Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Infectious disease specialist

Infectious disease specialist
About the direction
Doctors
About the direction

Дитячий інфекціоніст — це лікар, що займається лікуванням і профілактикою захворювань, спричинених вірусами, бактеріями, патогенними грибами і гельмінтами (глистами).

Які хвороби називають інфекційними?

 • Кишкові інфекції

Передаються «через рот»: сальмонельоз, ротавірусна інфекція, ієрсініози та ін.

Найчастіше вони проявляються проносами, блюванням, болями в животі, підвищенням температури тіла, зневодненням.

 • Повітряно-краплинні інфекції

Передаються «повітрям»: грип, ГРВІ, краснуха, коклюш, скарлатина, кір, інфекційний мононуклеоз та ін.

Для цих хвороб типове підвищення температури тіла до 39 градусів за Цельсієм і більше, погіршення загального стану, біль і ломота в кістках, м’язах, різноманітні висипання на шкірі.

 • «Кров’яні»

Заразитися ними можна при контакті «кров-кров», укусі зараженої комахи, при інвазивних маніпуляціях: вірусні гепатити (гепатит А, гепатит В, гепатит С та ін.), СНІД, малярія.

Специфічних симптомів для них на початку розвитку інфекції немає, і першими проявами захворювання може бути наростаюча слабкість, постійна субфебрильна температура, важкість в правому підребер’ї, збільшення лімфатичних вузлів, пітливість.

 • Інфекції зовнішніх покривів

Шлях зараження найчастіше контактний, хоча бувають і винятки: рожа, сибірська виразка та ін.

 • Інфекції з різними шляхами передачі

Можна «заробити» різними шляхами, — і через повітря, і через брудні руки: ентеровірусна інфекція.

Їхні прояви теж бувають досить різноманітними — від таких, які нагадують грип, до проносів і болю у животі.

 • Паразитарні захворювання

Переважно глистяні: ентеробіоз, аскаридоз, лямбліоз та ін.

Чому вони «дитячі»?

Дитячі інфекційні захворювання виділені в особливу групу, оскільки на них хворіють, як правило, діти раннього і дошкільного віку. Майже завжди після перенесеної дитячої інфекції формується стійкий довічний імунітет.

Чому інфекційні хвороби лікують в інфекційних лікарнях?

Якщо дитина занедужує на дитячу інфекційну хворобу, вона може стати джерелом зараження ще одного малюка, а той — наступного і наступного.

Особливо небезпечно, якщо заражена дитина контактує з малюками, які вже чимось хворі.

У такому випадку ймовірність зараження різко зростає.

До того ж, в інфекційному стаціонарі дотримуються певного режиму чистоти, що дозволяє не заражати оточуючих і вберегтися від інфекції самому.

Чи всі інфекційні хвороби лікують в інфекційному стаціонарі?

Іноді, коли стан дитини дозволяє, лікування дитячих інфекційних захворювань може проводиться вдома (наприклад, неважка форма вітряної віспи).

Також у соматичному стаціонарі, при дотриманні всіх заходів безпеки, можуть лікуватися діти з «кров’яними» хворобами — наприклад, хронічними вірусними гепатитами.

Як можна захистити дитину від інфекції?

Серед інфекційних захворювань є такі, яких можна уникнути, якщо зробити профілактичне щеплення. Комплекс послуг з вакцинації Ваша дитина може також отримати в педіатричному відділенні нашої клініки.

Які дослідження необхідні?

 • Фактично для всіх інфекційних захворювань існує можливість визначити рівень: ­ імуноглобулінів G до інфекційного агента чи його частин — вони покажуть наявність інфекції в організмі; ­ імуноглобулінів М до інфекційного агента чи його частин — продемонструють, наскільки гострим є процес; ­ виконати полімеразну ланцюгову реакцію — продемонструє активність розмноження вірусного агента в організмі.
 • Загальноклінічні дослідження: аналіз крові, сечі.
 • Функціональна діагностика — УЗД, ЕКГ.
Doctors
Kramariov Serhii Kramariov Serhii
 • Children`s infectious disease specialist
 • Helminthologist
 • MD, Professor
 • 45 years of medical experience
Infectious disease specialist
Infectious disease specialist
Infectious disease specialist

Why "Oberig"?

If you notice signs of an infectious disease in your child or your pediatrician suspects an infectious disease, come to the Oberig clinic. High qualification of the doctor - pediatric infectious disease specialist of the clinic, as well as all the necessary laboratory and technical diagnostic tools allow to detect and cure the disease in time.