Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Мамографія

Мамографія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Щорічна мамографія після 40 років – це обстеження, яке проходять здорові жінки в усьому світі, аби захистити себе від раку молочної залози. Мамографія також проводиться, якщо жінка вже має скарги, щоб якомога точніше вивчити можливі зміни в грудях. Ваш візит на мамографію до універсальної клініки «Оберіг» буде особливим:

 • вас зустріне лікар-жінка, яка, як ніхто, розуміє жінок, їх потреби, сумніви та сподівання, вміє правильно спілкуватися, аби пацієнтки не відчували страху перед процедурою. Наша лікарка-брест-радіолог знає про молочну залозу усе, володіє методиками ультразвукової діагностики, мамографічної та МРТ-діагностики. Вона виконує весь спектр діагностичних процедур, включаючи взяття біопсії під рентген-контролем. А завдяки такому найновітнішому обладнанню, як мамограф MAMMOMAT Revelation, ми забезпечуємо якість мамографічних обстежень на рівні еталонів сучасної медицини;

 • найвищий рівень якості знімків гарантуємо завдяки функції томосинтезу – пошаровому скануванню молочної залози в трьох проєкціях, яке моделює 3D-зображення грудей. Ми можемо виявляти потенційно набезпечні зміни навіть не на першій, а на “нульовій” стадії – утворення розміром від 0,5 до 1 мм, коли вони ще не загрожуть здоров’ю. Така точність допомагає видалити ці утворення, за потреби, взяти прицільну біопсію, а при хірургічному втручанні – чітко підійти до патологічно зміненого вогнища, радикально видалити та провести подальший рентген-контроль;

 • мамографія буде комфортною та максимально безболісною завдяки правильній укладці молочної залози, м’яким компресійним пластинам мамографа, автоматичному персоналізованому розрахунку сили стиснення грудей, виконанню процедури у визначені дні менструального циклу (при його збереженні);

 • у разі виявлення змін у грудях ми зможемо провести необхідні додаткові обстеження, запропонувати план лікування та втілити його. Проводимо якісне МРТ-дослідження молочних залоз, яке зараз є малодоступним в Україні, але в той самий час є безцінним у деяких випадках. Ми виконуємо біопсії новоутворень молочної залози під МРТ-контролем – і для пацієнток це означає майже повну мінімізацію хибно-позитивних чи хибно-негативних патогістологічних результатів.

Щорічна мамографія із томосинтезом на мамографі MAMMOMAT Revelation дає відповіді про морфологічну будову молочних залоз та визначає групи ризику з виникнення раку за чотирма рівнями (BI-RADS 1, 2, 3 та 4), де зростання цифр означає збільшення онкоризику. Радіологічний висновок допомагає лікарю-мамологу дати рекомендації пацієнтці чи визначитися із подальшим планом обстеження та лікування.

Мамограф MAMMOMAT Revelation є низькодозовим і зменшує променеве навантаження у 5-6 разів порівняно із іншими апаратами. З огляду на те, що мамографія — це щорічне дослідження, низька сумарна доза опромінення нівелює будь-який ризик розвитку хвороб від рентген-опромінення в майбутньому.

Спеціальне програмне забезпечення з штучним інтелектом CAD (Computer-Aided Detection) дозволяє спиратися не лише на досвід та знання спеціаліста, а й аналізувати результати, порівнюючи їх із величезними базами даних, накопиченими на основі мільярдів мамографій. Знімки, отримані після проходження мамографії, за потреби, будуть переглянуті іншими лікарями-радіологами, мамологами, лікарями ультразвукової діагностики та фахівцями суміжних спеціальностей.

Ще один важливий аспект — це багаторівневий захист приватності та персональних даних усіх пацієнтів клініки «Оберіг».

Лікарі
Шуліга-Недайхлєбова Оксана Василівна Шуліга-Недайхлєбова Оксана Василівна
 • Лікар-мамолог
 • Лікар-хірург
 • Лікар-онкохірург
 • Керівник Мамологічного центру
 • Експерт з естетичної мамопластики
 • Кандидат медичних наук
 • 20 років медичного стажу
Ковальова Лілія Юріївна Ковальова Лілія Юріївна
 • Лікар-мамолог
 • Лікар-онколог
 • Лікар-онкохірург
 • 22 роки медичного стажу
Лисенко Олександр Васильович Лисенко Олександр Васильович
 • Лікар-радіолог
 • Категорія вища
 • 37 років медичного стажу
Мамографія Чому "Оберіг"?

Мамографія проводиться на найкращому у світі мамографі MAMMOMAT Revelation від Siemens. Виявлення змін у молочних залозах на нашому пристрої є на 30% ефективнішим завдяки найбільшому куту сканування при проведенні томосинтезу. Пристрій також дозволяє забезпечити 3D-реконструкцію грудей. Апарат оснащений технологією, яка зменшує остаточну дозу опромінення для пацієнтку на 30%.

Мамографія проводиться рентген-лаборантом кабінета мамографії, а описує дослідження breast-радіолог.

Отзывы наших пациентов
Александра

09.12.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

По счастливой случайности попала на прием к Оксане Васильевне, как оказалось, с редким заболеванием гранулематозный мастит, диагноз которого не каждый врач может поставить! Но мне ...

Діана

31.08.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

Пані Оксана - лікар від Бога! Надзвичайно професійний, уважний та турботливий лікар! Від усього серця дякую за Вашу поміч та підтримку під час мого серйозного діагнозу та успішну о...

