Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Метаплазія шлунку

Метаплазія шлунку

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ МЕТАПЛАЗІЇ ШЛУНКУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Гастроцентр з висококваліфікованими клініцистами, ендоскопістами і гістологами, які працюють як єдина команда.
  • Використання при збільшувальній гастроскопії додаткових методів, які дозволяють якісно оцінити стан слизової оболонки – хромоендоскопії, NBI-режиму (дослідження при вузькосмуговому світлі).
  • Прицільна біопсія для забору зразків метаплазованого епітелію, які відправляються у власний Патогістологічний центр, де працюють досвідчені лікарі-гістологи.
  • При необхідності – ендоскопічне хірургічне лікування метаплазії за допомогою таких методів, як аргоноплазмова абляція, ендоскопічна резекція слизової оболонки, ендоскопічна підслизова дисекція.


Хронічний гастрит супроводжується патологічними змінами клітин слизової оболонки шлунку. Інфекція Helicobacterpyloriвикликає «каскад Корреа»: атрофія – метаплазія – дисплазія рак шлунку. Таким чином, «безпечний» гастрит приводить до онкологічного захворювання.


У пацієнтів з атрофічним гастритом (або ознаками кишкової метаплазії) ризик розвитку раку шлунку значно вище, ніж у людей без таких змін. Атрофія і метаплазія є пов’язаними поняттями.


Атрофія – це втрата залоз, які виробляють шлунковий сік. На їхньому місці формується фіброзна тканина або метаплазований епітелій. Атрофія виникає внаслідок тривалого запального процесу.


Метаплазією називають перетворення одного різновиду тканини в іншу, споріднену. У випадку шлунку, метаплазія означає утворення ділянок, які нагадують своєю будовою слизову оболонку кишківника – тонкого або товстого.


Метаплазія не викликає жодних симптомів. Тому велике значення мають скринінгові програми для виявлення передракових змін слизової оболонки шлунку. Основна причина метаплазії – бактерія Helicobacterpylori.


Метаплазія за своєю суттю є способом організму прилаштуватися до змінених умов середовища шлунку внаслідок атрофічного гастриту. В той же час вона порушує нормальну функцію тканини і робить можливим її подальше перетворення в пухлину. Ризик виникнення раку шлунку тим вище, чим більше площа атрофованого і метаплазованого епітелію.


Діагностика атрофії і метаплазії здійснюється за допомогою гастроскопії, під час якої відбувається забір зразків тканини (біопсія). Щоб виявити ділянки атрофії/метаплазії і оцінити їхню площу, використовується метод хромоендоскопії – використання фарбування слизової оболонки шлунку. Діагноз остаточно підтверджує гістологічне дослідження.


Лікування атрофії і метаплазії базується на ерадикації (знищенні) Helicobacterpylori. Це дозволяє зупинити розвиток подальших ланок каскаду Корреа – дисплазії та раку. В деяких випадках лікування може навіть привести до зникнення метаплазії. Зворотній розвиток метаплазії – процес нешвидкий і може тривати декілька років після ерадикації.


Також може бути рекомендовано ендоскопічне хірургічне лікування. В Універсальній клініці «Оберіг» для видалення передракових змін слизової оболонки використовуються різні способи: аргоноплазмова абляція, ендоскопічна резекція слизової оболонки, ендоскопічна підслизова дисекція.


Звертайтесь до спеціалістів Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг»! Своєчасна діагностика метаплазії і правильне лікування захищає від раку! Запишіться на прийом за номером:

(044) 521 30 03