Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Лор

ЛОР-хірургія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

У ЛОР-лікаря (лікаря-отоларинголога) на сьогоднішній день є різні методи виконання операцій і досягнення необхідного результату, основний серед них — ендоскопічний, тобто виконання оперативних втручань за допомогою ендоскопів через природні отвори без розрізів. Також використовуються інші методи впливу на патологічний осередок, які можуть бути гідною альтернативою класичній хірургії, і дають змогу зменшити травматичність операції, скоротити післяопераційний період, уникнути значних косметичних дефектів після операції. Всі ці методи успішно застосовуються в клінічній практиці ЛОР-хірургами клініки «Оберіг».

Радіохвильова хірургія принципово відрізняється від каутеризації (припікання, термічного впливу), при якій ушкодження тканин можна порівняти з опіком 3-го ступеня. При впливі радіохвилею в режимі розрізу ушкодження тканин в 10 разів менші, ніж при використанні лазера або ультразвуку, що дає змогу зменшити утворення рубців, післяопераційний дискомфорт, покращити загоєння і відновлення після операції.

Звичайний скальпель завдає більш серйозних ушкоджень прилеглим до розрізу тканинам, ніж радіохвильовий «скальпель» від провідного світового виробника компанії «Surgitron» (США).

Радіохірургічний апарат «Surgitron» використовується в отоларингології при гіпертрофічному, алергійному, вазомоторному риніті (коагуляція нижніх носових раковин), хропінні (увулопалатопластика), апное вві сні, видаленні новоутворень. Процедура швидка, безболісна, безкровна, не потребує госпіталізації тобто проводиться в умовах поліклініки.

Шейвер (мікродебрідер) — це спеціальний інструмент зі змінними ріжучими насадками для операцій у порожнині носа й носоглотки (аденоїди, поліпи, новоутворення). Ріжуча насадка являє собою порожнисту трубку з лезом на кінці, яка обертається у захисному кожусі з невеликим отвором на кінці для захоплення і зрізання тканин. Ця конструктивна особливість дозволяє здійснювати малотравматичне вибіркове видалення патологічних тканин без ушкодження інтактних (здорових) ділянок — наприклад видалення аденоїдних вегетацій (аденоїдів). Постійне відсмоктування через внутрішню порожнину ріжучої насадки забезпечує безперервну евакуацію крові й тканин. Використання шейвера дозволяє виконувати багато процедур функціональної хірургії носа і носоглотки при більш щадному впливі на тканини пацієнта, скорочує час операції, зменшує травматичність.

Лікарі
Миронюк Борис Миколайович Миронюк Борис Миколайович
  • Лікар-отоларинголог
  • Лікар-отоларинголог дитячий

кандидат медичних наук

стаж роботи 32 роки

отоларинголог-хірург

Куліненко Маргарита Геннадіївна Куліненко Маргарита Геннадіївна
  • Лікар-отоларинголог
  • Лікар-отоларинголог дитячий

8 років стажу

Зарицька Ірина Станіславівна Зарицька Ірина Станіславівна
  • Лікар-отоларинголог
  • Кандидат медичних наук
  • 37 років медичного стажу
ЛОР-хірургія Чому "Оберіг"?

Лор-хірургія в клініці «Оберіг»: сучасні хірургічні методи в оториноларингології

  • Ендоскопічна ЛОР-хірургія

  • Радіохвильова ЛОР-хірургія

  • Шейверна ЛОР-хірургія

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Відгуки наших пацієнтів
  1. Зовнішній огляд органів — щоб виявити ознаки запалення, пухлин та інших проблем.
  2. Перкусія — це вистукування пальцями чи молоточком по поверхні голови та шиї, щоб визначити збільшені лімфовузли, запалення пазух та інші ускладнення.
  3. Аускультація — ЛОР у Києві користується стетоскопом для прослуховування горла та легенів, виявлення звукових феноменів. Обстеження потрібне для оцінки діяльності певної системи.
  4. Риноманометрія — дослідження вимірює рівень прохідності в носових ходах.
  5. Фарингоскопія — дає змогу лікарю оглянути стан горла й мигдаликів за допомогою спеціального інструмента, який вводиться через рот.
  6. Отоскопія — візуальний огляд зовнішнього слухового ходу та барабанної перетинки.

Отримати детальні зображення внутрішніх органів, головного мозку, носових порожнин або пазух можна через КТ чи МРТ. Комбінація різних прийомів дає можливість поставити діагноз та призначити дієву схему лікування.

ЛОР лікар: як проходить лікування

Відповідно до хвороби, ушкодженого органу, ступеня важкості та стану пацієнта ЛОР у Києві призначає відповідне лікування. Що використовують у медичній практиці:

  1. Медикаментозна терапія. Більшість хвороб можна ліквідувати медикаментами, такими як антибіотики, кортикостероїди, антигістамінні засоби. Також дозволено використовувати народні засоби, але лише після консультації ЛОРа в Києві, щоб не нашкодити хворому.
  2. Хірургічне втручання. Необхідне у випадках, коли хвороба не лікується за допомогою лікарських препаратів. Включає процедури: аденотомія (видалення мигдаликів), ендоскопічна хірургія синусів, реконструкція вуха.
  3. Фізіотерапія. Щоби поліпшити стан хворого органу, спеціаліст рекомендує пройти курс процедур магнітотерапії, інгаляцій, електрофорезу.

Щоби покращити стан організму та пришвидшити ефект, пацієнту варто дотримуватися рекомендацій лікаря: змінити режим харчування, кинути палити, вживати алкоголь, збільшити фізичну активність. Кожен випадок лікування є індивідуальним, тому терміни, процедури та засоби відрізняються.

