Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Анастезія

Анестезія та інтенсивна терапія
Про напрям
Команда
Про напрям

Постійний моніторинг основних життєво важливих функцій організму пацієнта під час анестезіологічного посібника або під час знаходження його в палаті інтенсивної терапії є одним з фундаментальних принципів роботи лікарів відділення анестезіології та інтенсивної терапії нашої клініки. Залежно від того, чи знаходиться пацієнт в операційній, палаті інтенсивної терапії або в маніпуляційному кабінеті діагностичного відділення, нам допомагає сучасна і надійна апаратура. Так, монітори, що знаходяться в операційній і палатах інтенсивної терапії, з’єднані в єдину мережу з додатковим виведенням інформації на центральний комп'ютер. Ці монітори Ensemble, окрім звичних вже в Україні функцій неінвазивного контролю рівня артеріального тиску, частоти пульсу, сердечних скорочень, дихання, сатурації периферичної крові і ритмограми, дозволяють проводити ЕКГ - моніторинг 12 каналам, вимірювати інвазивний артеріальний і центральний венозний тиски, мають 2 канали для виміру температури тіла. Гнучка система налаштувань, дозволяє виводити інформацію на 19 монітор, в тому вигляді і порядку, який щонайкраще личить кожному конкретному пацієнту у кожному конкретному випадку. Для моніторингу пацієнта під час транспортування або для швидкої оцінки життєво важливих функцій пацієнта, що знаходиться зовні операційної або палат інтенсивної терапії, в клініці «Оберіг» є унікальний транспортний комплекс для моніторингу основних показників, вагою всього 900 грам, з автономним живленням, що підтримує його роботу до 6 годин.

При лікуванні пацієнтів в палатах інтенсивної терапії широко використовуються сучасні протоколи ведення різних захворювань.

За необхідністю для консультацій можуть залучаються провідні фахівці в суміжних областях медицини. Цілісний підхід до пацієнта, а не ситуативне вирішення проблеми – девіз лікарів-інтенсивістів клініки «Оберіг».

Запис на прийом +38 044 521 30 03.

Команда
Гребінь Микола Іванович Гребінь Микола Іванович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
  • Кандидат медичних наук
  • 36 років медичного стажу
Сорокіна Валентина Василівна Сорокіна Валентина Василівна
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • Категорія вища
  • 39 років медичного стажу
Литвинчук Ольга Валеріївна Литвинчук Ольга Валеріївна
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • 6 років медичного стажу
Ковальчук Руслан Вікторович Ковальчук Руслан Вікторович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • 19 років медичного стажу
Мисинчук Назарій Іванович Мисинчук Назарій Іванович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст

медичний стаж 6 років

Померанський Михайло Анатолійович Померанський Михайло Анатолійович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • 4 роки медичного стажу
Скаба Олександр Петрович Скаба Олександр Петрович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • 27 років медичного стажу
Шарапов Олександр Всеволодович Шарапов Олександр Всеволодович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • Кандидат медичних наук
  • 39 років медичного стажу
Диховична Наталія Юріївна Диховична Наталія Юріївна
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • Кандидат медичних наук
  • 40 років медичного стажу
Гулеватий Євген Олександрович Гулеватий Євген Олександрович
  • Лікар-анестезіолог-інтенсивіст
  • 19 років медичного стажу
Анестезія та інтенсивна терапія Чому "Оберіг"?

Разом з нами будь-яка операція, неприємна або болюча маніпуляція перетворюється в безпечну з точки зору анестезії процедуру, не приносить Вам дискомфорту і не заподіює болю. Це головна відмінність відношення до пацієнта в клініці «Оберіг».

Запис на прийом +38 044 521 30 03.

Відгуки наших пацієнтів

Що таке анестезія

Анестезія — медична процедура, застосовується для усунення больових відчуттів у пацієнта перед хірургічним втручанням. Забезпечує різний рівень знеболення, наприклад, повністю блокує нервові імпульси або зменшує чутливість окремих частин тіла. Зменшується тактильна й температурна чутливість тіла, знижуються рефлекси та м’язовий тонус. Анестезія виконується за допомогою різних лікарських засобів: інгаляція, ін’єкції анестетиків, мазі, комбінації цих методів. Під час процедури, пацієнт може перебувати в стані сну чи залишатися при тямі, водночас нічого не відчуваючи. Анестезія застосовується перед операціями та процедурами, що вимагають болісного втручання.

Основна перевага — зниження й повна ліквідація болю та дискомфорту під час хірургічного втручання. Є змога здійснювати складні процедури без зайвих страждань для пацієнта. Також знеболювальні засоби допомагають пацієнту знизити рівень стресу та тривоги, що поліпшує загальний стан. Наприклад, це актуально під час візитів до стоматолога чи родів. Процедура проводиться під наглядом кваліфікованого медичного персоналу в палаті інтенсивної терапії чи процедурному кабінеті, що забезпечує безпеку пацієнта. Завдяки загальному наркозу лікарям доступні складні процедури, які були б неможливими без знеболювання. Більшість методів анестезії дозволяють пацієнту швидко відновитися після втручання та повернутися до звичайного життя.

