Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Колоноскопія

Колоноскопія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Колоноскопія традиційно вважається діагностичною процедурою, яка дозволяє оглянути товстий кишечник на наявність поліпів і плоских (неполіпоподібних ) утворень, які становлять серйозну небезпеку для пацієнта, оскільки з часом схильні до переродження на рак. У всьому світі поліпи, аденоми та інші новоутворення в кишківнику вже давно називають передраковими станами.

Процедура колоноскопії в клініці «Оберіг» триває від 20 до 60 хвилин в залежності від стану пацієнта. Основною метою процедури є максимально швидке проходження колоноскопа до купола сліпої кишки (від 2 до 5 хв.). Ретельний огляд товстої кишки на виході. Всі патологічні «знахідки» при можливості відразу ж видаляються, а взятий матеріал відправляється на гістологічне дослідження (біопсія) для з'ясування доброякісної або злоякісної природи клітин новоутворення. При необхідності використовують ендоскопічний ультразвук (ендосонографія) для визначення ступеня інвазії новоутворення товстої кишки.

Що потрібно знати, обираючи медичний центр, де зробити колоноскопію? Процедура повинна бути максимально інформативною, безпечною, з можливістю одночасного проведення ендоскопічних операцій, а також комфортною для пацієнта (колоноскопія під наркозом – в стані «медикаментозного сну».

Унікальні відмінності колоноскопії в Універсальній клініці «Оберіг»:

 • Ілео - колоноскопія (дослідження частини тонкої кишки). У відділенні ендоскопії та малоінвазівноі хірургії клініки «Оберіг» обладнання дозволяє проводити діагностичний огляд тонкої кишки. Зазвичай, цей відділ кишечника залишається недослідженим, його просто не бачать лікарі. Наше обладнання дозволяє оглянути від 5 до 100 см тонкої кишки, що відповідає стандартам Європейської Асоціації гастроінтестінальної ендоскопії ( ESGE ). Серед «знахідок», які наші ендоскопісти діагностували в цьому відділі кишечника були поліпи, підслизові новоутворення, а також хвороба Крона.
 • Інверсія (розворот на 180 градусів в прямій кишці ). Ця проста на словах процедура не є такою у своєму виконанні. Полягає вона в тому, що наш колоноскоп має здатність оглянути слизову оболонку кишки на виході (внутрішня сторона анального отвору). Ця частина також часто залишається поза очима дослідників, а саме там часто розташовуються поліпи та інші новоутворення, що підлягають видаленню.
 • Обов'язкова біопсія, підфарбовування слизової (хромоендоскопія), NBI (дослідження в вузькополосному спектрі світла) і ендоскопічне УЗ дослідження (ендосонографія) у разі потреби. Перераховані вище процедури необхідні для проведення комплексної колоноскопії, яка відповідає Європейським протоколам. Тільки взявши біопсію і провівши морфологічну верифікацію матеріалу лікар може ставити остаточний діагноз - у всіх інших випадках лікар може висувати лише припущення, але не діагноз. Підфарбовування слизової дозволяє побачити на екрані плоскі новоутворення, які неможливо помітити без фарбування. Наше обладнання дозволяє в будь-який момент додатково провести ультразвукову діагностику (ендосонографія) для визначення точних розмірів, структури і щільності виявленого новоутворення (щоб ретельніше підготуватися до його видалення) .
 • Поліпектомії або резекція чи дисекція слизової оболонки кишки на місці. У разі виявлення поліпів, аденом чи інших неполіпоподібних новоутворень ендоскопіст може при цій же процедурі прибрати (видалити) новоутворення. При цьому пацієнту не потрібно проводити окреме оперативне втручання, операція абсолютно неінвазивна (оскільки проводиться через природні отвори).
 • Анестезія. 99 % колоноскопій в клініці «Оберіг» проводять під анестезією в стані глибокого «медикаментозного сну» не створюючи дискомфорту для пацієнта. Знеболювання і анестезія при колоноскопії є стандартом у Європі та США. Для проведення колоноскопії уві сні використовуються препарати, які мають мінімальну побічну дію.
 • Безпека. При виконанні колоноскопії в клініці «Оберіг » Ви можете бути впевнені в повній інфекційній безпеці процедури. Це досягається завдяки ретельній обробці колоноскопа з використанням автоматичних репроцесорів, що знешкоджує до 99,9 % всіх хвороботворних бактерій і вірусів.

