Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Променева терапія

Променева терапія
Про напрям
Команда
Про напрям

Променева терапія в клініці “Оберіг” має три складові, що роблять лікування тут розумним, щадним, ефективним.

Перша складова – обладнання.

Лінійний прискорювач TrueBeam STx створений американською компанією Varian. Це один з кращих у світі, найсучасніший прискорювач, призначений для проведення радіотерапії та радіохірургії. Він дозволяє лікарям:

  • досягати “мішені” з важкодоступною локалізацією,
  • лікувати пухлини складної форми,
  • мінімізувати чи зовсім уникати ураження здорових органів.

TrueBeam STx дає можливість реалізовувати всі існуючі наразі методики променевої терапії: IGRT, IMRT, стереотактичну радіохірургію, а також методику RapidArc.

RapidArc дозволяє суттєво підвищити точність підведення дози, мінімізувати опромінення оточуючих здорових тканин та в декілька разів зменшити час лікування.

  • Доставка дози тут від 4 до 8 разів швидша, ніж при лікуванні на інших апаратах. При використанні технології VMAT (RapidArc) час лікування скорочується в 2-4 рази додатково.

Система візуалізації лінійного прискорювача відслідковує положення пухлини під час сеансу та моментально коригує роботу системи.

  • Контроль точності доставки дози відбувається за рахунок товщини MLC багатопелюсткового коліматора, яка дозволяє точно відтворити форму пухлини. XI imaging system – це контрольні рентгенівські знімки і КТ під час лікування. Усе доповнюється 6D лікувальним столом. Максимальне відхилення доставки дози з цими системами ~1 мм.

Завдяки цьому прискорювачу, а також точному діагностичному обладнанню ми підбираємо план лікування персонально для кожного пацієнта, враховуємо його або її індивідуальні особливості при створенні форми пучка опромінення та розрахунку дози.

  • Кожен план лікування проходить контроль якості. Існують міжнародні стандарти перевірки відповідності дози. Ми перевіряємо плани за критеріями, які у 4-5 разів більш суворі за ці стандарти.

Друге – це команда – ті, хто стають разом з пацієнтом у боротьбу за здоров’я і життя.

Лікар з променевої терапії, онколог Ольга Сілаєва та лікар з променевої терапії Максим Палій проводять детальні консультації з пацієнтами. Під час цих зустрічей узгоджується план лікування, підбирається найоптимальніша методика терапії. Завідувач Центром Ольга Сілаєва багато навчалася в Україні й за кордоном (зокрема стажування в Інституті онкології ім. Марії Склодовської-Кюрі у Польщі та Інституті онкології в Іспанії; курси ESTRO (Європейського товариства радіотерапії та онкології) в Іспанії, Естонії, Угорщині; курси Varian у Швейцарії; з радіаційної онкології в Азербайджані; EANS в Італії; навчання від Європейської школи онкології), послуговується міжнародними рекомендаціями при роботі з пацієнтом.

Лікар Максим Палій проходив навчання від Європейського товариства з радіотерапії й онкології; у професійній сфері цікавиться використанням в променевій терапії високотехнологічного обладнання в лікуванні надскладних випадків.

Медичні фізики Володимир Ващишин і Богдан Ботвиновський реалізовують план, розроблений лікаркою, працюючи з програмним забезпеченням та самим прискорювачем, аби найточніше налаштувати роботу апарата. Щоб працювати в променевій терапії, фізики здобували знання у Швейцарії (курси Varian), Нідерландах (InHolland University of Applied Sciences), Угорщині (Advanced Treatment Planning for Physicists ESTRO course), Хорватії (Clinical Medical Center Osijek), Італії, Німеччині, на онлайн-курсах університетів США тощо.

Рентген-лаборантка Анастасія Мурга контролює точність виконання кожного сеансу лікування та завжди готова прийти на допомогу та підтримати пацієнта.

Третя складова – постійна робота з сучасними науковими рекомендаціями.

Команда користується європейськими та американськими протоколами: ESTRO (Європейське товариство радіотерапії та онкології), ESMO (Європейське товариство медичної онкології) та NCCN (Національна загальна онкологічна мережа США).

