Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Фіброаденома молочної залози

Фіброаденома молочної залози

Якщо лікар сказав вам, що у вас фіброаденома грудей, не панікуйте — це не рак. Дуже часто фіброаденоми потребують спостереження, але не лікування. Близько 10% жінок принаймні колись мали фіброаденоми, іноді навіть не знаючи про це.

Фіброаденома — це тверда доброякісна пухлина молочної залози, що найчастіше виникає у віці від 15 до 35 років. Жінка може мати одну або кілька фіброаденом. Вони можуть виникнути в одній або обох грудях.

Прості фіброаденоми можуть незначно підвищувати ризик раку молочної залози. Складні трохи більше підвищують ризики.

Фіброаденома часто росте повільно. Із часом вона може ставати чутливою або викликати біль за кілька днів до менструації. Деякі фіброаденоми з часом зменшуються, а то й зникають, особливо у підлітків.

Мультидисциплінарна команда фахівців Мамологічного центру клініки “Оберіг” забезпечує повний цикл лікування захворювань молочної залози. Ми маємо весь спектр діагностичного обладнання, яке дозволяє встановити точний діагноз і розробити індивідувальний план лікування, коли воно потрібне: МРТ 3 Тесла із функцією обстеження молочної залози, мамограф із томосинтезом, УЗД-апарати експертного класу для мамологічних досліджень.

Діагностика

Якщо вам близько 20 років або менше, фіброаденома може бути діагностована лише за допомогою огляду грудей та УЗД. Однак, якщо є будь-які невизначеності щодо діагнозу, лікар виконає біопсію — процедура займає всього кілька хвилин і може викликати лише мінімальний дискомфорт.

Якщо вам менше 40 років, скоріше за все, буде потрібне ультразвукове дослідження молочних залоз. Жінками після 40 років рекомендована мамографія. Для кращої оцінки утворення може також знадобитися біопсія.

Зразки тканини після біопсії вивчать лікарі Патогістологічної лабораторії “Оберегу”. Результати біопсії допоможуть визначити, чи потрібне подальше лікування та яке саме. Ми поважаємо почуття й переживання пацієнток в очікуванні результату біопсії, то прагнемо якнайшвидше (протягом кількох днів) формувати патогістологічне заключення.

Лікування

У кожному конкретному випадку лікування підбирається індивідуально.

Залежно від ваших симптомів, сімейної історії та особистих проблем ви та ваш лікар можете вирішити, чи потрібно видаляти фіброаденому.

Для цього враховуються такі фактори:

  • чи впливає утворення на форму грудей;

  • чи викликає біль;

  • чи є ризик розвитку раку;

  • чи ваші рідні хворіють або хворіли на рак;

  • “підозрілі” результати біопсії.

Іноді фіброаденоми перестають рости або навіть зменшуються самі по собі, без будь-якого лікування. Якщо лікар впевнений, що новоутворення є фіброаденомою, то часто є сенс лише періодично спостерігати за його ростом і не видаляти.

Іноді потрібна операція з видалення фіброаденоми. Це щадне втручання, що зберігає форму грудей, а період відновлення є мінімальним. Уже наступного дня пацієнтка може повернутися додому. 

Важливо продовжувати стежити за станом грудей і повертатися до лікаря, якщо ви помітите будь-які зміни в грудях, незалежно від того, як швидко вони відбулися після виявлення фіброаденоми.

Регулярні профілактичні огляди забезпечують раннє виявлення всіх типів пухлин, а відтак їх ефективніше, швидше, легше та дешевше лікування. Тож навіть у найщільнішому особистому графіку варто знаходити час для турботи про своє здоров‘я.