Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Колоноскопія

Колоноскопія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Колоноскопія традиційно вважається діагностичною процедурою, яка дозволяє оглянути товстий кишечник на наявність поліпів і плоских (неполіпоподібних ) утворень, які становлять серйозну небезпеку для пацієнта, оскільки з часом схильні до переродження на рак. У всьому світі поліпи, аденоми та інші новоутворення в кишківнику вже давно називають передраковими станами.

Процедура колоноскопії в клініці «Оберіг» триває від 20 до 60 хвилин в залежності від стану пацієнта. Основною метою процедури є максимально швидке проходження колоноскопа до купола сліпої кишки (від 2 до 5 хв.). Ретельний огляд товстої кишки на виході. Всі патологічні «знахідки» при можливості відразу ж видаляються, а взятий матеріал відправляється на гістологічне дослідження (біопсія) для з'ясування доброякісної або злоякісної природи клітин новоутворення. При необхідності використовують ендоскопічний ультразвук (ендосонографія) для визначення ступеня інвазії новоутворення товстої кишки.

Що потрібно знати, обираючи медичний центр, де зробити колоноскопію? Процедура повинна бути максимально інформативною, безпечною, з можливістю одночасного проведення ендоскопічних операцій, а також комфортною для пацієнта (колоноскопія під наркозом – в стані «медикаментозного сну».

Унікальні відмінності колоноскопії в Універсальній клініці «Оберіг»:

 • Ілео - колоноскопія (дослідження частини тонкої кишки). У відділенні ендоскопії та малоінвазівноі хірургії клініки «Оберіг» обладнання дозволяє проводити діагностичний огляд тонкої кишки. Зазвичай, цей відділ кишечника залишається недослідженим, його просто не бачать лікарі. Наше обладнання дозволяє оглянути від 5 до 100 см тонкої кишки, що відповідає стандартам Європейської Асоціації гастроінтестінальної ендоскопії ( ESGE ). Серед «знахідок», які наші ендоскопісти діагностували в цьому відділі кишечника були поліпи, підслизові новоутворення, а також хвороба Крона.
 • Інверсія (розворот на 180 градусів в прямій кишці ). Ця проста на словах процедура не є такою у своєму виконанні. Полягає вона в тому, що наш колоноскоп має здатність оглянути слизову оболонку кишки на виході (внутрішня сторона анального отвору). Ця частина також часто залишається поза очима дослідників, а саме там часто розташовуються поліпи та інші новоутворення, що підлягають видаленню.
 • Обов'язкова біопсія, підфарбовування слизової (хромоендоскопія), NBI (дослідження в вузькополосному спектрі світла) і ендоскопічне УЗ дослідження (ендосонографія) у разі потреби. Перераховані вище процедури необхідні для проведення комплексної колоноскопії, яка відповідає Європейським протоколам. Тільки взявши біопсію і провівши морфологічну верифікацію матеріалу лікар може ставити остаточний діагноз - у всіх інших випадках лікар може висувати лише припущення, але не діагноз. Підфарбовування слизової дозволяє побачити на екрані плоскі новоутворення, які неможливо помітити без фарбування. Наше обладнання дозволяє в будь-який момент додатково провести ультразвукову діагностику (ендосонографія) для визначення точних розмірів, структури і щільності виявленого новоутворення (щоб ретельніше підготуватися до його видалення) .
 • Поліпектомії або резекція чи дисекція слизової оболонки кишки на місці. У разі виявлення поліпів, аденом чи інших неполіпоподібних новоутворень ендоскопіст може при цій же процедурі прибрати (видалити) новоутворення. При цьому пацієнту не потрібно проводити окреме оперативне втручання, операція абсолютно неінвазивна (оскільки проводиться через природні отвори).
 • Анестезія. 99 % колоноскопій в клініці «Оберіг» проводять під анестезією в стані глибокого «медикаментозного сну» не створюючи дискомфорту для пацієнта. Знеболювання і анестезія при колоноскопії є стандартом у Європі та США. Для проведення колоноскопії уві сні використовуються препарати, які мають мінімальну побічну дію.
 • Безпека. При виконанні колоноскопії в клініці «Оберіг » Ви можете бути впевнені в повній інфекційній безпеці процедури. Це досягається завдяки ретельній обробці колоноскопа з використанням автоматичних репроцесорів, що знешкоджує до 99,9 % всіх хвороботворних бактерій і вірусів.

