Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Кт

Комп'ютерна томографія (КТ)
Про напрям
Команда
Підготовка до комп'ютерної томографії (КТ)
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Використовуємо КТ Somatom go.Top та Somatom Confidence.
Доза опромінення на таких апаратах значно зменшена.
Somatom Confidence – це спеціалізований КТ для планування радіотерапії. Отримані на ньому знімки дозволяють медичним фізикам розрахувати дозу опромінення, а лікарям-онкологам – провести контурування (точне виділення пухлини та критичних органів).

БЕЗПЕКА І РИЗИКИ

Ефективна радіаційна доза при дослідженні відповідає дозі, в середньому, яку отримує пацієнт при звичайному рентгенологічному дослідженні шлунково-кишкового тракту або від природного радіаційного фону протягом чотирьох років.

Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження через можливий ризик для плода, або проводити його тільки при наявності життєво важливих показань. Рекомендується не годувати дитину грудьми протягом наступних 24 годин після застосування контрастного засобу при дослідженні. Дітям проводити КТ слід тільки в тому випадку, коли отриманні дані будуть важливими для встановлення правильного діагнозу.

КОНТРАСТНЕ ПІДСИЛЕННЯ

КТ проводиться з використанням контрастного підсилення, яке значно підвищує інформативність дослідження. У нашому центрі до 70% досліджень проводиться з внутрішньовенним підсиленням. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об’ємі до 150 мл. Контрастні засоби, за статистикою, викликають побічні реакції приблизно в 3% випадків, із них тяжких реакцій близько 0,04%. Існує невеликий ризик виникнення інфекційного запалення шкіри в місці ін’єкції, виходу контрастної речовини в м’які тканини. Можливі також побічні реакції, які поділяють на легкі, помірні та тяжкі, що потребують лікування. Легкі та помірні реакції — це блювання, нудота, кропивниця, еритема, судинний набряк. До тяжких реакцій відносять набряк гортані, набряк легенів, бронхоспазм, гіпотензію, анафілактичний шок, зупинку дихання, серця. Рідко виникають відстрочені реакції (до 7 днів після ін’єкції): свербіж шкіри, висипання, головний біль, запаморочення, легка лихоманка, озноб. У більшості випадків немає потреби в лікуванні або потрібна тільки підтримуюча терапія.

Кабінет комп’ютерної томографії і клініка «Оберіг» мають все необхідне для проведення невідкладних заходів у разі виникнення побічних реакцій. Необхідно попередити рентген-лаборанта чи лікаря, якщо Ви маєте побічні, алергічні реакції на йод, контрастні речовини чи ліки, їжу та ін., хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, нирок, крові, щитовидної залози, цукровий діабет, які можуть перешкодити застосуванню контрастних засобів.

Вам необхідно попередньо вирішити питання з лікуючим лікарем або анестезіологом про можливість застосування контрастного засобу у випадку, якщо Ви приймаєте будь-які лікарські засоби, в т. ч. бета-адреноблокатори, гуанідини, інтерлейкін, глюкофаг, нестероїдні протизапальні речовини.

ДОСЛІДЖЕННЯ

При дослідженні дітей може виникнути необхідність присутності одного з батьків у приміщенні для дослідження. При необхідності, більш детальний протокол дослідження Вам пояснить рентгенолаборант безпосередньо перед дослідженням. Дослідження зазвичай проводиться в положенні на спині. Під час дослідження Ви не повинні рухатися. Дихати потрібно спокійно до того моменту, поки Вас не попросять затримати дихання на короткий час. Затримка дихання дуже важлива для отримання якісних зображень.

Перед дослідженням з внутрішньовенним контрастним підсиленням Вам поставлять катетер у ліктьову вену. Після попереднього сканування необхідно буде ввести контрастний засіб внутрішньовенно автоматично. Після цього сканування буде продовжено. У разі виникнення у Вас будь-яких незвичних відчуттів необхідно повідомити про це рентген-лаборанта через переговорний пристрій.

Ніяких обмежень звичайного режиму функціонування після МСКТ-дослідження немає. Однак, після введення контрастного засобу Вам необхідно перебувати у клініці до 30 хвилин.

