Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Хіміотерапія

Хіміотерапія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Вам призначена хіміотерапія? Будь ласка, ознайомтесь з цією інформацією

Ми хочемо допомогти Вам прийняти правильні рішення, від яких буде залежати Ваше здоров'я та життя, розповісти Вам, що і як повинно відбуватися під час хіміотерапевтичного лікування, щоб Ви були обізнані, і ніхто не зміг скористатися Вашою розгубленістю або розпачем.

Отже, Ви повинні знати, що:

 • Онкологічний діагноз неможливо поставити без морфологічного дослідження. Навіть найкращі лікарі, найсучасніше обладнання не можуть дати кінцевої відповіді про природу пухлини, поки від неї не взяли шматочок, фрагмент (біопсію), і лікар-патогістолог під мікроскопом не вивчив її будову і не визначився – це злоякісне утворення чи ні. І якщо, зазвичай, ми хочемо, щоб лікар був впевненим у своїх діях, діагнозах, призначеннях, то лікар-патогістолог навпаки – повинен "сумніватися" і отримати підтвердження свого діагнозу ще від одного лікаря, так звану "другу думку". Ви маєте повне право забрати матеріали своєї біопсіі (це називається парафінові блоки та скельця) і віддати до іншого лікувального закладу для отримання "другої думки", якщо Ваш лікар цього не забезпечив.
 • За жодних обставин хіміотерапевтичне лікування не може бути призначене, якщо немає морфологічного заключення про характер пухлини, її різновид. На сучасному рівні розвитку медицини, значна частина онкологічних діагнозів потребує виконання додаткових досліджень (імуногістохімічних, генетичних), які дозволяють не просто підтвердити онкологічний діагноз, а ще внести в нього вагомі уточнення, що відіграють значущу, а іноді і вирішальну роль у виборі тактики лікування, та визначають чутливість пухлини до конкретного хіміопрепарату. Не соромтеся спитати у свого лікаря, чи є саме морфологічне підтвердження вашого діагнозу, та чи всі можливі уточнюючі дослідження щодо особливостей новоутворення були виконані. Жодний найкращий лікар не може знати, які саме ліки треба призначити, якщо відсутнє морфологічне заключення. Якщо Ваш лікар "знає" – біжіть від нього якомога швидше.
 • Ніякий інший лікар, окрім хіміотерапевта, не має права призначати хіміотерапевтичне лікування. Хіміотерапія надзвичайно складна галузь медичної науки, яка вимагає знань сучасних підходів в онкологічній практиці, протоколів лікування кожної окремої пухлини, тобто, це окрема і дуже фундаментальна наука. Якщо Ваш лікар хірург, гінеколог, терапевт пропонують Вам призначити хіміотерапію – "тут щось не так ". Шукайте виключно фахівця-хіміотерапевта!
 • Хіміотерапевтичні препарати в більшості своїй вводяться внутрішньовенно. Але майже всі ці препарати агресивні до периферійних судин. Як кажуть самі ж пацієнти, "вени горять". Дуже швидко виникають флебити, тромбози, а ще є загроза потрапляння препарату під шкіру, що викликає некроз тканин. Саме тому в розвинутих країнах використовують спеціальні системи довготривалого центрального судинного доступу, так звані "порти", які запобігають виникненню всіх описаних ускладнень, а також дають можливість підключення спеціальних пристроїв, які дозволяють людині, не знаходячись в лікарні, отримувати крапельне введення препаратів, ходити на роботу чи знаходитися вдома. Ці пристрої називаються механічними помпами, вони можуть знаходитись у пацієнта в кишені протягом доби або навіть більше, а до лікарні треба повернутися в запланований час для зняття або підключення наступної порції ліків. Запитайте у Вашого лікаря, чи довготривалим буде ваше лікування, і якщо так, то чи треба вам встановити "порт", і чи зможете ви користуватися "помпою". Якщо ваш лікар нічого про це не знає, або каже, що вони всім крапають в периферійні судини, Вам варто пошукати більш обізнаного лікаря.
 • Більшість хіміотерапевтичних препаратів вводиться дуже повільно, і дуже чітко розраховується, скільки саме мл повинно потрапити в судини за конкретний відрізок часу. Для такого точного дозованого введення існують спеціальні прилади. Вони називаються "інфузоматами" або системами дозованого введення рідин. Питайте, чи є в лікарні, куди Ви звернулися, такі пристрої. Якщо Вам скажуть, що медичні сестрички, які у них працюють, настільки фахові, що "на око" визначають швидкість введення ліків за допомогою звичайної крапельниці, треба шукати лікарню, де все ж таки надають перевагу сучасним технічним досягненням.

Ми щиро бажаємо Вам в непросту хвилину Вашого життя зустріти виключно професіоналів, які об'єднаються з Вами, вашими рідними людьми та друзями заради перемоги над хворобою!

Лікарі
Шуліга-Недайхлєбова Оксана Василівна Шуліга-Недайхлєбова Оксана Василівна
 • Лікар-мамолог
 • Лікар-хірург
 • Лікар-онкохірург
 • Керівник Мамологічного центру
 • Експерт з естетичної мамопластики
 • Кандидат медичних наук
 • 20 років медичного стажу
Зрєлих Лілія Вікторівна Зрєлих Лілія Вікторівна
 • Лікар-хіміотерапевт
 • Лікар-онколог
 • 10 років медичного стажу
Хіміотерапія Чому "Оберіг"?

Хіміотерапія не є простим або повсякденним методом лікування. Це серйозне навантаження на всі органи та системи, тому що хіміопрепарати, на жаль, не діють вибірково тільки на пухлинні клітини, а впливають на весь організм. Тому було б не правдою сказати, що нічого в Вашому житті не зміниться. На жаль, у препаратів є негативні побічні дії, які можуть приводити до ускладнень. Але в арсеналі наших лікарів є потужні механізми запобігання побічних дій та корекції ускладнень. Ваш лікар розповість, які саме ускладнення можуть виникати при застосуванні препаратів, що Вам призначені, а також гарантує Вам надання необхідної допомоги у разі виникнення ускладнень чи побічних реакцій. Ми готові бути з Вами у будь-якій ситуації і за будь-яких обставин.

Отзывы наших пациентов

25.02.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

Була фіброаденома, видаляла Оксана Василівна! Помітила її відразу ж, все на професійному рівні! Дуже задоволена лікарем.

Тетяна

04.09.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

Професіонал вищого рівня, та сама людина, яка потрібна, якщо у вас виникли найсерйозніші проблеми зі здоров'ям. Доктор, в чиїх руках ви можете бути абсолютно спокійні - все, що мож...

Ліна

02.12.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

В липні 2019 року звернулась до Оксани Василівни з такою проблемою як фіброаденоми обох молочних залоз. Це захворювання непокоїло мене понад 7 років, після першої операції в іншого...