Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Що таке рак?

Що таке рак?

Рак – це захворювання клітин, «цеглинок», з яких побудовані тканини нашого організму. Всередині клітин зберігаються гени – закодовані інструкції щодо створення нових клітин та контролю за їхньою поведінкою. Зміни в генах, які називаються мутаціями, можуть змусити нормальні клітини перетворитися на ракові. Досі повністю невідомо, що викликає ці зміни.

Є багато видів раку, але більшість з них мають спільні три ключові риси. По-перше, ракові клітини ростуть швидше та живуть довше. Здорові клітини ростуть, а потім діляться, щоб сформувати нові клітини за необхідністю. Вони гинуть, коли стають старими чи пошкодженими. На відміну від нормальних клітин, ракові клітини утворюють нові клітини, коли вони не є потрібними, а старі та пошкоджені ракові клітини повільніше гинуть. Як наслідок, ракові клітини заміщують собою нормальні клітини та перешкоджають роботі органів.

З часом ракові клітини можуть сформуватися у масу, яка називається первинною пухлиною. Якщо її не лікувати, первинна пухлина може прорости в зовнішні частини органу чи структури та в інші тканини. Це називається інвазія. Інвазія – друга ключова риса багатьох раків.

По-третє, ракові клітини можуть залишити тканину, де вони утворилися, та розповсюдитися на інші частини тіла. Цей процес називається метастазуванням. Ракові клітини можуть розповсюджуватися через кров або лімфу. Лімфа – це прозора рідина, яка забезпечує клітини водою та поживними речовинами. Вона містить білі кров’яні тільця для боротьби з мікробами. Ракові клітини, які розповсюдилися, можуть розростатися і заміщувати собою нормальні клітини в новому місці.

Вчені вже багато дізналися про рак. В результаті, сучасне лікування стало більш ефективним, ніж раніше. Чимало людей з діагнозом «рак» наразі можуть вибирати серед кількох методів лікування. В нашій клініці онкологічний напрям включає хірургічне лікування, променеву терапію, хіміотерапію, таргетну терапію. Записатися на прийом до лікаря-онколога ви можете за телефоном (044) 521 30 03.