Команда
Мацієвський Тарас Євстахійович Мацієвський Тарас Євстахійович
  • Лікар-радіолог
  • Завідувач Діагностичним відділенням
  • 24 роки медичного стажу
Лисенко Олександр Васильович Лисенко Олександр Васильович
  • Лікар-радіолог
  • Категорія вища
  • 37 років медичного стажу
Ковратко Максим Миколайович Ковратко Максим Миколайович
  • Лікар-радіолог
  • 7 років медичного стажу
Ушакова Ольга Генадіївна Ушакова Ольга Генадіївна
  • Лікар-радіолог

4 роки стажу

Фрунзе Ірина Валеріївна Фрунзе Ірина Валеріївна
  • Лікар-радіолог

1 рік стажу

Підготовка до комп'ютерної томографії (КТ)

Що треба знати перед проведенням обстеження?

  • До початку обстеження необхідно надати направлення лікаря (якщо таке є), а також дані попередніх обстежень (заключення, цифровий носій) лікарю-рентгенологу.
  • Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження через можливий ризик для плода, або проводити його тільки при наявності життєво важливих показань. Жінкам, що вигодовують дитину груддю, необхідно утриматися від годування протягом наступних 24 годин.
  • МСКТ дітям виконується лише за направленням лікуючого лікаря. Діти в віці до 6 років можуть потребувати седаціїї чи наркозу, тому попередньо рекомендовано записатися на консультацію до дитячого анестезіолога.
  • МСКТ-дослідження продовжується близько 15 хв., в деяких випадках – до 30 хв.


Підготовка до проведення обстеження

  • При проведенні КТ органів черевної порожнини, органів малого тазу та МСКТ-онкоскринінгу  пацієнт випиває порціями до 1 л води (негазована, звичайна вода) протягом 1-1.5 год. до дослідження. У день дослідження можна вживати рідку їжу, але не пізніше, ніж за 4 години до дослідження.


Підготовка до проведення Комп’ютерної томографії з контрастним підсиленням

Якщо у Вас спостерігались гострі побічні реакції на контрастну речовину, по типу алергічних, після перорального, внутрішньопорожнинного або внутрішньосудинного введення, Вам потрібно завчасно записатися на консультацію анестезіолога з метою вирішення питання про  специфічну підготовку, яка дасть можливість безпечно виконати МСКТ.

Задля проведення безпечного обстеження з контрастним підсиленням рекомендовано визначити швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) за рівнем креатиніну в крові в наступних випадках:

  • Вік > 65 років
  • Цукровий діабет
  • Ниркова недостатність.

Для здійснення розрахунку необхідно здати аналіз на креатинін крові. Розрахунок може бути здійснений в лабораторії, якщо вона такий надає, самостійно за формулою: ШКФ  = ((140 - вік) х маса тіла (кг)) / (810 × креатинін в ммоль/л) АБО за посиланням: http://inephrology.kiev.ua/?page_id=1059

При значенні ШКФ < 30мл/хв/1,73 м²  - комп’ютерна томографія з контрастним підсиленням не може бути проведена.

*при значенні ШКФ  30 – 44 мл/хв/1,73 м² пацієнтам з цукровим діабетом слід відмінити прийом Метформіну за 48 годин та відновити його прийом через 48 годин після проведення обстеження.

Комп'ютерна томографія (КТ) Чому "Оберіг"?

У новому корпусі використовуються КТ Somatom go.Top та Somatom Confidence.

Доза опромінення на таких апаратах значно зменшена.

Somatom Confidence – це спеціалізований КТ для планування радіотерапії. Отримані на ньому знімки дозволяють медичним фізикам розрахувати дозу опромінення, а лікарям-онкологам – провести контурування (точне виділення пухлини та критичних органів).

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Відгуки наших пацієнтів

Що таке КТ

Комп’ютерна томографія — це метод діагностики, який допомагає створити детальні зображення внутрішніх структур тіла за допомогою рентгенівського опромінення і без необхідності проведення інвазивних процедур. Цей метод абсолютно безболісний, пацієнту потрібно лише зберігати нерухомість під час обстеження. Сканер працює за принципом обертання. Детектори, розташовані на протилежному боці від джерела променів, реєструють рівень променевої дози. Комп’ютер обробляє отриману інформацію та використовує її для створення детальних зображень внутрішніх органів та тканин тіла. КТ у Києві використовують для діагностики онкології, травм, захворювань серця та інших медичних проблем.

