Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Поліпи кишківника

Поліпи кишківника

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ПОЛІПІВ КИШКІВНИКА В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Збільшувальна колоноскопія з використанням хромоскопії і вузькоспектрального освітлення слизової оболонки білим світлом (NBI – хромоскопія) для виявлення поліпів
  • Колоноскопія проводиться під анестезією в стані глибокого «медикаментозного сну», не створюючи дискомфорту для пацієнта
  • Видалення поліпів з використанням сучасних ендоскопічних методик під час колоноскопії, яке не потребує окремої процедури
  • Власний патогістологічний центр, в якому проводиться гістологічне дослідження видаленого поліпу для визначення доброякісності або злоякісності новоутворення


Поліпи – це утворення на внутрішній поверхні прямої і ободової кишки. Найбільш розповсюджений різновид поліпів – аденоматозні. Вони можуть перероджуватися в рак. Гіперпластичні поліпи рідко стають злоякісними пухлинами. Розмір поліпів коливається від декількох міліметрів до 3-4 см і більше.


Якщо у вас виявлені поліпи, не панікуйте. Необхідно знати наступні факти:

  • Поліпи можна видалити повністю і безпечно.
  • Завдяки сучасним методиками ендоскопії можна вчасно попередити розвиток раку кишківника.
  • Поліпи зустрічаються у 30-50% дорослих людей.
  • Більшість поліпів ніколи не перетворюються на рак.
  • Розвиток раку із маленького поліпа триває близько 10 років.

ПРИЧИНИ ПОЛІПІВ КИШКІВНИКА

Точна причина утворення поліпів кишківника невідома. Однак зараз широко обговорюється в науково-медичних колах роль генетики. Вчені вважають, що ризик підвищують раціон з високим вмістом жиру і червоного м’яса, низьким вмістом клітковини, паління та ожиріння.


Ймовірність розвитку поліпів збільшується з віком. У людей молодше 40 років вони бувають вкрай рідко. В старшому віці поліпи виявляються досить часто, тому рекомендується регулярний скринінг.


Поліпи і колоректальний рак часто зустрічаються в сім’ях, що вказує на генетичні фактори. Особливо уважними потрібно бути людям, які мають близьких родичів з цими діагнозами (батьки, брати/сестри).


Існують рідкісні генетичні захворювання, які викликають утворення множинних поліпів в кишківнику в ранньому дорослому віці. Вони об’єднуються під назвою «синдроми спадкового поліпозу». Ці захворювання значно підвищують ризик колоректального раку.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОЛІПІВ КИШКІВНИКА

Колоректальний рак можна попередити, якщо своєчасно виявити і видалити поліпи, до того, як вони стануть злоякісними. Чим більше розмір аденоматозного поліпа, тим вище ризик раку.


Поліпи кишківника зазвичай ніяк себе не проявляють. Рідко спостерігаються такі симптоми, як поява крові в калі, закреп або діарея (при великих поліпах). Але в більшості випадків, людину ніщо не турбує.


Тому дуже важливе профілактичне обстеження. Для виявлення поліпів використовується колоноскопія. Лікар оглядає слизову оболонку прямої та ободової кишки за допомогою ендоскопічного обладнання.


При виявленні поліпів одразу ж проводиться їхнє видалення (поліпектомія). Через колоноскоп вводяться інструменти для маніпуляцій – петлі або щипці. Може бути використана методика ендоскопічної резекції (EMR).


Безпечність поліпектомії підтверджується численними дослідженнями. Консервативними способами лікування поліпу кишківника – неможливе.


Видалене новоутворення обов’язково відправляється на гістологічне дослідження для визначення його виду і злоякісності.


Після поліпектомії лікуючий лікар визначає графік наступних колоноскопій. Вони переслідують дві цілі: виявити і видалити поліпи, пропущені при попередньому дослідженні і своєчасно видалити нові поліпи. Регулярний скринінг і поліпектомія захищають від рака товстої і прямої кишки, знижуючи захворюваність на 80%.


Якщо ви старше 50 років або страждаєте запальними захворюваннями кишківника (виразковий коліт, хвороба Крона), маєте близьких родичів з раком товстої і прямої кишки, запишіться на колоноскопію в Універсальній клініці «Оберіг» за номером:

(044) 521 30 03


Крім того, Ви можете пройти комплексну програму обстеження з метою скринінгу онкологічних захворювань ОНКО check-up, яка включає, в тому числі, і колоноскопію. Захистіть своє здоров’я, попередьте рак!