Безпосередньо в кабінеті лікаря-пульмонолога Ви зможете пройти діагностичні обстеження і визначити порушення функції зовнішнього дихання за допомогою спірографії – методу досліджень, без якого неможливо встановити діагноз «бронхіальна астма» чи «обструктивний бронхіт» (ХОЗЛ). Кабінет оснащений сучасним комп’ютерним спірографом німецької фірми ЕГЕР, що дозволяє проводити весь спектр спірографічних досліджень (у т.ч. з фармакологічними пробами та пробами з фізичним навантаженням).
Органи дихальної системи очищають повітря, яке надходить в організм і забезпечують насичення киснем. Лікуванням дихальної системи займається лікар пульмонолог, а розділ медицини називається пульмонологія. Це відносно “молода” наука, яка також тісно переплітається з іншими галузями. Пульмонологія займається діагностикою, лікування та профілактикою хвороб дихальних шляхів, трахеї, бронхів, гортані, плеври.
Дуже важливо своєчасно записатись на прийом до лікаря пульмонолога в Києві, щоб отримати належне лікування та відновити нормальні функції дихальної системи. З якими хворобами має справу лікар:
Також пульмонолог лікує хронічний кашель, плеврити, трахеїт, емфізему, хронічну обструктивну хворобу легень.
Направлення до лікаря пульмонолога дає сімейний терапевт або ж можна самостійно звернутись в клініку. Підставою для побоювань можуть стати наступні клінічні ознаки:
До пульмонолога може направити сімейний лікар, який виявив підозрілі зміни на флюорографії. Також до вузькопрофільного спеціаліста рекомендують звернутися вагітним жінкам. Часто на фоні гормональних змін, функції легень порушуються. Щорічний профілактичний огляд слід проходити людям, які тривалий час працюють на шкідливих підприємствах та курцям.
Професійний спеціаліст, до якого прийшов хворий зі скаргами на здоров’я, попередньо проводить збір анамнезу. Він уважно вислуховує пацієнта, просить точно описати симптоми та час їх появи. Після цього проводить загальний огляд і при необхідності відправляє на інші аналізи.
Вже на базі результатів досліджень, лікар пульмонолог призначає схему лікування, проводить консультацію та дає рекомендації. Якщо є потреба, тоді лікар направляє до іншого фахівця, наприклад, алерголога чи онколога.
Щоб поставити точний діагноз пацієнту, спеціаліст повинен отримати результати аналізів та досліджень. Які методи діагностики використовують;
Після отримання результатів лікар пульмонолог призначає лікування. Це може бути консервативне, фізіотерапевтичне, ендоскопічне або ж оперативне втручання.
В залежності від симптомів використовують лікування антибіотиками, протизапальну терапію, відхаркувальні засоби. Хороший ефект дає електрофорез, магнітна терапія. Лікування може проходити в режимі денного стаціонару. Слід довіряти лише професійним фахівцям, тоді можна бути впевненим, що терапія буде максимально ефективною.
Окрім щорічних профілактичних оглядів у кваліфікованого спеціаліста, лікарі рекомендують методи, які допоможуть запобігати розвитку патології:
18.01.2019
С началом зимы начал очень сильно кашлять, позже заметил, что в слизи которую откашливал есть кровянистые выделения. Сразу понапридумывал себе неизлечимых болезней, погуглил, и поч...