Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Комп'ютерна томографія (КТ)

Комп'ютерна томографія (КТ)
Про напрям
Команда
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Використовуємо КТ Somatom go.Top та Somatom Confidence.
Доза опромінення на таких апаратах значно зменшена.
Somatom Confidence – це спеціалізований КТ для планування радіотерапії. Отримані на ньому знімки дозволяють медичним фізикам розрахувати дозу опромінення, а лікарям-онкологам – провести контурування (точне виділення пухлини та критичних органів).

БЕЗПЕКА І РИЗИКИ

Ефективна радіаційна доза при дослідженні відповідає дозі, в середньому, яку отримує пацієнт при звичайному рентгенологічному дослідженні шлунково-кишкового тракту або від природного радіаційного фону протягом чотирьох років.

Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження через можливий ризик для плода, або проводити його тільки при наявності життєво важливих показань. Рекомендується не годувати дитину грудьми протягом наступних 24 годин після застосування контрастного засобу при дослідженні. Дітям проводити КТ слід тільки в тому випадку, коли отриманні дані будуть важливими для встановлення правильного діагнозу.

КОНТРАСТНЕ ПІДСИЛЕННЯ

КТ проводиться з використанням контрастного підсилення, яке значно підвищує інформативність дослідження. У нашому центрі до 70% досліджень проводиться з внутрішньовенним підсиленням. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об’ємі до 150 мл. Контрастні засоби, за статистикою, викликають побічні реакції приблизно в 3% випадків, із них тяжких реакцій близько 0,04%. Існує невеликий ризик виникнення інфекційного запалення шкіри в місці ін’єкції, виходу контрастної речовини в м’які тканини. Можливі також побічні реакції, які поділяють на легкі, помірні та тяжкі, що потребують лікування. Легкі та помірні реакції — це блювання, нудота, кропивниця, еритема, судинний набряк. До тяжких реакцій відносять набряк гортані, набряк легенів, бронхоспазм, гіпотензію, анафілактичний шок, зупинку дихання, серця. Рідко виникають відстрочені реакції (до 7 днів після ін’єкції): свербіж шкіри, висипання, головний біль, запаморочення, легка лихоманка, озноб. У більшості випадків немає потреби в лікуванні або потрібна тільки підтримуюча терапія.

Кабінет комп’ютерної томографії і клініка «Оберіг» мають все необхідне для проведення невідкладних заходів у разі виникнення побічних реакцій. Необхідно попередити рентген-лаборанта чи лікаря, якщо Ви маєте побічні, алергічні реакції на йод, контрастні речовини чи ліки, їжу та ін., хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, нирок, крові, щитовидної залози, цукровий діабет, які можуть перешкодити застосуванню контрастних засобів.

Вам необхідно попередньо вирішити питання з лікуючим лікарем або анестезіологом про можливість застосування контрастного засобу у випадку, якщо Ви приймаєте будь-які лікарські засоби, в т. ч. бета-адреноблокатори, гуанідини, інтерлейкін, глюкофаг, нестероїдні протизапальні речовини.

ДОСЛІДЖЕННЯ

При дослідженні дітей може виникнути необхідність присутності одного з батьків у приміщенні для дослідження. При необхідності, більш детальний протокол дослідження Вам пояснить рентгенолаборант безпосередньо перед дослідженням. Дослідження зазвичай проводиться в положенні на спині. Під час дослідження Ви не повинні рухатися. Дихати потрібно спокійно до того моменту, поки Вас не попросять затримати дихання на короткий час. Затримка дихання дуже важлива для отримання якісних зображень.

Перед дослідженням з внутрішньовенним контрастним підсиленням Вам поставлять катетер у ліктьову вену. Після попереднього сканування необхідно буде ввести контрастний засіб внутрішньовенно автоматично. Після цього сканування буде продовжено. У разі виникнення у Вас будь-яких незвичних відчуттів необхідно повідомити про це рентген-лаборанта через переговорний пристрій.

Ніяких обмежень звичайного режиму функціонування після МСКТ-дослідження немає. Однак, після введення контрастного засобу Вам необхідно перебувати у клініці до 30 хвилин.

Команда
Мацієвський Тарас Євстахійович Мацієвський Тарас Євстахійович
 • Лікар-радіолог
 • Завідувач Діагностичним відділенням
 • 24 роки медичного стажу
Дічко Наталія Сергіївна Дічко Наталія Сергіївна
 • Лікар-радіолог
 • Спеціаліст з МРТ, КТ
 • 14 років медичного стажу
Лисенко Олександр Васильович Лисенко Олександр Васильович
 • Лікар-радіолог
 • Категорія вища
 • 37 років медичного стажу
Ковратко Максим Миколайович Ковратко Максим Миколайович
 • Лікар-радіолог
 • 7 років медичного стажу
Комп'ютерна томографія (КТ) Чому "Оберіг"?

У новому корпусі використовуються КТ Somatom go.Top та Somatom Confidence.

Доза опромінення на таких апаратах значно зменшена.

Somatom Confidence – це спеціалізований КТ для планування радіотерапії. Отримані на ньому знімки дозволяють медичним фізикам розрахувати дозу опромінення, а лікарям-онкологам – провести контурування (точне виділення пухлини та критичних органів).

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов

11.09.2020

Мациевский Тарас Евстафьевич

Дякую Тарасу Євстахійовичу за його професіоналізм, людяність!!!!

24.11.2020

Мациевский Тарас Евстафьевич

Высокопрофессиональный, очень порядочный!!! Низкий поклон Вам за все!!! Желаю всегда быть успешным и оставаться самим собой, в не зависимости от обстоятельств. Спасибо!!!

11.08.2018

Егорова Ольга Алексеевна

Величезне спасибі Ользі Олексіївні за професіоналізм і чуйне ставлення до пацієнта. Процедура пройшла гладко і швидко.