Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Ревматолог

Ревматолог
Про напрям
Лікарі
Про напрям

У якому випадку, і з якими синдромами слід звернутися за консультацією до лікаря-ревматолога?

 1. Тривалий субфебрилітет (тривале підвищення температури тіла в межах 37,2 С ˚ - 37,5С ˚) - гостра ревматична лихоманка, системний червоний вовчак, саркоїдоз, СНІД, вузликовий поліартеріїт, інфекційний ендокардит, гострі лейкози.
 2. Артралгії, артрити (ревматоїдний артрит, системні васкуліти, подагра, облітеруючий тромбангіїт, реактивні артрити, псоріатичний артрит, СНІД, гепатит С, В, паранеопластичний синдром).
 3. Міалгії, міопатії + субфебрилітет (поліміозит, ревматична поліміалгія, синдром фіброміалгії).
 4. Біль у спині (остеопороз, особливо в постменопаузальному періоді, ГК-остеопороз, хвороба Форестьє, хвороба Бехтєрєва).
 5. Недиференційовані висипання на шкірі обличчя (системний червоний вовчак, дерматоміозит).
 6. Тривалі увеїти з суглобовим синдромом (РА, хвороба Бехтерева, синдром Рейтера).
 7. Синдром Рейно (ССД, ВКВ, гепатит С, overlap-синдром).
 8. Вузлувата еритема (саркоїдоз, туберкульоз, СНІД, злоякісні новоутворення, панікуліт Вебера-Крісчен).
 9. Тривалі пневмонії, які не піддаються лікуванню антибактеріальними препаратами, і вже проконсультовані фтизіатром (ОТА з системними проявами, УП, синдром Гудпасчера, гранулєматоз Вегенера).
 10. Геморагічні висипання в поєднанні з суглобовим синдромом (гіперсензитивний васкуліт, хвороба Шенлейна-Геноха, кріоглобулінемічний васкуліт при гепатиті С, есенціальний кріоглобулінемічний васкуліт, мікроскопічний поліангіїт).
Лікарі
Ревматолог Чому "Оберіг"?

Важливим моментом в ревматології, якому ми приділяємо особливу увагу в клініці «Оберіг», є рання діагностика захворювань і своєчасно розпочата адекватна терапія, яка впливає на прогноз захворювання і виживання пацієнта.

Лікар ревматолог: які захворювання лікує?

Багато пацієнтів лікувально-діагностичних центрів стикаються з болем у суглобах. Це трапляється навіть з абсолютно здоровими людьми. На суглоби впливають важкі фізичні навантаження, травми, інфекційні патології. Негативні відчуття можуть виникати в різних ділянках: колінах, зап'ястях, пальцях. Якщо біль не проходить протягом кількох днів - тоді варто записатись до фахівця. Лікує ревматичні захворювання лікар ревматолог. Ревматологія - це галузь медицини, яка займається лікуванням суглобів, сполучних та м’яких тканин. 

Сфера діяльності ревматолога досить широка, адже в організмі людини налічується 360 суглобів. Найпоширеніші захворювання:

 • подагра;
 • системні захворювання сполучної тканини;
 • остеопороз;
 • травми різного характеру;
 • ревматоїдний артрит.

Часто ревматичні патології поєднуються з іншими захворюваннями, тому лікар ревматолог в Києві може порадити звернутись до інших вузькопрофільних фахівців. Також корисно проходити регулярні огляди людям, які часто хворіють на ангіну або у яких в родині є випадки хвороб пов’язаних зі сполучною тканиною.

При яких симптомах необхідна консультація ревматолога в Києві

Причини виникнення патологій суглобів різноманітні. Це механічні травми, інфекційні захворювання, онкологія, тривале навантаження на суглоби, які тримають в одному положенні. Якщо симптоми тривають вже деякий час, слід записатись на прийом до лікаря. Особливо якщо з'являється набряк або лихоманка. Клінічні ознаки:

 • скутість у суглобах;
 • больовий синдром в суглобах, м’язах або кістках;
 • почервоніння та набряки;
 • підвищення температури тіла;
 • загальна слабкість;
 • деформація суглобів;
 • оніміння та поколювання;
 • зменшення амплітуди рухів.

Також може з'явитися висипка, шкіра стає щільною, лущиться і втрачається чутливість. При виникненні ускладнень з'являються набряки й біль посилюється. У будь-якому випадку потрібно звернутись до лікаря ревматолога. Можливо знадобиться консультація інших спеціалістів вузького профілю. 

Лікар ревматолог в Києві: як проходить терапія

При виникненні болю в суглобах та інших неприємних симптомів, потрібна консультація ревматолога в Києві. Після того, як лікар ознайомитись із загальною симптоматикою, слід провести додаткові дослідження. Зокрема це візуальне обстеження та пальпація. Далі потрібно провести ряд аналізів:

 • загальний аналіз крові;
 • МРТ і КТ;
 • УЗД суглобів;
 • рентгенографія;
 • пункція суглоба.

Після отримання результатів діагностики лікар ревматолог призначає ефективну схему лікування. В залежності від складності конкретного випадку використовують: 

 1. Медикаментозне лікування. Це можуть бути гормональні засоби, хондропротектори, глюкокортикостероїди або протизапальні. Також суглоб потрібно звільнити від навантаження. 
 2. Фізіотерапія. Найчастіше використовують для лікування ревматоїдного артриту. Фізіопроцедури доповнюють загальний курс лікування. Це лікувальні масажі, фізкультура, магнітотерапія, електрофорез. Корисне відвідування санаторіїв.

Хірургічне втручання застосовують, якщо хвороба прогресує, суглоб вже починає руйнуватись і препарати не допомагають.

Лікар ревматолог рекомендує: профілактичні методи

Щоб мінімізувати ризик розвитку патологій суглобів, лікар ревматолог радить дотримуватись простих правил профілактики:

 • берегтися від можливих травмувань;
 • повноцінно харчуватись, їсти багато овочів, фруктів, насіння та горіхи;
 • не перевантажувати суглоби;
 • відмовитись від паління та алкоголю;
 • займатись спортом відповідно до віку та фізичних можливостей.

Часто хвороби суглобів розвиваються на фоні інших захворювань, тому потрібно розпочинати лікування вчасно і не затягувати з візитом. 

В нашій клініці “Оберіг” ви можете пройти повне обстеження на сучасному обладнанні. Професійні фахівці гарантують обслуговування високого рівня, ми пропонуємо комплексний підхід, щоб полегшити стан хворого і повернути його до нормального життя.