Принцип роботи КТ полягає в тому, що при проходженні рентгенівських променів через тіло, їхня інтенсивність зменшується залежно від щільності тканин. Для того, щоб створити повну картину, КТ робить багато зрізів і створює тривимірне зображення організму або конкретного органу, яке лікар може оглянути та проаналізувати. Процедура є корисною для виявлення захворювань, які не завжди видимі на звичайних рентгенівських знімках. Однак, через використання рентгенівських променів, комп’ютерну томографію використовують лише в тих випадках, коли інші методи діагностики не забезпечують необхідної інформації.

Комп’ютерна томографія (КТ) у Києві: переваги

Дослідження дає змогу отримати візуалізувати внутрішні органи, що допомагає лікарю встановити діагноз та призначити схему лікування. Інші плюси:

  • сканування роблять за кілька хвилин, що робить його відмінним варіантом для використання в невідкладних ситуаціях;
  • процедура не спричиняє болю чи дискомфорту в пацієнта й не вимагає введення будь-яких ін’єкцій чи операційного втручання;
  • томографія дозволяє отримати зображення м’яких тканин, наприклад, мозку, що не можуть бути візуалізовані за допомогою звичайного рентгенівського знімка;
  • якщо періодично робити КТ у Києві, можна виявити захворювання на ранніх стадіях, коли лікування буде більш успішним;
  • комп’ютерну томографію комбінують з іншими методами діагностики, такими як позитронно-емісійна томографія (ПЕТ), щоб отримати детальнішу картину.

Окрім переваг, є певні недоліки та обмеження. Наприклад, ціна КТ не є низькою, а використання ікс-проміння шкідливе для здоров’я у великих дозах.

Показання до КТ

Комп’ютерна томографія є корисним інструментом для діагностики багатьох захворювань:

  • виявлення пухлин у мозку, легенях, печінці, нирках;
  • пошкодження кісток та м’яких тканин, звичайні та складні переломи, крововиливи;
  • інфекційні процеси в різних органах тіла (пневмонія, туберкульоз);
  • проблеми зі здоров’ям серця та судин, звуження артерій, аневризма;
  • пошкодження грудної, черевної аорти;
  • патології підшлункової залози, селезінки, жовчовивідних шляхів;
  • черепно-мозкова травма;
  • хвороби опорно-рухового апарату;
  • захворювання кісток та суглобів: остеопороз, рак кісток, артрит;
  • патологічні зміни у внутрішніх органах.

У кожному конкретному випадку спеціаліст має призначити обстеження після оцінювання показань, ризиків та користі для пацієнта. Рекомендують робити КТ у Києві для контролю результатів лікування або за екстреними показаннями. Зазвичай попередньо пацієнт проходить прості дослідження: рентген та УЗД.

Протипоказання до КТ

КТ у місті Київ забезпечує чіткі та деталізовані знімки, можна створити зображення майже всього тіла. Для кращої візуалізації використовують контрастну речовину. Але процедуру не можна робити надто часто, а в деяких випадках дослідження небезпечне. Коли потрібно відмовитися від обстеження:

  • вагітність у першому триместрі (через можливість впливу радіації на розвиток плоду);
  • цукровий діабет (важка стадія);
  • алергічна реакція на контрастний розчин;
  • ниркова недостатність;
  • загальний важкий стан;
  • патології щитоподібної залози;
  • множинна мієлома;
  • штучний кардіостимулятор (вплив магнітного поля на роботу приладу);
  • вік (стосується немовлят і людей похилого віку).

Якщо говорити про Київ, КТ проводиться в багатьох лікарнях та приватних клініках. Попередньо фахівець має оцінити ризики та користь і призначити (при необхідності) дослідження для точної діагностики.