Наталия

30.11.2020

Шулига-Недайхлебова Оксана Васильевна

Обратилась в клинику "Обериг" с диагнозом РМЖ к врачу маммологу-онкологу Шулиге-Недайхлебовой Оксане Васильевне, получила максимально подробную консультацию и согласований план леч...

Що таке мамографія

Мамографія — це метод діагностики, застосовується для виявлення змін у молочних залозах. Принцип роботи мамографа полягає у використанні рентгенівських променів для створення зображення молочної залози. Під час процедури груди стискаються двома плоскими пластинами, комп’ютер створює і передає 3D зображення на монітор. Мамографія — важливий метод для діагностики ранніх ознак раку молочної залози, оскільки виявляє аномалії ще до того, як вони стануть відчутними на дотик. Зазвичай мамографію рекомендують проводити жінкам групи ризику: від 45 років, з генетичною схильністю до онкології, підозрою на пухлинні новоутворення.

Регулярна мамографія в Києві допомагає лікарю виявити аномальний розвиток тканин та вберегти жінку від стрімкого розвитку злоякісної пухлини. У такому випадку лікування проходить швидко й ефективно. Пацієнткам, у яких є випадки раку в родині, рекомендують розпочати скринінг у віці від 30 років. Якщо помітні вузли, затвердіння, гінеколог обов’язково відправляє на обстеження і визначає небезпечність змін. При виникненні сумнівів щодо необхідності мамографії, краще звернутися до лікаря для консультації.

При яких симптомах потрібна мамографія

Мамографія — профілактичний засіб для раннього виявлення онкології, до появи симптомів. Але після появи неприємних ознак, краще провести дослідження для визначення причини. Деякі можливі симптоми онкології:

 • вузли, гульки, які відчутні під час пальпації;
 • зміна форми, розміру молочної залози;
 • зміна кольору, текстури шкіри;
 • патологічні виділення із соска (кров’янисті, безбарвні);
 • больовий синдром, тривале відчуття набряку.

При виникненні хоч одного із цих симптомів, важливо звернутися до гінеколога для огляду. Знімки повинен проаналізувати досвідчений рентгенолог і відповідно зробити висновки. При наявності відхилень лікування проводить мамолог.

Як проходить мамографія в Києві

Мамографія — точний спосіб діагностики раку. Хоча все ж трапляються помилково позитивні або негативні результати. У таких випадках необхідні додаткові аналізи. Апарат затискає груди між двома платформами, це необхідний крок, щоб отримати якісні зображення. Процес дещо дискомфортний, але більшість жінок стверджують, що незручні відчуття мінімальні. Як відбувається мамографія молочних залоз:

 • Треба зняти із себе одяг до пояса, включно з прикрасами, які можуть перешкодити отриманню чіткої картинки.
 • Пацієнтка стає перед мамографом, технік налаштовує апарат, а потім правильно розміщує тіло.
 • Пластини стискають груди й роблять 2 знімки, з боку і прямо. Потрібно зачекати кілька секунд, поки знімки будуть зроблені.
 • Процедура повторюється для другої молочної залози.
 • Якщо виявляють будь-які підозрілі зміни, можуть знадобитися ультразвук, біопсія.

Коли процедура узд молочних залоз чи мамографії завершена, дозволено повернути до звичайної діяльності. Лікар зазвичай повідомляє про результати протягом кількох днів.

Мамографія: підготовка

Щоб процедура пройшла швидко, рекомендують дотримуватися кількох рекомендацій:

 • Одягайте легкий, вільний одяг, який швидко знімається. Підійдуть штани й светр. Також лікар може попросити зняти ремінь та пірсинг, які перешкоджають роботі апарата.
 • Уникайте застосування дезодоранту, тальку, лосьйону під пахвами в день процедури, оскільки ці речовини створюють тінь на рентгенівських знімках.
 • Якщо проходили мамографію в Києві й збереглись попередні аналізи, візьміть документи із собою або попросіть терапевта передати їх до клініки.
 • Пацієнтки, які вагітні або годують грудьми, повинні повідомити про свій стан перед процедурою. У деяких випадках потрібні заходи безпеки.
 • Коли відчуваєте дискомфорт, біль у молочній залозі, повідомте про це персонал.

Дотримуйтесь інструкцій лікаря, щоб мамографія молочних залоз пройшла максимально ефективно.

Мамографія — усе, що потрібно знати

Мамографія в Києві доступна в клініці «Оберіг». Ми використовуємо лише сертифіковане обладнання, гарантуємо максимально точні та вірогідні аналізи. Наші спеціалісти відповідають на поширені запитання пацієнток:

 1. Чи залежать результати від дня циклу? Менструація не впливає на дослідження, але оскільки в другій половині циклу груди чутливі, для власного комфорту краще проходити обстеження відразу після місячних.
 2. Скільки коштує мамографія? Ціна мамографії стартує від 500 грн. Мамографія однієї молочної залози у двох проєкціях — у середньому 700 грн, двох — 1300–1400 грн.
 3. Потрібне направлення на мамографію? Направлення на діагностику дає сімейний лікар. Пацієнтка також може записатися самостійно в будь-яку приватну клініку за власним рішенням.
 4. Наявність імплантів впливає на якість картинки? На жаль, силіконові імпланти непрозорі й заважають проводити дослідження. У таких випадках варто проконсультуватися з рентгенологом.
 5. Наскільки висока доза радіації? Мамографія в Києві безпечна для здоров’я. Доза опромінення навіть менша, ніж при флюорографії.

Записатися на прийом до лікаря, зробити обстеження молочних залоз можна в нашій клініці. Процедура проходить максимально безболісно й комфортно, при потребі проводимо додаткові аналізи. Також гарантуємо захист приватності та персональних даних.