Дослідження, що відбуваються у сфері радіології, та настанови медичних асоціацій розвинутих країн – основне джерело інформації для Центру променевої терапії.

Крім променевої терапії, клініка “Оберіг” також пропонує своїм пацієнтам інші методики боротьби з раком: хіміотерапію та онкохірургію. Маємо найкраще обладнання, мультидисциплінарну команду та можливості для проведення повного циклу лікування в одній клініці.

Команда
Сілаєва Ольга Святославівна Сілаєва Ольга Святославівна
  • Лікар з променевої терапії
  • Лікар-онколог
  • Керівник Центру променевої терапії
  • 14 років медичного стажу
Ващишин Володимир Павлович Ващишин Володимир Павлович
  • Медичний фізик
  • 10 років професійного стажу
Ботвиновський Богдан Олександрович Ботвиновський Богдан Олександрович
  • Медичний фізик
  • 9 років професійного стажу
Палій Максим Ігорович Палій Максим Ігорович
  • Лікар з променевої терапії
  • 10 років медичного стажу
Променева терапія Чому "Оберіг"?

Лінійний прискорювач TrueBeam STx дозволяє:

  • досягати “мішені” з важкодоступною локалізацією,
  • лікувати пухлини складної форми,
  • мінімізувати чи зовсім уникати ураження здорових органів.

TrueBeam STx дає можливість реалізовувати всі існуючі наразі методики променевої терапії: IGRT, IMRT, стереотактичну радіохірургію, а також методику RapidArc.

Команда користується європейськими та американськими протоколами ESTRO, ESMO та NCCN.

Отзывы наших пациентов
Наталія

30.04.2021

Силаева Ольга Святославовна

Проходила в клініці Оберіг курс променевої терапії. Обрала цю клініку тому, що саме тут мені все детально показали і пояснили про стан мого здоров'я і методи лікування. Під час ...

Ігор

11.02.2021

Силаева Ольга Святославовна

Хочу висловити глибоку вдячність керівнику Центру променевої терапії, лікарю-онкологу СІЛАЄВІЙ Ользі Святославівні. Я з Одеси. Злоякісна пухлина мигдалини 4 ст. Для проходження п...

Евгений

03.09.2021

Силаева Ольга Святославовна

Добрый день. Выбрал эту клинику и проходил тут облучение, потому что тут работает супер профессионал и мой лечащий врач Ольга Святославовна Силаева. Очень умный сильный профессиона...

Що таке променева терапія

Променева (радіаційна) терапія — це медична процедура, у якій використовують іонізуюче випромінювання для лікування раку. Промені генеруються спеціальними машинами, що називаються лінійними прискорювачами, і направляються на хвору частину тіла. Основна мета променевої терапії в Україні — знищення злоякісних клітин через пошкодження їхнього ДНК. Однак зміни також можуть пошкодити здорові клітини, тому виникають побічні ефекти: втома, алергічні реакції, втрата волосся. Променева терапія використовується як самостійний метод лікування, так і в комбінації з хіміотерапією та хірургічним втручанням. Схема лікування встановлюється відповідно до стадії раку, ураженого органу, розташування пухлини.

Променева терапія діє локально, тобто впливає лише на окремі органи або частини тіла. Рентгенівські промені знищують злоякісні клітини, зупиняють їхнє подальше зростання і розмноження. Під час процедури пацієнт лежить на столі, прискорювач рухається навколо нього, генеруючи високоенергетичні промені під різними кутами та з різною інтенсивністю. Промені потрапляють на тканини, взаємодіють з атомами та молекулами, знищуючи генетичну інформацію в клітинах. Коли ракові клітини пошкоджені достатньо сильно, то вони не можуть ділитися і рости, а згодом вмирають. Також патологічні клітини стають помітними для імунної системи, яка починає їх знищувати. Щоб мінімізувати ризики для організму, лікарі наперед визначають дозу та техніку випромінювання.

Коли потрібна променева терапія

Радіотерапія рекомендована для лікування різних захворювань, зокрема:

  • Рак. Це один з основних методів боротьби. Використовується для різних типів онкології: легеневий, молочної залози, простати, рака шийки матки.
  • Видалення пухлин. Променева терапія в Україні необхідна для ліквідації доброякісних та злоякісних новоутворень: гемангіома, лімфома, меланома.
  • Інші хвороби. Методика застосовується для усунення інших захворювань: артеріовенозні мальформації мозку, невроми, патології щитоподібної залози.