Як підготуватись до КТ у Києві

Перед проведенням процедури, потрібно підготуватись, щоб забезпечити якісне дослідження та уникнути можливих проблем. Декілька порад:

  • Повідомте лікаря про будь-які препарати, які приймаєте, та про можливу алергічну реакцію (особливо на контрастний розчин).
  • Якщо необхідно зробити КТ з контрастом, не їжте й не пийте нічого протягом кількох годин перед дослідженням. Це допоможе запобігти можливим проблемам зі шлунком.
  • Перед обстеженням черевної порожнини або органів малого таза може знадобитись очищення кишківника. Персонал має розповісти про варіанти очищення, потрібні препарати, схему дій.
  • Треба зняти із себе всі металеві предмети перед дослідженням: прикраси, пірсинги, застібки.
  • При підозрі на вагітність повідомте про це лікаря, щоб розглянути альтернативні методи обстеження.
  • Якщо лікар дозволив їсти, не приходьте на голодний шлунок.
  • Візьміть з собою на прийом клієнтську картку, медичні висновки та інші документи.

У клініці «Оберіг» КТ проводять досвідчені фахівці. Використовуються сучасні апарати, у яких доза опромінення суттєво зменшена. Зазвичай, лікар надає додаткові рекомендації залежно від конкретного дослідження та стану здоров’я. Не соромтеся ставити будь-які запитання щодо процесу та підготовки.

Клініка «Оберіг» – КТ у нас точне

Фахівці діагностичного відділення проводять процедуру із дотриманням усіх протоколів та стандартів. У нас можна пройти як класичне КТ, так и контрастне – із введенням контрастної речовини. У цьому випадку дослідження спочатку робиться перед введенням речовини, а далі після того, як речовина подіяла. Рентгенолог проводить аналіз знімків, що дозволяє максимально уточнити діагноз.

Сучасне КТ – ціна на дослідження та як вона формується

Серед основних факторів ціноутворення треба виділити такі:

  1. Торговельна марка обладнання та його технічні показники.
  2. Професіоналізм лікарів.
  3. Умови комфортності перебування у клініці.
  4. Органи, які треба продіагностувати.
  5. Мобільність пацієнта.

У нашій багатопрофільній клініці в столиці представлена вартість на діагностичний метод – одна із найбільш розумних у порівнянні з якістю, точністю, досвідом медичних фахівців.

Як відбувається процедура КТ?

У заздалегідь встановлену дату і час пацієнт прибуває до клініки, оформлює папери. У спеціальному кабінеті з рентгеном лаборант допомагає зайняти правильну позу, аби досягти максимальної візуалізації того чи іншого органу. Далі починається обертання гентрі – пристрою зі встановленою трубкою і датчиками для прийому. У випадках діагностики черевної порожнини та органів грудної клітки треба буде затримати дихання, а коли саме – повідомить лаборант через гучномовець.

Аби результати КТ були максимально точними, то варто уникати таких моментів:

  • рухатися під час проведення дослідження, що спотворить об’ємні проекції знімків;
  • тримати на тілі металеві речі – прикраси, нашивки одягу, оскільки вони залишають «тінь» на зображенні під час проходження рентгенівських променів.

Цей метод у комплексному поєднанні з іншими способами діагностики дозволяє отримати найбільш повну інформацію для захворювання, вчасно призначити відповідне ефективне лікування. Також важливо додати результати попередніх досліджень, аби лікар зміг подивитися результати через деякий час співставивши їх між собою, а також враховувати попередні травми чи супутні захворювання.

Пацієнт після проведення КТ в Києві отримують діагностичний висновок, плівки, а також знімки на цифровому носії. У висновку можуть бути вказаний діагноз, а також рекомендації:

  • консультація вузького спеціаліста;
  • додаткові обстеження, аналізи.

Сучасне КТ вважається безпечним методом, оскільки людський організм отримує досить незначну кількість опромінення. Доза прямо залежить від розміру органу, який варто продіагностувати. Перед проведенням процедури попередьте лікаря про наявні алергічні реакції, ліки, які приймаєте, страхи закритого місця, захворювання, зокрема нервової і серцево-судинної системи. У нас можна пройти КТ в Києві – метод променевої діагностики, що дозволяє отримати зображення органу під різними кутами. Сучасне програмне забезпечення «зводить» знімки та дозволяє підсумувати діагноз з високою чіткістю, достовірністю та інформативністю.