Колоноскопія є обов'язковим етапом профілактичної програми з метою скринінгу раку товстої кишки онко check – up.

Колоноскопія - процедура, яка завжди вимагає високої кваліфікації лікаря, професійного обладнання та дотримання високих стандартів виконання процедури. Дана процедура є високоінформативною і незамінною для точної діагностики серйозних захворювань, в тому числі і раку товстої і прямої кишки (колоректального раку). Але пам'ятайте про те, що колоноскопія повинна бути виконана в експертних діагностичних центрах, які дотримуються стандартів безпеки та якості!

Запис за номером +38 044 521 30 03.Колоноскопія: Ізіклін

Самостійна підготовка до колоноскопії (КС).

Якість дослідження безпосередньо залежить від якості підготовки кишечника.

Шановний пацієнте! Уважно ознайомтеся з процедурою підготовки і задайте всі запитання, які Вас цікавлять, Вашому лікарю перед початком підготовки.

За необхідності можлива підготовка під наглядом медичного персоналу в умовах стаціонарної палати. 

Для забезпечення повного комфорту пацієнта і більш ретельного дослідження рекомендовано виконання процедури в стані медикаментозного сну. Для цього необхідно пройти консультацію анестезіолога з результатами обстежень (загальний аналіз крові, глюкоза крові, електрокардіограма). Після проведення колоноскопії під медикаментозним сном не можна сідати за кермо.


В день проведення процедури  нічого не їсти! За 5 годин до процедури припинити пити!


Перед тим, як починати підготовку до дослідження, Вам необхідно придбати в аптеці:

 • Два флакони по 30 мл будь-якого рідкого сиропу, що містить симетикон (Еспумізан, Боботік, Колікід);

 • Дві упаковки Ізіклін (чотири флакони)

Зверніть увагу! При підготовці кишківника НЕ МОЖНА ГОЛОДУВАТИ, а варто дотримуватись чітких рекомендацій до режиму харчування.ВИКЛЮЧИТИ з раціону: будь-які продукти, що містять клітковину!

МОЖНА:

Каші, мак, ягоди, овочі, фрукти, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи, чорний хліб, молоко, ковбасні вироби, жирне м'ясо.

Фільтрований бульйон (овочевий, м'ясний, рибний), нежирні відварені м'ясо, риба, філе птиці, яйця, твердий сир, макарони, рис, відварна картопля, сухарі з білого хліба, домашнє печиво без волокон, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м'якоті, кисіль.

Слід уникати червоних та пурпурних рідин, молока, алкогольних напоїв.ДВОЕТАПНА ПІДГОТОВКА


ДЕНЬ ПЕРЕД ДОСЛІДЖЕННЯМ:

ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Дозволена тільки рідка прозора їжа (фільтрований бульйон, кисіль та освітлені соки без м'якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої, чай) 15.00 (орієнтовний час) – останній прийом рідкої їжі.
Орієнтовно з 17 години почати прийом препарату Ізіклін за схемою  протягом 2-3 годин
Вміст першої пляшки лікарського засобу ізіклін (176мл) вилити в мірну ємність, що знаходиться в упаковці, додати воду до мірної лінії, до об’єму 500мл). Повторити для другої пляшки.
Отриманий розчин (1л) слід повільно випити протягом 2-3 годин (зі швидкістю до 200мл кожні 15 хвилин), запиваючи його додатково 1-1,5л води, прозорої рідини.  
В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30мл симетикону.

Вранці, мінімум за 6 годин до дослідження, повторити описану процедуру прийому препарату (третьої і четвертої пляшок  ізікліну):

Вміст третьої  пляшки лікарського засобу ізіклін (176мл) вилити в мірну ємність, що знаходиться в упаковці, додати воду до мірної лінії, до об’єму 500мл). Повторити для четвертої  пляшки. 

Отриманий розчин (1л) слід повільно випити протягом 2-3 годин (зі швидкістю до 200мл кожні 15 хвилин), запиваючи його додатково 1-1,5л води, прозорої рідини.  

В останню склянку рідини додати та випити розчин, що містить 30мл симетикону.

Закінчити підготовку до колоноскопії потрібно за 5годин до запланованої процедури.Прийом Ізікліну необхідно закінчити  за 5 години до початку проведення колоноскопії.

Для якісного очищення препаратом:

 • Приймати розчин на тлі легких фізичних вправ, ходьби, бігу, нахилів і поворотів тулуба, присідань.

 • Приблизно через 1 годину після початку прийому з'являться безболісні рідкі випорожнення.

