Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Що робити якщо у близької людини гепатит?

Що робити якщо у близької людини гепатит?

У вашого родича або партнера діагностували гепатит? Щоб зрозуміти, що робити, необхідно дізнатися причину захворювання. Гепатит –  це запалення печінки, яке викликається, переважно, вірусами. Але також буває гепатит неінфекційного походження. Наприклад, медикаментозний гепатит, який розвивається внаслідок токсичної дії ліків. Людина з неінфекційними гепатитами не може заразити інших людей через природу свого захворювання.

Інша справа –  вірусні гепатити. Найчастіше зустрічаються гепатити A, B і C. Гепатит A передається фекально-оральним шляхом. Люди з цим захворюванням одужують протягом декількох тижнів, і у них не виникає постійного ушкодження печінки. На відміну від гепатиту A, гепатити B і C можуть перейти в хронічну стадію, яка призводить до розвитку цирозу і раку печінки.

Вірус гепатиту B міститься в крові, спермі, вагінальних виділеннях та інших біологічних рідинах. Інфікування відбувається при контакті з цими рідинами, наприклад, під час сексу. Це дуже заразний вірус, який легко проникає в організм через пошкодження шкіри або слизових оболонок.

Вірус гепатиту С міститься в крові. Шляхи передачі гепатиту С –  це контакти з забрудненими кров'ю голками і подібними предметами. Крім того, мати може заразити свою дитину під час пологів. Чи передається гепатит С через статевий зв'язок? Так, це можливо, хоча і трапляється досить рідко. Щоб знизити ризик, бажано користуватися презервативами.

Якщо у людини діагностували гепатит B, всім іншим членам сім'ї, які з нею проживають, необхідно також перевіритися на це захворювання. Краща профілактика гепатиту B –  вакцинація. Тому якщо ви живете разом з інфікованою людиною, постарайтеся якомога швидше зробити щеплення –  три ін'єкції протягом півроку. Якщо аналізи показують, що ви раніше перехворіли і вже одужали, вакцинуватися немає необхідності. Після перенесеного захворювання розвивається довічний імунітет.

Вакцини від гепатиту С, на жаль, поки не існує. Не варто турбуватися, що ви заразитеся при побутовому контакті з інфікованим членом сім'ї. Гепатит С не передається через чхання, кашель, обійми або поцілунки. Також не варто боятися використовувати спільний посуд.

Найголовніше –  це уникати контакту з кров'ю інфікованої людини. Навіть висохла кров залишається заразною. Тому з кров'ю треба поводитися вкрай обережно. Якщо вам потрібно витерти кров, надіньте одноразові рукавички, промокніть кров паперовими рушниками, а після цього дезінфікуйте поверхню розчином хлору. Ретельно помийте руки після контакту з кров'ю, навіть якщо ви були в рукавичках. Всі предмети зі слідами крові необхідно покласти в закриті пластикові пакети, перед тим як викинути.

Деякі особисті речі можуть містити невеликі плями крові. Тому не користуйтеся зубною щіткою, бритвою або манікюрними ножицями, які належать інфікованій людині. Краще такі предмети зберігати в окремій коробці. Те саме стосується таких прикрас, як сережки. Заразитися можна навіть від мікроскопічної краплі крові.

Гепатит –  це складне випробування. Ваша близька людина потребує підтримки і розуміння. Не залишайте її одну в боротьбі із захворюванням. А дотримання простих правил захистить вас від інфікування.