Дитячий інфекціоніст — це лікар, що займається лікуванням і профілактикою захворювань, спричинених вірусами, бактеріями, патогенними грибами і гельмінтами (глистами).
Які хвороби називають інфекційними?
Передаються «через рот»: сальмонельоз, ротавірусна інфекція, ієрсініози та ін.
Найчастіше вони проявляються проносами, блюванням, болями в животі, підвищенням температури тіла, зневодненням.
- Повітряно-краплинні інфекції
Передаються «повітрям»: грип, ГРВІ, краснуха, коклюш, скарлатина, кір, інфекційний мононуклеоз та ін.
Для цих хвороб типове підвищення температури тіла до 39 градусів за Цельсієм і більше, погіршення загального стану, біль і ломота в кістках, м’язах, різноманітні висипання на шкірі.
Заразитися ними можна при контакті «кров-кров», укусі зараженої комахи, при інвазивних маніпуляціях: вірусні гепатити (гепатит А, гепатит В, гепатит С та ін.), СНІД, малярія.
Специфічних симптомів для них на початку розвитку інфекції немає, і першими проявами захворювання може бути наростаюча слабкість, постійна субфебрильна температура, важкість в правому підребер’ї, збільшення лімфатичних вузлів, пітливість.
- Інфекції зовнішніх покривів
Шлях зараження найчастіше контактний, хоча бувають і винятки: рожа, сибірська виразка та ін.
- Інфекції з різними шляхами передачі
Можна «заробити» різними шляхами, — і через повітря, і через брудні руки: ентеровірусна інфекція.
Їхні прояви теж бувають досить різноманітними — від таких, які нагадують грип, до проносів і болю у животі.
Переважно глистяні: ентеробіоз, аскаридоз, лямбліоз та ін.
Чому вони «дитячі»?
Дитячі інфекційні захворювання виділені в особливу групу, оскільки на них хворіють, як правило, діти раннього і дошкільного віку. Майже завжди після перенесеної дитячої інфекції формується стійкий довічний імунітет.
Чому інфекційні хвороби лікують в інфекційних лікарнях?
Якщо дитина занедужує на дитячу інфекційну хворобу, вона може стати джерелом зараження ще одного малюка, а той — наступного і наступного.
Особливо небезпечно, якщо заражена дитина контактує з малюками, які вже чимось хворі.
У такому випадку ймовірність зараження різко зростає.
До того ж, в інфекційному стаціонарі дотримуються певного режиму чистоти, що дозволяє не заражати оточуючих і вберегтися від інфекції самому.
Чи всі інфекційні хвороби лікують в інфекційному стаціонарі?
Іноді, коли стан дитини дозволяє, лікування дитячих інфекційних захворювань може проводиться вдома (наприклад, неважка форма вітряної віспи).
Також у соматичному стаціонарі, при дотриманні всіх заходів безпеки, можуть лікуватися діти з «кров’яними» хворобами — наприклад, хронічними вірусними гепатитами.
Як можна захистити дитину від інфекції?
Серед інфекційних захворювань є такі, яких можна уникнути, якщо зробити профілактичне щеплення. Комплекс послуг з вакцинації Ваша дитина може також отримати в педіатричному відділенні нашої клініки.
Які дослідження необхідні?
- Фактично для всіх інфекційних захворювань існує можливість визначити рівень: імуноглобулінів G до інфекційного агента чи його частин — вони покажуть наявність інфекції в організмі; імуноглобулінів М до інфекційного агента чи його частин — продемонструють, наскільки гострим є процес; виконати полімеразну ланцюгову реакцію — продемонструє активність розмноження вірусного агента в організмі.
- Загальноклінічні дослідження: аналіз крові, сечі.
- Функціональна діагностика — УЗД, ЕКГ.