 • Випорожнення завершиться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози Ізікліну.

В ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Прибути в Клініку ЗА 1 ГОДИНУ ДО ПОЧАТКУ дослідження для оформлення медичної документації, консультації анестезіолога.

ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ:

Починати прийом їжі можна не раніше, ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу.У клініці Оберіг виконуються унікальні методи ендоскопічної діагностики і лікування ранніх онкологічних захворювань товстої кишки. Методи дозволяють знаходити і видаляти як найменші так і величезні потенційно небезпечні утворення.


Наприклад, під час профілактичного ендоскопічного огляду товстої кишки був виявлений і видалений невеликій (4мм) плаский поліп висхідної ободової кишки. При патоморфологічному дослідженні в утворенні виявлені ознаки раннього ракового процесу (інтраепітеліальної неоплазії) у тубулярній аденомі.

Такі дрібні але вкрай агресивні утворення складно шукати у товстій кишці, тому за сучасними рекомендаціями таки утворення мають бути видалені одразу під час діагностики. 

Колоноскопія


Інший хворий відмовився від хірургічного лікування великого (12,5х10,5см) підозрілого ректосигмовидного утворення, що займало практично всю окружність кишки. У клініці виконане ендоскопічне видалення утворення шляхом сучасного методу ендоскопічної підслизової тунельної дисекції. Метод передбачає обережне відшарування утворення від підлеглих тканин у межах здорових тканин за допомогою спеціальних тонких одноразових інструментів. Післяопераційний діагноз: повністю видалена доброякісна тубулярна аденома з дисплазією високого ступеню.


Колоноскопія

Колоноскопія

Колоноскопія


Лікарі
Яковенко Владислав Олександрович Яковенко Владислав Олександрович
 • Лікар-хірург-ендоскопіст
 • Кандидат медичних наук
 • Керівник напряму ендоскопії та малоінвазивної хірургії
 • 30 років медичного стажу
Бухарін Тимофій Віталійович Бухарін Тимофій Віталійович
 • Лікар-хірург-ендоскопіст
 • 22 роки медичного стажу
Колоноскопія Чому "Оберіг"?

Комплексна колоноскопія в Універсальній клініці «Оберіг» має не тільки діагностичну функцію, а й завдяки високотехнологічному обладнанню та кваліфікації лікарів, дозволяє проводити неінвазивні операції (видалення поліпів, резекції /диссекціі слизової оболонки кишки разом з пухлиною, в межах здорових тканин) прямо під час діагностичної процедури. Пацієнт не потребує додаткової підготовки, крім тієї, яку він провів перед колоноскопією.

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Ольга Ігорівна

27.10.2019

Яковенко Владислав Александрович

Шановний Владиславе Олександровичу! Я і моя сім'я хотіли висловити Вам вдячність. Мені Владиславом Олександровичем було проведено дві операції стравоходу. У мене був передраковий с...

Людмила

19.07.2019

Яковенко Владислав Александрович

Спасибі чудовому лікарю, що видалив поліп восьмого січня 2019 року в антральному відділі шлунка. У страху очі великі, коли йшла на наркоз, страшенно хвилювалася. А чоловік сказав, ...

Людмила

15.02.2021

Бухарин Тимофей Витальевич

Очень благодарна Тимофею Витальевичу за проведенную гастроскопию и удаление полипа. Внимательный, спокойный, профессионал своего дела. Спасибо его команде.

Що таке колоноскопія

Колоноскопія — це медична процедура, під час якої лікар за допомогою спеціального приладу досліджує внутрішню поверхню товстої кишки та нижньої частини кишківника. Під час процедури пацієнт зазвичай перебуває в бічному положенні, а лікар вставляє гнучку трубку (колоноскоп) в анус і повільно просуває його паралельно подаючи повітря для розширення просвіту. Колоноскоп має вбудовану камеру, що передає зображення на монітор,у такий спосіб лікар вивчає стан внутрішньої поверхні органів та виявляє патологічні зміни, наприклад, поліпи, запалення, пухлини.

Колоноскопія проводиться з метою діагностики захворювань товстої кишки. Також проктолог може видалити поліпи, зупинити кровотечу. Ціна колоноскопії залежить від діагнозу, типу наркозу, складності процедури та інших супутніх чинників. Наразі альтернатива лише одна — мультиспіральна комп’ютерна томографія. Процедура делікатна та незручна для багатьох пацієнтів, але допомагає виявити рак на ранніх стадіях, що гарантує ефективне та швидке лікування. Колоноскопія під наркозом суттєво зменшує дискомфортні відчуття. Дослідження радять проходити щорічно, особливо людям після 45 років.

