- Зовнішній огляд органів — щоб виявити ознаки запалення, пухлин та інших проблем.
- Перкусія — це вистукування пальцями чи молоточком по поверхні голови та шиї, щоб визначити збільшені лімфовузли, запалення пазух та інші ускладнення.
- Аускультація — ЛОР у Києві користується стетоскопом для прослуховування горла та легенів, виявлення звукових феноменів. Обстеження потрібне для оцінки діяльності певної системи.
- Риноманометрія — дослідження вимірює рівень прохідності в носових ходах.
- Фарингоскопія — дає змогу лікарю оглянути стан горла й мигдаликів за допомогою спеціального інструмента, який вводиться через рот.
- Отоскопія — візуальний огляд зовнішнього слухового ходу та барабанної перетинки.
Отримати детальні зображення внутрішніх органів, головного мозку, носових порожнин або пазух можна через КТ чи МРТ. Комбінація різних прийомів дає можливість поставити діагноз та призначити дієву схему лікування.
ЛОР лікар: як проходить лікування
Відповідно до хвороби, ушкодженого органу, ступеня важкості та стану пацієнта ЛОР у Києві призначає відповідне лікування. Що використовують у медичній практиці:
- Медикаментозна терапія. Більшість хвороб можна ліквідувати медикаментами, такими як антибіотики, кортикостероїди, антигістамінні засоби. Також дозволено використовувати народні засоби, але лише після консультації ЛОРа в Києві, щоб не нашкодити хворому.
- Хірургічне втручання. Необхідне у випадках, коли хвороба не лікується за допомогою лікарських препаратів. Включає процедури: аденотомія (видалення мигдаликів), ендоскопічна хірургія синусів, реконструкція вуха.
- Фізіотерапія. Щоби поліпшити стан хворого органу, спеціаліст рекомендує пройти курс процедур магнітотерапії, інгаляцій, електрофорезу.
Щоби покращити стан організму та пришвидшити ефект, пацієнту варто дотримуватися рекомендацій лікаря: змінити режим харчування, кинути палити, вживати алкоголь, збільшити фізичну активність. Кожен випадок лікування є індивідуальним, тому терміни, процедури та засоби відрізняються.
Візит у ЛОР відділення: підготовка
Потрапити на прийом до ЛОРа у звичайній поліклініці можливо лише через сімейного лікаря. У клініці «Оберіг» можна записатися до спеціаліста напряму. Кілька порад, щоб візит пройшов максимально результативно:
- Захопіть із собою медичну документацію. Якщо є результати аналізів, рентгенівські знімки, виписки, вони будуть корисні для лікаря.
- Напишіть список питань, які хочете задати. Це допоможе не забути нічого важливого. Треба описати всі симптоми, коли з’явилися та скільки тривають.
- Не приймайте ліки перед візитом. Це дасть можливість оцінити стан хворого без впливу медикаментів.
- Будьте готові до обстеження. Лікар ЛОР проводить огляд із допомогою спеціальних інструментів. У разі необхідності призначає додаткові аналізи крові та сечі, УЗД. Будьте готовими й не сподівайтесь на миттєві результати, адже більшість лабораторних досліджень займають певний час.
Не соромтесь розповідати про скарги, надайте детальну інформацію щодо свого стану здоров’я, нічого не приховуйте. Лише в такому випадку буде поставлений точний діагноз і призначене адекватне лікування.
27.04.2017
Знаю Костянтина Антоновича багато років. Колись, ще молодим спеціалістом, лікував мого сина. До лікування у Констянтина Антоновича пройшли "сім кругів пекла". Ще тоді, майже двадця...