Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Виразки шлунку і дванадцятипалої кишки

Виразки шлунку і дванадцятипалої кишки

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Гастроцентр з висококваліфікованими спеціалістами – гастроентерологами, ендоскопістами, гістологами, – які працюють як єдина команда
  • Езофагогастроскопія з використанням збільшення в 115 разів, хромоскопії і вузькоспектрального режиму (NBI),  прицільної біопсії для правильної діагностики виразкової хвороби
  • Власний патогістологічний центр, де проводиться дослідження біоптату слизової оболонки шлунку і дванадцятипалої кишки для своєчасного виявлення раку на ранній стадії
  • Лікування, засноване на розумінні справжніх причин виразок шлунку і дванадцятипалої кишки
  • Повноцінний комплекс діагностичних можливостей і взаємодія спеціалістів з інших медичних спеціальностей дозволяє встановити точні причини виразок шлунку і дванадцятипалої кишки, в тому числі, і дуже рідкісні, такі як системні васкуліти та інфекційні.


Виразки шлунку і дванадцятипалої кишки – це обмежені пошкодження тканин, які викликають болі в епігастральній ділянці живота, переважно, так звані «голодні болі», які проходять після прийому їжі. Виразкова хвороба може давати ускладнення, небезпечні для життя, такі як кровотеча або перфорація.


Виразки виникають, коли соляна кислота «роз’їдає» слизову оболонку шлунку і дванадцятипалої кишки. Це відбувається через надмірне вироблення кислоти або руйнування захисного шару слизу.


Існують дві основні причини виразок шлунку і дванадцятипалої кишки: інфекція Helicobacter pylori і довготривале використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) – аспірину, ібупрофену, диклофенаку та інших. Ризик розвитку виразки підвищує паління і зловживання алкоголем.


Хелікобактеріоз проявляється у вигляді гастриту, передракових змін слизової оболонки шлунку (метаплазія, дисплазія, атрофія), виразкової хвороби і раку шлунку. Інфекція сприяє утворенню виразок, оскільки Helicobacter pylori приводить до запалення слизової оболонки шлунку, збільшує кислотність шлункового соку, руйнує захисний шар слизу.


Нестероїдні протизапальні препарати використовуються для зменшення болю і зняття запалення (наприклад, при артриті). Аспірин в низькому дозуванні призначається для попередження інфаркту міокарда та інсульту. НПЗП, потрапляючи в кров, блокують біохімічні механізми, які захищають слизову оболонку шлунку від агресивного впливу соляної кислоти.

СИМПТОМИ ВИРАЗКИ ШЛУНКУ І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Перші ознаки виразки шлунку і дванадцятипалої кишки включають:

  • Біль або дискомфорт в верхній частині живота (посилюються на голодний шлунок);
  • Відчуття швидкого насичення;
  • Відрижка, дискомфорт або здуття після прийому їжі;
  • Печія;
  • Нудота.

УСКЛАДНЕННЯ ВИРАЗКИ ШЛУНКУ І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Ризик серйозних ускладнень залежить від причини, розміру і розташування виразки, віку і загального стану здоров’я пацієнта.


Кровотеча частіше зустрічається серед людей похилого віку. В стінках шлунку і дванадцятипалої кишки проходить велика кількість крупних кровоносних судин. Поглиблення або розширення виразки може викликати розрив судини. Ризик кровотечі вище у пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки.


Ознаки гострої кровотечі – блювота з кров’ю, чорний кал (колір обумовлений наявністю крові). Пацієнти потребують негайної госпіталізації і лікування. При повільній кровотечі у хворого спостерігається анемія і слабкість.


Перфорація виразки – це утворення отвору в стінці шлунку або дванадцятипалої кишки, яке може привести до перитоніту (запалення черевної порожнини). Ознаки перфорації виразки – сильний гострий біль в животі, кров’янисті блювота і стілець.


В випадках, коли виразка розташована в нижній частині шлунку, можливий розвиток рубцевого стенозу (звуження) виходу з шлунку, який перешкоджає надходженню їжі в кишківник. Пацієнт скаржиться на відчуття переповненості, часту блювоту після їди, а також втрату ваги.

ДІАГНОСТИКА ВИРАЗКИ ШЛУНКУ І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Багато симптомів виразки шлунку і дванадцятипалої кишки співпадають з ознаками інших захворювань шлунково-кишкового тракту – ГЕРХ, функціональної диспепсії і т.п. Для діагностики виразки шлунку і дванадцятипалої кишки використовуються інструментальні і лабораторні методи.


Обов’язково проводиться гастроскопія, яка дозволяє лікареві виявити і дослідити виразки за допомогою ендоскопічного обладнання. Під час процедури роблять забір невеликого шматочка тканини – біопсію. Це необхідно для подальшого гістологічного дослідження, завдання якого – перевірити наявність аномальних або ракових клітин.


Кожен пацієнт з виразкою шлунку і дванадцятипалої кишки повинен пройти діагностику Helicobacter pylori. Для цього може бути використаний зразок тканин, отриманий при біопсії. Крім того, сучасна медицина володіє неінвазивними методами – дихальний тест, визначення антигену Helicobacter pylori в калі за допомогою моноклональних антитіл.

ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКИ ШЛУНКУ І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Вибір лікування виразки шлунку і дванадцятипалої кишки залежать від причини, яка її викликала. В наш час в більшості випадків достатньо консервативної терапії. Хірургічне лікування виразки шлунку і дванадцятипалої кишки застосовується, переважно, при ускладненнях.


Якщо пацієнт інфікований H. Pylori, проводиться ерадикація (знищення) бактерії. Для цього використовуються схеми лікування, які включають антибіотики і інгібітори протонної помпи (ІПП). Ерадикація H. Pylori приводить до швидкого одужання.


Якщо результат тесту на H. Pylori – негативний, лікування направлено на створення сприятливих умов для самостійного загоєння виразки. Призначаються інгібітори протонної помпи, які знижують кислотність шлункового соку. Необхідно відмінити прийом нестероїдних протизапальних препаратів, замінивши їх іншими варіантами.


Самостійне лікування виразок шлунку і дванадцятипалої кишки може нашкодити пацієнту швидким розвитком ускладнень, раку і летального результату, тому при появі перших симптомів необхідно звертатись до висококваліфікованих лікарів і пройти детальне обстеження.


Запишіться на прийом до спеціалістів Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг» за номером:

(044) 521 30 03


Не зволікайте з лікуванням виразкової хвороби! Це захистить вас від небезпечних ускладнень, в тому числі, розвитку раку шлунку!