Коли потрібна колоноскопія

Обстеження необхідне в ситуаціях, коли є підозра на захворювання. Поширені симптоми, при яких може бути рекомендована колоноскопія:

 • кров у калі чи на папері після дефекації;
 • зміни в розмірі, формі, консистенції стільця;
 • постійні болі в животі;
 • розклад травлення, непереносимість деяких продуктів;
 • необґрунтована втрата ваги;
 • субфебрильна температура протягом тривалого періоду часу;
 • виражений запах із рота;
 • патологічні домішки в калових масах;
 • хронічний запор, діарея;
 • вік 50 років і більше (частина скринінгу на рак кишки).

У випадку виникнення кількох клінічних ознак треба негайно звернутися до лікаря, щоб обговорити варіант колоноскопії з наркозом.

Як проходить колоноскопія

Процедура проводиться в лікарні чи приватній клініці й займає приблизно 30–60 хвилин. Основні етапи:

 • Попередньо спеціаліст обговорює з пацієнтом дієту та рекомендує найкращий спосіб очищення кишківника.
 • При вході в кабінет, персонал може дати препарат для заспокоєння або седативне, який допоможе розслабитися. Ціна колоноскопії також включає вид знеболювання, що використовується в конкретному випадку.
 • Пацієнт лягає на бік на спеціальне ліжко і згинає ноги в колінах. Лікар дає знеболювальне, вставляє колоноскоп і плавно просуваючи його по всій довжині товстої кишки та кишківника досліджує потрібну зону.
 • Якщо виявлені поліпи, спеціаліст може одразу їх видалити використовуючи спеціальний інструмент.
 • Після закінчення процедури пацієнту дають час відійти від дії седативного препарату. Персонал також рекомендує не їсти та не пити протягом кількох годин.

Після прийому не можна водити автомобіль, вживати спиртні напої, займатися складною розумовою працею. Загалом, колоноскопія є безболісною, але трохи дискомфортною. Якщо є питання щодо обстеження, краще попередньо обговорити всі нюанси з лікарем або медичним працівником.

Колоноскопія: як підготуватись

Підготовка до процедури дуже важлива для успішного проведення та отримання найкращих результатів. Кілька кроків:

 • Обговоріть з лікарем всі деталі та питання. Проктолог дасть письмові та усні інструкції, що потрібно зробити перед обстеженням.
 • Потрібно дотримуватися дієти декілька днів перед обстеженням. Треба обмежити споживання твердої їжі (м’ясо, фрукти, овочі, насіння) та продуктів, які збільшують обсяг кишкового газу (солодкі напої, бобові, капуста).
 • Прийміть ліки для очищення, які порадив лікар. Треба ретельно дотримуватись інструкцій та приймати препарати у встановлені години.
 • Якщо колоноскопія під наркозом, забезпечте достатньо часу для відновлення. Можливі побічні ефекти, наприклад, спазми й здуття живота, болі в ділянці заднього проходу, незначні кров’янисті виділення. Рекомендують планувати дослідження на вихідні та в дні, коли не працюєте, щоб нормально відпочити.

Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, повідомити його про медикаменти, які приймаєте, та хвороби, щоби була змога адаптувати процедуру до стану здоров’я. Правильна підготовка зменшує ризик ускладнень.

Ціна колоноскопії та інші відповіді на популярні запитання

Багато людей досі вважають похід до проктолога чимось ганебним. Звісно, проблеми з кишківником делікатні, але вчасна діагностика допоможе уникнути серйозних хвороб. Клініка «Оберіг» відповідає на питання, які турбують наших пацієнтів:

 1. Які протипоказання до колоноскопії? Активне запалення в черевній порожнині легенева недостатність, гіпертонія, проблеми зі згортанням крові, інфекційні захворювання, нещодавно перенесений інфаркт та інсульт, вагітність.
 2. Яка ціна колоноскопії? Ціна колоноскопії стартує від 1500 грн і далі.
 3. Які препарати використовують для детоксикації? Лікарі рекомендують Еспумізан, Боботік, Колікід, Ізіклін. Детальнішу інформацію надає медичний персонал.
 4. Скільки часу триває процедура? Від 20 до години, залежно від стану пацієнта.
 5. Які хвороби виявляє обстеження? Виразки, поліпи, пухлини, дивертикуліт.
 6. Коли потрібно робити колоноскопію, якщо немає скарг? Якщо пацієнту 45+ потрібно проводити щорічний огляд, молодшим людям достатньо 1 разу на 5 років.
 7. Яке знеболювальне використовують? Враховуються індивідуально особливості організму. Пацієнт прокидається через 5–10 хвилин після припинення подачі препарату, можливий стан легкого сп’яніння.