Лише спеціаліст приймає рішення про курс променевої терапії. Ціна залежить від виду захворювання, загального стану пацієнта, місця локації пухлини та обладнання. У деяких випадках застосовують внутрішню променеву терапію (брахітерапія). Радіоактивний матеріал розташовують поряд із пухлиною. Метод застосовують до або після операційного втручання, щоб зменшити розмір новоутворення або знищити залишки клітин, які не піддаються видаленню. На останніх стадіях раку терапія допомагає зменшити страждання хворого.

Променева терапія: відгуки й переваги

У порівнянні з іншими способами, променева терапія характеризується певними особливостями:

  1. Ефективність. Завдяки новітньому обладнанню, метод показав високі результати в боротьбі з онкологією. Лікарі контролюють точність опромінення, здорові тканини практично не піддаються ураженню. Пухлина суттєво зменшується в розмірах, атипові клітини не розмножуються.
  2. Малоінвазивність. Процедура не вимагає хірургічного втручання, що зменшує ризик інфекції, кровотечі та інших ускладнень.
  3. Збереження органів. Позитивні відгуки про променеву терапію доводять, що краще зберігаються функції та форми органів.
  4. Швидке одужання. Променева терапія гарантує більшу швидкість, ніж інші методи, такі як операція або хіміотерапія.
  5. Менший ризик ускладнень. Більшість побічних ефектів тимчасові й рідко бувають важкими. Можлива зміна кольору, біль та набряки. Найсерйозніший побічний ефект — вторинна злоякісна пухлина, виникає в тій ділянці, що піддається опроміненню багато років.

Перед остаточним рішенням про проведення променевої терапії, необхідно врахувати можливості ризику та побічні ефекти. Для покращення результатів онкологи пропонують додаткові способи боротьби з хворобою: хіміотерапію та операцію.

Як проходить променева терапія

Перед записом на процедуру лікар проводить попередній огляд пацієнта та планує лікування з урахуванням типу та стадії захворювання, а також віку та загального стану здоров’я. Наступні етапи:

  • Формування плану лікування. Онколог розраховує дозу, кількість сеансів. Наноситься розмітка, готується спеціальна термопластикова сітка.
  • Під час сеансу пацієнт нерухомо лежить на лікарняному ліжку, лінійний прискорювач не торкається тіла. Сеанси тривають від кількох хвилин до кількох годин. Лікар постійно перебуває з хворим на зв’язку.
  • Для полегшення неприємних симптомів лікар призначає супровідні заходи: медикаменти, дієтичні рекомендації та психологічну підтримку.
  • Після завершення процедури спеціаліст проводить контрольне обстеження, щоби переконатися, що лікування було ефективним та не спричинило непередбачуваних наслідків.

Якщо призначений курс променевої терапії, ціна враховує тип пристрою. Кожен апарат має свої особливості та функції.

Променева терапія в Україні: як підготуватися

Перед початком лікування, пацієнт повинен зустрітися з онкологом, який проведе огляд та дослідження, щоб визначити найбільш ефективний метод. Відбувається обговорення поточного стану здоров’я. Хворий має повідомити про всі препарати, які приймає, можливу алергію на будь-які речовини, хронічні захворювання. Рекомендуються відвідати стоматолога, який перевірить стан порожнини рота та здоров’я зубів. Це може бути корисно, оскільки, як свідчать відгуки про променеву терапію, промені посилюють ризик розвитку захворювань ротової порожнини. Треба розглянути раціон та уникати їжі, яка подразнює шлунок та кишківник. Також варто дотримуватися питного режиму та вживати достатню кількість рідини.

Ціну курсу променевої терапії можна дізнатись у клініці «Оберіг». Використовуємо один із кращих у світі лінійних прискорювачів, який забезпечує максимальний ефект. Над розробкою схеми терапії працює команда спеціалістів. З пацієнтом проводять детальні консультації, використовуються міжнародні протоколи лікування. Детальна інформація вказана на сайті.