Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Цукровий діабет

Цукровий діабет

Сидячий спосіб життя, надмірне харчування стали досить звичними для мільйонів сучасних людей. Cаме тому частота виникнення цукрового діабету набула характеру епідемії. Розповсюдженість цієї патології зростає лавиноподібно, охоплюючи людей різних вікових груп, потребує постійного лікування, значно підвищує інвалідізацію та зумовлює ранню смертність. Важкість цукрового діабету визначається перш за все його пізніми ускладненнями з боку судин та нервів, значно підвищується ризик серцево-судинної (інсульти, інфаркти), ниркової патології (хронічної ниркової недостатності), гангрени, сліпоти, які і обумовлюють втрату працездатності та смертність.

В Україні зареєстровано більше 1 млн. хворих на ЦД, а кількість людей, у яких ЦД протікає приховано в 2-3 рази перевищує кількість виявлених .

Є цілий ряд факторів, з якими пов’язують підвищений ризик розвитку цукрового діабету, перш за все 2 типу, який розвивається переважно у людей після 40 років і потребує лікування (принаймні спочатку) таблетками, серед них основні:

  • Надмірна вага та ожиріння
  • Гіподінамія
  • Вік
  • Обтяжений сімейний анамнез по ЦД
  • Наявність артеріальної гіпертензії та інших серцево-судинних захворювань, підвищеного рівня холестерину в крові, сечової кислоти.

Боротьба з факторами ризику ЦД являється запорукою попередження розвитку цього грізного та підступного захворювання.

Важливою передумовою профілактики розвитку тяжких ускладнень цукрового діабету являється його рання діагностика, своєчасно розпочате лікування та контроль за рівнем глюкози крові.

Діагностика ЦД нескладна. Для цього людині, що має вказані вище фактори ризику цукрового діабету в будь-якому віці необхідно щорічно проводити дослідження рівня глюкози в крові, а людям без факторів ризику ЦД – після 45 років. Важливим маркером цукрового діабету, а при його виникненні – компенсації захворювання, являється показник глікозильованого гемоглобіну, який об’єктивно відображує середній вміст глюкози в крові за останні 3 міс.

В лабораторії Універсальної клініки «Оберіг» проводять аналіз на глікозильований гемоглобін, що є стандартизованим в системі DCCT та системі IFCC.

На жаль, на сьогоднішній день ми не можемо вилікувати цукровий діабет, але ми можемо в багатьох випадках попередити його розвиток, а вже при виявленому цукровому діабеті – попередити розвиток ускладнень з боку органів та систем. Лише одна тільки зміна образу життя значно знижує ризик розвитку цукрового діабету, але це можливо лише при своєчасній діагностиці.

В Універсальній клініці «Оберіг» Ви можете не тільки здати аналіз для визначення рівня глікозильованого гемоглобіну, але і пройти комплексну консультацію у лікаря-ендокринолога, який розповість Вам, як найефективніше попереджати або лікувати цукровий діабет. Телефонуйте:

(044) 521 30 03

Будьте уважними до власного здоров’я!