Колоноскопія є обов'язковим етапом профілактичної програми з метою скринінгу раку товстої кишки онко check – up.

Колоноскопія - процедура, яка завжди вимагає високої кваліфікації лікаря, професійного обладнання та дотримання високих стандартів виконання процедури. Дана процедура є високоінформативною і незамінною для точної діагностики серйозних захворювань, в тому числі і раку товстої і прямої кишки (колоректального раку). Але пам'ятайте про те, що колоноскопія повинна бути виконана в експертних діагностичних центрах, які дотримуються стандартів безпеки та якості!

Запис за номером +38 044 521 30 03.Колоноскопія: Ізіклін

Самостійна підготовка до колоноскопії (КС).

Якість дослідження безпосередньо залежить від якості підготовки кишечника.

Шановний пацієнте! Уважно ознайомтеся з процедурою підготовки і задайте всі запитання, які Вас цікавлять, Вашому лікарю перед початком підготовки.

За необхідності можлива підготовка під наглядом медичного персоналу в умовах стаціонарної палати. 

Для забезпечення повного комфорту пацієнта і більш ретельного дослідження рекомендовано виконання процедури в стані медикаментозного сну. Для цього необхідно пройти консультацію анестезіолога з результатами обстежень (загальний аналіз крові, глюкоза крові, електрокардіограма). Після проведення колоноскопії під медикаментозним сном не можна сідати за кермо.


В день проведення процедури  нічого не їсти! За 5 годин до процедури припинити пити!


Перед тим, як починати підготовку до дослідження, Вам необхідно придбати в аптеці:

 • Два флакони по 30 мл будь-якого рідкого сиропу, що містить симетикон (Еспумізан, Боботік, Колікід);

 • Дві упаковки Ізіклін (чотири флакони)

Зверніть увагу! При підготовці кишківника НЕ МОЖНА ГОЛОДУВАТИ, а варто дотримуватись чітких рекомендацій до режиму харчування.ВИКЛЮЧИТИ з раціону: будь-які продукти, що містять клітковину!

МОЖНА:

Каші, мак, ягоди, овочі, фрукти, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи, чорний хліб, молоко, ковбасні вироби, жирне м'ясо.

Фільтрований бульйон (овочевий, м'ясний, рибний), нежирні відварені м'ясо, риба, філе птиці, яйця, твердий сир, макарони, рис, відварна картопля, сухарі з білого хліба, домашнє печиво без волокон, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м'якоті, кисіль.

Слід уникати червоних та пурпурних рідин, молока, алкогольних напоїв.ДВОЕТАПНА ПІДГОТОВКА


ДЕНЬ ПЕРЕД ДОСЛІДЖЕННЯМ:

ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Дозволена тільки рідка прозора їжа (фільтрований бульйон, кисіль та освітлені соки без м'якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої, чай) 15.00 (орієнтовний час) – останній прийом рідкої їжі.
Орієнтовно з 17 години почати прийом препарату Ізіклін за схемою  протягом 2-3 годин
Вміст першої пляшки лікарського засобу ізіклін (176мл) вилити в мірну ємність, що знаходиться в упаковці, додати воду до мірної лінії, до об’єму 500мл). Повторити для другої пляшки.
Отриманий розчин (1л) слід повільно випити протягом 2-3 годин (зі швидкістю до 200мл кожні 15 хвилин), запиваючи його додатково 1-1,5л води, прозорої рідини.  
В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30мл симетикону.

Вранці, мінімум за 6 годин до дослідження, повторити описану процедуру прийому препарату (третьої і четвертої пляшок  ізікліну):

Вміст третьої  пляшки лікарського засобу ізіклін (176мл) вилити в мірну ємність, що знаходиться в упаковці, додати воду до мірної лінії, до об’єму 500мл). Повторити для четвертої  пляшки. 