Анестезіологія та інтенсивна терапія: які методи використовуються

Буваютьрізні типи анестезії, які використовуються залежно від типу процедури та стану здоров’я пацієнта. Основні типи включають:



Загальний наркоз

Використовується для повного знеболення пацієнта. Після введення препарату хворий непритомний та взагалі не відчуває болю. Застосовується в інтенсивній терапії для складних процедур, таких як серцево-легенева реанімація, видалення пухлин, операція на апендицит. У процесі лікар-анестезіолог ретельно слідкує за станом пацієнта. Після наркозу людина відчуває слабкість, сонливість, помутніння свідомості.

Регіонарна

Лікар знеболює лише окрему частину тіла. Препарат вводиться біля нерва, який відповідає за ділянку, або спинний мозок. Поділяється на:

спінальна

епідуральна

розчин вводиться в зону навколо спинного мозку, використовується для операцій з урології та на ногах

засіб вводять у попереково-крижовий відділ хребта, незамінним під час пологів та гінекологічних операцій

Місцева

Використовується для знеболення невеликої ділянки тіла, наприклад, для видалення родимок, зубів. Лікар вводить анестетик безпосередньо в область, яка потребує знеболення. Пацієнт при пам’яті. Різновиди:

аплікаційна

інфільтраційна

провідникова

крем (мазь), наноситься на шкіру, популярна в косметології

засіб вводиться через ін’єкцію в шкіру чи слизову оболонку, часто застосовується в стоматології

анестетик вводиться за допомогою голки в місце анатомічного розташування нервового сплетіння

Також популярна седація — вид анестезії, при якій пацієнт перебуває в стані легкого сну. Людина розслаблена і спокійна, тому седація незамінна при неприємних та тривалих процедурах, наприклад, колоноскопії, видаленні зубів. У медицині використовуються комбінації різних методів. Рішення про конкретний спосіб приймає лікар, з огляду на захворювання пацієнта, його стан та можливі ризики.

Анестезія: протипоказання

Єрізні види анестезії та процедур, які вимагають її застосування. Тому, протипоказання варіюються залежно від ситуації. Однак, є загальні протипоказання і можливі ускладнення:

  • нещодавно перенесений інфаркт та інсульт, стенокардія, аритмія;
  • знижений артеріальний тиск;
  • алергічна реакція на анестетик;
  • проблеми з дихальними шляхами, бронхіальна астма;
  • пневмонія, ангіна, бронхіт;
  • вагітність;
  • цукровий діабет;
  • хвороби ендокринної системи;
  • наркотичне, алкогольне сп’яніння;
  • травми мозку;
  • онкологія;
  • порушення ритму серця;
  • схильність до злоякісної гіпертермії.

Перед проведенням будь-якої процедури в інтенсивній терапії, яка вимагає анестезії, важливо проконсультуватись з лікарем про всі побічні ефекти та протипоказання, які можуть виникнути в конкретному випадку.

Наркоз та інтенсивна терапія: відповіді на поширені питання

Анестезіологія та інтенсивна терапія тісно пов’язані, тому що без знеболювальних препаратів виконувати важкі хірургічні операції неможливо. Щоб розвінчати багато міфів про анестезію та наркоз, лікарі клініки «Оберіг» відповідають на запитання пацієнтів:

  1. Які наслідки наркозу? Зазвичай побічні ефекти тривають недовго. Сюди можна віднести запаморочення, сухість у роті, нудоту та блювоту.
  2. Чи безпечна епідуральна анестезія для вагітної жінки? Цей метод не несе жодної загрози плоду та майбутній матері. Серед ускладнень лише можна виділити біль у спині та голові, зниження АТ.
  3. Які поради щодо відновлення після наркозу? Треба дотримуватись дієти, їсти й пити лише після дозволу лікаря, не можна спати. Не рекомендують вставати з ліжка. Хворий має відпочивати та разом із персоналом слідкувати за всіма змінами у своєму стані.
  4. Що треба знати анестезіологу перед операцією? Пацієнт мусить повідомити про всі скарги щодо стану здоров’я, можливі алергічні реакції, які ліки приймає, наявність протезів та кардіостимулятора.
  5. Чи шкідливий наркоз для внутрішніх органів? Насправді наркоз діє виключно на головний мозок і жодним чином не впливає на серце та інші системи.

У нашій клініці працюють досвідчені фахівці, які застосовують для лікування пацієнта сучасні протоколи. Для моніторингу стану хворого в палаті інтенсивної терапії використовується сучасне обладнання. При потребі залучають лікарів інших спеціалізацій.