Лінійний прискорювач TrueBeam STx дозволяє:
TrueBeam STx дає можливість реалізовувати всі існуючі наразі методики променевої терапії: IGRT, IMRT, стереотактичну радіохірургію, а також методику RapidArc.
Команда користується європейськими та американськими протоколами ESTRO, ESMO та NCCN.
Променева (радіаційна) терапія — це медична процедура, у якій використовують іонізуюче випромінювання для лікування раку. Промені генеруються спеціальними машинами, що називаються лінійними прискорювачами, і направляються на хвору частину тіла. Основна мета променевої терапії в Україні — знищення злоякісних клітин через пошкодження їхнього ДНК. Однак зміни також можуть пошкодити здорові клітини, тому виникають побічні ефекти: втома, алергічні реакції, втрата волосся. Променева терапія використовується як самостійний метод лікування, так і в комбінації з хіміотерапією та хірургічним втручанням. Схема лікування встановлюється відповідно до стадії раку, ураженого органу, розташування пухлини.
Променева терапія діє локально, тобто впливає лише на окремі органи або частини тіла. Рентгенівські промені знищують злоякісні клітини, зупиняють їхнє подальше зростання і розмноження. Під час процедури пацієнт лежить на столі, прискорювач рухається навколо нього, генеруючи високоенергетичні промені під різними кутами та з різною інтенсивністю. Промені потрапляють на тканини, взаємодіють з атомами та молекулами, знищуючи генетичну інформацію в клітинах. Коли ракові клітини пошкоджені достатньо сильно, то вони не можуть ділитися і рости, а згодом вмирають. Також патологічні клітини стають помітними для імунної системи, яка починає їх знищувати. Щоб мінімізувати ризики для організму, лікарі наперед визначають дозу та техніку випромінювання.
Радіотерапія рекомендована для лікування різних захворювань, зокрема:
Лише спеціаліст приймає рішення про курс променевої терапії. Ціна залежить від виду захворювання, загального стану пацієнта, місця локації пухлини та обладнання. У деяких випадках застосовують внутрішню променеву терапію (брахітерапія). Радіоактивний матеріал розташовують поряд із пухлиною. Метод застосовують до або після операційного втручання, щоб зменшити розмір новоутворення або знищити залишки клітин, які не піддаються видаленню. На останніх стадіях раку терапія допомагає зменшити страждання хворого.
У порівнянні з іншими способами, променева терапія характеризується певними особливостями:
Перед остаточним рішенням про проведення променевої терапії, необхідно врахувати можливості ризику та побічні ефекти. Для покращення результатів онкологи пропонують додаткові способи боротьби з хворобою: хіміотерапію та операцію.
Перед записом на процедуру лікар проводить попередній огляд пацієнта та планує лікування з урахуванням типу та стадії захворювання, а також віку та загального стану здоров’я. Наступні етапи:
Якщо призначений курс променевої терапії, ціна враховує тип пристрою. Кожен апарат має свої особливості та функції.
Перед початком лікування, пацієнт повинен зустрітися з онкологом, який проведе огляд та дослідження, щоб визначити найбільш ефективний метод. Відбувається обговорення поточного стану здоров’я. Хворий має повідомити про всі препарати, які приймає, можливу алергію на будь-які речовини, хронічні захворювання. Рекомендуються відвідати стоматолога, який перевірить стан порожнини рота та здоров’я зубів. Це може бути корисно, оскільки, як свідчать відгуки про променеву терапію, промені посилюють ризик розвитку захворювань ротової порожнини. Треба розглянути раціон та уникати їжі, яка подразнює шлунок та кишківник. Також варто дотримуватися питного режиму та вживати достатню кількість рідини.
Ціну курсу променевої терапії можна дізнатись у клініці «Оберіг». Використовуємо один із кращих у світі лінійних прискорювачів, який забезпечує максимальний ефект. Над розробкою схеми терапії працює команда спеціалістів. З пацієнтом проводять детальні консультації, використовуються міжнародні протоколи лікування. Детальна інформація вказана на сайті.
10.09.2021
Хочу выразить благодарность всему отделению лучевой терапии! Врачам Ольге Святославовне и Светлане Владимировне, врачам-физикам, с которыми больные и не видятся, но их работа оче...