Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Бронхіт

Бронхіт

Бронхіт - це запалення бронхів - нижнього відділу дихальних шляхів, по якому повітря надходить у легені і виходить назад. Основний симптом бронхіту - кашель, який може бути сухим або супроводжуватися відділенням мокротиння. Бронхіт буває гострим і хронічним. Найбільш часто зустрічається гострий бронхіт, який зазвичай розвивається після гострої респіраторної інфекції (застуди). Як правило, гострий бронхіт проходить самостійно через 1-2 тижні без наслідків. Однак у частині випадків кашель може зберігатися протягом більш тривалого часу (до 8 тижнів і навіть більше). Часто повторювані випадки гострого бронхіту можуть свідчити про наявність хронічного бронхіту і вимагають ретельного медичного обстеження.

ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ

Хронічний бронхіт — це запалення слизової оболонки бронхів, викликане тривалим впливом шкідливих факторів, серед яких найважливішим є сигаретний дим. Основний симптом хронічного бронхіту - це тривалий кашель (протягом 2 років - постійний або епізодами більше 3 місяців) з наявністю мокротиння, яка може бути як прозорою, так і з кольором - білого, жовтого або зеленого кольору. Дуже часто діагноз хронічного бронхіту ставлять пацієнтам з будь-яким хронічним кашлем. І так же часто це робиться помилково. Якщо Вам було встановлено діагноз «хронічний бронхіт», але Ви не курите, не маєте інших шкідливих інгаляційних впливів (наприклад, професійних), якщо кашель переважно сухий, а тривалість захворювання менше 2 років - швидше за все, у Вас інша причина кашлю. За всіма медичними канонами, коректна постановка діагнозу хронічного бронхіту можлива лише тоді, коли виключені інші, більш часті причини кашлю (наприклад, ГЕРБ, астма або кашльовий синдром верхніх дихальних шляхів).

БРОНХІТ КУРЦЯ

«Бронхітом курця» часто помилково називають будь-який кашель у активних курців. Насправді сигаретний дим викликає хронічне (постійне) запалення бронхів, яке призводить до розвитку хронічного бронхіту, хронічного обструктивного захворювання легень, а також раку легенів - серйозних захворювань, що вимагають відповідного лікування. Крім того, кашель у курця може бути викликаний і іншими причинами і захворюваннями, як пов'язаними, так і не пов'язаними з курінням. Таким чином, наявність кашлю у курців є дуже важливим симптомом хвороби. А з'ясування, якої саме хвороби, неможливе без звернення до лікаря і виконання додаткових досліджень.