Отриманий розчин (1л) слід повільно випити протягом 2-3 годин (зі швидкістю до 200мл кожні 15 хвилин), запиваючи його додатково 1-1,5л води, прозорої рідини.  

В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30мл симетикону.

Закінчити підготовку до колоноскопії потрібно за 5годин до запланованої процедури.Прийом Ізікліну необхідно закінчити  за 5 години до початку проведення колоноскопії.

Для якісного очищення препаратом:

 • Приймати розчин на тлі легких фізичних вправ, ходьби, бігу, нахилів і поворотів тулуба, присідань.

 • Приблизно через 1 годину після початку прийому з'являться безболісні рідкі випорожнення.

 • Випорожнення завершиться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози Ізікліну.

В ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Прибути в Клініку ЗА 1 ГОДИНУ ДО ПОЧАТКУ дослідження для оформлення медичної документації, консультації анестезіолога.

ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ:

Починати прийом їжі можна не раніше, ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу.У клініці Оберіг виконуються унікальні методи ендоскопічної діагностики і лікування ранніх онкологічних захворювань товстої кишки. Методи дозволяють знаходити і видаляти як найменші так і величезні потенційно небезпечні утворення.


Наприклад, під час профілактичного ендоскопічного огляду товстої кишки був виявлений і видалений невеликій (4мм) плаский поліп висхідної ободової кишки. При патоморфологічному дослідженні в утворенні виявлені ознаки раннього ракового процесу (інтраепітеліальної неоплазії) у тубулярній аденомі.

Такі дрібні але вкрай агресивні утворення складно шукати у товстій кишці, тому за сучасними рекомендаціями таки утворення мають бути видалені одразу під час діагностики. 

Колоноскопія


Інший хворий відмовився від хірургічного лікування великого (12,5х10,5см) підозрілого ректосигмовидного утворення, що займало практично всю окружність кишки. У клініці виконане ендоскопічне видалення утворення шляхом сучасного методу ендоскопічної підслизової тунельної дисекції. Метод передбачає обережне відшарування утворення від підлеглих тканин у межах здорових тканин за допомогою спеціальних тонких одноразових інструментів. Післяопераційний діагноз: повністю видалена доброякісна тубулярна аденома з дисплазією високого ступеню.


Колоноскопія

Колоноскопія

Колоноскопія


Лікарі
Яковенко Владислав Олександрович Яковенко Владислав Олександрович
 • Лікар-хірург-ендоскопіст
 • Кандидат медичних наук
 • Керівник напряму ендоскопії та малоінвазивної хірургії
 • 30 років медичного стажу
Бухарін Тимофій Віталійович Бухарін Тимофій Віталійович
 • Лікар-хірург-ендоскопіст
 • 22 роки медичного стажу
Колоноскопія Чому "Оберіг"?

Комплексна колоноскопія в Універсальній клініці «Оберіг» має не тільки діагностичну функцію, а й завдяки високотехнологічному обладнанню та кваліфікації лікарів, дозволяє проводити неінвазивні операції (видалення поліпів, резекції /диссекціі слизової оболонки кишки разом з пухлиною, в межах здорових тканин) прямо під час діагностичної процедури. Пацієнт не потребує додаткової підготовки, крім тієї, яку він провів перед колоноскопією.

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Ольга Ігорівна

27.10.2019

Яковенко Владислав Александрович

Шановний Владиславе Олександровичу! Я і моя сім'я хотіли висловити Вам вдячність. Мені Владиславом Олександровичем було проведено дві операції стравоходу. У мене був передраковий с...

Людмила

19.07.2019

Яковенко Владислав Александрович

Спасибі чудовому лікарю, що видалив поліп восьмого січня 2019 року в антральному відділі шлунка. У страху очі великі, коли йшла на наркоз, страшенно хвилювалася. А чоловік сказав, ...

Людмила

15.02.2021

Бухарин Тимофей Витальевич

Очень благодарна Тимофею Витальевичу за проведенную гастроскопию и удаление полипа. Внимательный, спокойный, профессионал своего дела. Спасибо его команде.