Візит у ЛОР відділення: підготовка

Потрапити на прийом до ЛОРа у звичайній поліклініці можливо лише через сімейного лікаря. У клініці «Оберіг» можна записатися до спеціаліста напряму. Кілька порад, щоб візит пройшов максимально результативно:

  • Захопіть із собою медичну документацію. Якщо є результати аналізів, рентгенівські знімки, виписки, вони будуть корисні для лікаря.
  • Напишіть список питань, які хочете задати. Це допоможе не забути нічого важливого. Треба описати всі симптоми, коли з’явилися та скільки тривають.
  • Не приймайте ліки перед візитом. Це дасть можливість оцінити стан хворого без впливу медикаментів.
  • Будьте готові до обстеження. Лікар ЛОР проводить огляд із допомогою спеціальних інструментів. У разі необхідності призначає додаткові аналізи крові та сечі, УЗД. Будьте готовими й не сподівайтесь на миттєві результати, адже більшість лабораторних досліджень займають певний час.

Не соромтесь розповідати про скарги, надайте детальну інформацію щодо свого стану здоров’я, нічого не приховуйте. Лише в такому випадку буде поставлений точний діагноз і призначене адекватне лікування.

Хто такий ЛОР лікар

Лікар, який спеціалізується на захворюваннях гортані, носа, вушних раковин називається ЛОР або отоларинголог. Народна назва — лікар «вухо-горло-ніс». Окрім діагностики, лікар призначає медикаменти, фізіотерапевтичні процедури або оперативне втручання. Це допомагає усунути проблеми зі слухом, запальні або гнійні процеси в носових пазухах та гортані. 

В ЛОР відділення часто потрапляють діти. В силу своїх анатомічних особливостей вони схильні до частих простуд. У дорослих захворювання провокує ослаблений імунітет, вживання в їжу шкідливих продуктів, малорухливий спосіб життя, шкідливі звички. 

Які захворювання лікує ЛОР лікар

Перші бар’єри на шляху вірусів, бактерій та алергенів — це саме ніс, горло та вуха. Тому їх нормальне функціонування дуже важливе. Захворювання ЛОР-органів негативно впливає на стан людини, її самопочуття та працездатність. А небезпечна близькість до головного мозку несе серйозну загрозу, якщо хвороби ігнорувати. Які патології лікує ЛОР лікар:

  • гайморит, тонзиліт, риніт;
  • вушні патології (гнійний отит, лабіринтит, травми вуха);
  • ангіна, ларингіт, фарингіт;
  • алергічний риніт;
  • аденоїдит;
  • хвороби носа: поліпи, синусит, викривлення носової перегородки;
  • видалення сторонніх предметів з носа, гортані або вушного каналу.

Необхідна консультація ЛОРа в Києві якщо потрібно видалити вушні пробки. Також працює ЛОР-онколог, який займається терапією раку гортані, видаляє доброякісні та злоякісні новоутворення. Хірург проводить оперативні втручання, наприклад, може виправити перегородку. 

Коли потрібна консультація ЛОРа в Києві

Захворювання носа, вух та гортані не лише суттєво погіршують якість життя, а й можуть призвести до серйозних наслідків. Симптоми:

  • закладений ніс, нежить;
  • часткове або повне зниження слуху;
  • патологічні виділення з носа і вух;
  • задишка;
  • мокрий або сухий кашель;
  • загальна слабкість, втрата апетиту;
  • біль у горлі;
  • втрата голосу, охриплість.

Деякі захворювання мають характерні симптоми. Наприклад, отит проявляється зниженням слуху та появою шуму у вухах. Виникає почервоніння і набряк вушної раковини, турбує сильний біль, важко відкривати рот і жувати. Для ангіни характерні сильні набряки в горлі, почервоніння та гнійні пробки. У будь-якому випадку не варто займатись самолікуванням, слід негайно записатись на прийом до лікаря ЛОРа.

ЛОР лікар в Києві: як проходить прийом

ЛОР в Києві приймає або у державній поліклініці, або в приватному закладі. Як підготуватись до візиту: 

  • не переїдати, щоб не виникало блювотного рефлексу під час огляду;
  • не палити й не вживати алкоголь;
  • ретельно очистити ротову порожнину;
  • не використовувати краплі для носа;
  • не вживати продукти з різким запахом.

ЛОР лікар розпочинає зі збору анамнезу. Просить описати симптоми, час їх появи та характер протікання. Потім лікар оглядає горло, ніс, вуха, оцінює стан слизових оболонок, вушних каналів. Також перевіряє гостроту слуху та перевіряє лімфатичні вузли. При потребі призначає додаткові обстеження: аналіз крові, мазки з носа, МРТ або КТ. 

ЛОР лікар в Києві рекомендує дотримуватись правил профілактики

Простудні захворювання — поширене явище, особливо в осінньо-весняний період. Щоб зменшити ризик хвороби, ЛОР лікар радить регулярно зміцнювати організм. Методи профілактики:

  • одягатися по погоді, уникати переохолодження, не сидіти на холодній підлозі;
  • правильно харчуватись, щоденно вживати овочі та фрукти;
  • приймати вітамінні комплекси, вести активний спосіб життя;
  • при роботі на шкідливих підприємствах використовувати засоби захисту;
  • уникати скупчень людей, особливо в період епідемій;
  • регулярно полоскати горло, промивати носа розчином зі вмістом солі;