Колоноскопія під наркозом доступна в клініці «Оберіг». Спеціалісти використовують лише найновіше обладнання, що відповідає міжнародним стандартам. Обстеження проходить у стерильних умовах, персонал поводиться делікатно та професійно. Записатися на прийом можна на сайті клініки або за контактними номерами телефонів.

Різновиди колоноскопії

Ми пропонуємо такі різновиди діагностичної процедури:

 • повністю діагностична, часто призначається в ургентних випадках;
 • комплексна – усі виявлені «знахідки» видаляються, а біоматеріал відправляється на гісто- та цитологічні дослідження.

Додатково лікар може використовувати ендосонографію – ендоскопічнний ультразвук, щоб виявити ступінь інвазії новоутворення в товстій кишці.

Як проходить колоноскопія?

У середньому, тривалість процедури сягає 20–50 хвилин в залежності від конкретних завдань та масштабу ушкоджень. Швидке проходження колоноскопа до купола прямої кишки досягається за декілька хвилин. У нас застосовується лише сучасне перевірене обладнання з оптикою високого класу та широким переліком додаткового функціоналу.

Колоноскопія та ціна на неї

На сьогодні в столиці послугу пропонують приватні та державні клініки. Обираючи ідеальне саме для вас місце проведення, пацієнти поруч із відгуками інших оцінюють вартість діагностики. На неї впливають такі фактори:

 • точність апаратів;
 • препарати для наркозу;
 • професіоналізм та досвідченість лікарського колективу;
 • умови проведення (ремонт у палатах, новизна меблів тощо).

Представлена на колоноскопію ціна одна з найбільш доступних в Києві із урахуванням точності, інформативності, комфортності проведення, а записатися на дослідження можна на зручний час у телефонному режимі. Пацієнти перебувають у максимально комфортному стані – медикаментозний сон, а після завершення діагностики швидко відходять та повертаються до звичного життя.

Вагомі фактори, чого для колоноскопії в Києві варто обрати клініку «Оберіг»

 1. Якісна та безпечна для життя анастазія, що забезпечує максимальну комфортність для пацієнта. Препарати з мінімальною побічну дією є офіційно рекомендовані лікарями в Європі та Америці.
 2. Абсолютна чистота, що гарантує інфекційну безпеку процедури, яка досягається за рахунок використання автоматичних репроцесорів, що можуть знешкоджувати до 99,9% вірусів і бактерій.
 3. Можливість розвороту приладу на 180 градусів для аналізу слизової оболонки на виході та досягнення максимального огляду новоутворень навіть у важко розташованих місцях.

Проходячи колоноскопію в Києві саме у нас, застосовується обов’язкова біопсія, а у разі потреби можуть використовуватися і додаткові методи в комплексній процедурі, що відповідає Європейським протоколам:

 • ендосонографія за допомогою ультразвуку;
 • хромоендоскопія через підфарбовування слизової;
 • резекція, поліпектомія чи дисекція оболонки безпосередньо на місці.

Перевага проведення останніх оперативних процедур у тому, що одразу при діагностиці захворювання лікар їх блокує, матеріал відправляє на морфологічну верифікацію, а процедура є неінвазивною, бо відбувається через природні отвори.

Проводиться колоноскопія під наркозом у відділенні ендоскопії, а наявне обладнання допомагає проаналізувати частину тонкої кишки. У рамках дослідження можна оглянути від 5 см до 100 см тонкої кишки, що дозволяє діагностувати підслизові новоутворення, хворобу Крона, а також поліпи. Звертаючись до нас, отримує комплексний професійний підхід із дотриманням усіх правил та стандартів виконання діагностичної процедури.

На сьогодні колоноскопія є важливим етапом програми профілактики з метою скринінгу раку, у тому числі на ранній стадії. Телефонуйте та записуйтесь на прийом до лікаря, а також на проходження високоінформативної процедури. У відгуках пацієнтів відзначаються дотримання усіх стандартів та уважний підхід до кожного, а також доступна вартість.