Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Лор

ЛОР-хірургія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

У ЛОР-лікаря (лікаря-отоларинголога) на сьогоднішній день є різні методи виконання операцій і досягнення необхідного результату, основний серед них — ендоскопічний, тобто виконання оперативних втручань за допомогою ендоскопів через природні отвори без розрізів. Також використовуються інші методи впливу на патологічний осередок, які можуть бути гідною альтернативою класичній хірургії, і дають змогу зменшити травматичність операції, скоротити післяопераційний період, уникнути значних косметичних дефектів після операції. Всі ці методи успішно застосовуються в клінічній практиці ЛОР-хірургами клініки «Оберіг».

Радіохвильова хірургія принципово відрізняється від каутеризації (припікання, термічного впливу), при якій ушкодження тканин можна порівняти з опіком 3-го ступеня. При впливі радіохвилею в режимі розрізу ушкодження тканин в 10 разів менші, ніж при використанні лазера або ультразвуку, що дає змогу зменшити утворення рубців, післяопераційний дискомфорт, покращити загоєння і відновлення після операції.

Звичайний скальпель завдає більш серйозних ушкоджень прилеглим до розрізу тканинам, ніж радіохвильовий «скальпель» від провідного світового виробника компанії «Surgitron» (США).

Радіохірургічний апарат «Surgitron» використовується в отоларингології при гіпертрофічному, алергійному, вазомоторному риніті (коагуляція нижніх носових раковин), хропінні (увулопалатопластика), апное вві сні, видаленні новоутворень. Процедура швидка, безболісна, безкровна, не потребує госпіталізації тобто проводиться в умовах поліклініки.

Шейвер (мікродебрідер) — це спеціальний інструмент зі змінними ріжучими насадками для операцій у порожнині носа й носоглотки (аденоїди, поліпи, новоутворення). Ріжуча насадка являє собою порожнисту трубку з лезом на кінці, яка обертається у захисному кожусі з невеликим отвором на кінці для захоплення і зрізання тканин. Ця конструктивна особливість дозволяє здійснювати малотравматичне вибіркове видалення патологічних тканин без ушкодження інтактних (здорових) ділянок — наприклад видалення аденоїдних вегетацій (аденоїдів). Постійне відсмоктування через внутрішню порожнину ріжучої насадки забезпечує безперервну евакуацію крові й тканин. Використання шейвера дозволяє виконувати багато процедур функціональної хірургії носа і носоглотки при більш щадному впливі на тканини пацієнта, скорочує час операції, зменшує травматичність.

Лікарі
ЛОР-хірургія Чому "Оберіг"?

Лор-хірургія в клініці «Оберіг»: сучасні хірургічні методи в оториноларингології

 • Ендоскопічна ЛОР-хірургія

 • Радіохвильова ЛОР-хірургія

 • Шейверна ЛОР-хірургія

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Оксана Полякова

27.04.2017

Хоцяновский Константин Антонович

Знаю Костянтина Антоновича багато років. Колись, ще молодим спеціалістом, лікував мого сина. До лікування у Констянтина Антоновича пройшли "сім кругів пекла". Ще тоді, майже двадця...

Елена

22.10.2014

Хоцяновский Константин Антонович

В Оберіг обслуговуємося досить давно, як зі старшою, так і з молодшою ​​дитиною. До цього було амбулаторне лікування і аналізи, ось недавно операція-аденотомія. Операцію проводив Л...

Ксенія

06.05.2018

Хоцяновский Константин Антонович

Хочу висловити подяку Костянтину Антоновичу за професіоналізм і людяність. Крім проф. діагностування моєї проблеми в отоларингології, яку до цього кілька лікарів просто проігнорува...

 1. Зовнішній огляд органів — щоб виявити ознаки запалення, пухлин та інших проблем.
 2. Перкусія — це вистукування пальцями чи молоточком по поверхні голови та шиї, щоб визначити збільшені лімфовузли, запалення пазух та інші ускладнення.
 3. Аускультація — ЛОР у Києві користується стетоскопом для прослуховування горла та легенів, виявлення звукових феноменів. Обстеження потрібне для оцінки діяльності певної системи.
 4. Риноманометрія — дослідження вимірює рівень прохідності в носових ходах.
 5. Фарингоскопія — дає змогу лікарю оглянути стан горла й мигдаликів за допомогою спеціального інструмента, який вводиться через рот.
 6. Отоскопія — візуальний огляд зовнішнього слухового ходу та барабанної перетинки.

Отримати детальні зображення внутрішніх органів, головного мозку, носових порожнин або пазух можна через КТ чи МРТ. Комбінація різних прийомів дає можливість поставити діагноз та призначити дієву схему лікування.

ЛОР лікар: як проходить лікування

Відповідно до хвороби, ушкодженого органу, ступеня важкості та стану пацієнта ЛОР у Києві призначає відповідне лікування. Що використовують у медичній практиці:

 1. Медикаментозна терапія. Більшість хвороб можна ліквідувати медикаментами, такими як антибіотики, кортикостероїди, антигістамінні засоби. Також дозволено використовувати народні засоби, але лише після консультації ЛОРа в Києві, щоб не нашкодити хворому.
 2. Хірургічне втручання. Необхідне у випадках, коли хвороба не лікується за допомогою лікарських препаратів. Включає процедури: аденотомія (видалення мигдаликів), ендоскопічна хірургія синусів, реконструкція вуха.
 3. Фізіотерапія. Щоби поліпшити стан хворого органу, спеціаліст рекомендує пройти курс процедур магнітотерапії, інгаляцій, електрофорезу.

Щоби покращити стан організму та пришвидшити ефект, пацієнту варто дотримуватися рекомендацій лікаря: змінити режим харчування, кинути палити, вживати алкоголь, збільшити фізичну активність. Кожен випадок лікування є індивідуальним, тому терміни, процедури та засоби відрізняються.

Візит у ЛОР відділення: підготовка

Потрапити на прийом до ЛОРа у звичайній поліклініці можливо лише через сімейного лікаря. У клініці «Оберіг» можна записатися до спеціаліста напряму. Кілька порад, щоб візит пройшов максимально результативно:

 • Захопіть із собою медичну документацію. Якщо є результати аналізів, рентгенівські знімки, виписки, вони будуть корисні для лікаря.
 • Напишіть список питань, які хочете задати. Це допоможе не забути нічого важливого. Треба описати всі симптоми, коли з’явилися та скільки тривають.
 • Не приймайте ліки перед візитом. Це дасть можливість оцінити стан хворого без впливу медикаментів.
 • Будьте готові до обстеження. Лікар ЛОР проводить огляд із допомогою спеціальних інструментів. У разі необхідності призначає додаткові аналізи крові та сечі, УЗД. Будьте готовими й не сподівайтесь на миттєві результати, адже більшість лабораторних досліджень займають певний час.

Не соромтесь розповідати про скарги, надайте детальну інформацію щодо свого стану здоров’я, нічого не приховуйте. Лише в такому випадку буде поставлений точний діагноз і призначене адекватне лікування.

Узнайте больше