Хто такий невролог дитячий, що лікує й коли треба записуватися на консультацію
Організм дитини — то дуже складна система, яка потребує особливого захисту. Стежити за здоров’ям малюків важко, це треба робити регулярно й вчасно звертаючи увагу на різні недуги. Будь-який тривожний симптом може бути сигналом початку розвитку складної чи небезпечної патології. Особливо важливий розвиток нервової системи, адже це впливає на безліч чинників, що мають вплив на нормальне життя людини в дорослому віці.
Й допомогти тут зможе дитячий невролог — Київ пропонує звертатися в перевірений медичний центр «Оберіг», де працюють найкращі фахівці. Конкретно неврологи вивчають нервову систему (як периферійну, так й центральну), займаються діагностикою, профілактикою та лікуванням захворювань такого типу чи інших порушень. Згідно зі статистикою, в останні роки близько 50 дітей з кожної 1000 мають такі хвороби.
Якими хворобами займається невролог дитячий та коли до нього звертатися
Нервова система займається регулюванням роботи всіх інших органів та цілих систем організму людини. Саме тому будь-які захворювання мають серйозні наслідки. Щоб уникнути проблем варто заздалегідь визначити хворобу та розпочати її лікування й цим займається найкращий дитячий невролог з клініки «Оберіг». Наші спеціалісти знають, що пошкодження та патології в дитячій нервовій системі малопомітні, але мають суттєвий вплив на подальший розвиток малюка.
Дуже важко виділити якісь конкретні симптоми, щоб визначити певне захворювання. Зробити це без фахівця дуже важко, тому не рекомендується пропускати профілактичні обстеження. Головний біль, судоми, розлад сну — це може бути серйозним симптомом розвитку серйозної патології.
Рекомендується обов’язково записатися на консультацію, якщо:
- Дитина поводиться неспокійно, важко засинає, часто прокидається, сам сон поверхневий. Кожен невролог дитячий, що має досвід, рекомендує звертатися на огляд вже саме при таких ознаках.
- Новонароджена дитина часто зригує, якщо її взяти на руки, під час плачу, або навіть в спокійному стані.
- У новонародженого трясуться ручки та підборіддя.
- Малюк підтискає пальчики, коли його намагаються поставити на ніжки.
- Спостерігаються судоми, коли температура тіла підвищується.
- Спостерігається відставання в розвитку в порівнянні з іншими однолітками, складно адаптуватися в дитячому садочку чи школі, виникають проблеми з навчанням.
Є й інші симптоми, більш явні, які свідчать про серйозні порушення в нервовій системі малюка:
- Головний біль, особливо тривалий.
- Втрата свідомості чи напади, які нею завершуються, а також непритомність взагалі.
- Порушення сну, які тривають більше однієї ночі.
- Помічений нервовий тик.
- Завмирання, судомні напади, повторювані нав’язливі рухи, незвична поведінка.
- Надмірна рухливість чи млявість.
Це все причина відвідати спеціаліста й невролог дитячий рекомендує не зволікати з записом на консультацію. Також варто приділити увагу проблемам розвитку:
- Загальна затримка розвитку після 1 року життя.
- Заїкання та інші затримки становлення мовної функції.
- Енурез.
- Гіперактивність.
Згідно з медичною практикою, тільки кваліфікований невролог дитячий допомагає в такій ситуації. Він здатен реально оцінити зростання, розвиток та становлення нервової системи в малюка. Інколи дитячі вередування, погана успішність у школі, кривляння та поганий сон є не «поганим характером» дитини чи її «лінощами», а порушенням нервової системи. На ранніх стадіях все це відносно легко лікується, але в запущеному стані знадобиться більш тривале та складне лікування, після якого залишаться певні дефекти.
Де приймає досвідчений невролог дитячий в Україні
Найкращим рішенням стане звертання в медичний центр «Оберіг». Окрім фахівців в питаннях нервової системи, тут працюють інші лікарі, до яких може направити спеціаліст, якщо знадобиться консультація по інших напрямках (адже проблеми нервової системи будуть зачіпати й інші органи людини). Тож не забувайте про планові огляди й звертайтесь по допомогу при перших ознаках захворювання.
02.11.2024
Анатолій Анатолійович - Лікар з великої літери та грамотний спеціаліст. Побільше б таких професіоналів в нашій медицині.