Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Гострий апендицит у дитини

Гострий апендицит у дитини

Гострий апендицит у дитини – не є рідкістю. Через анатомічні та фізіологічні особливості дитячого організму, поставити дитині діагноз гострого апендициту набагато важче, ніж дорослому. Це пояснюється тим, що прояви захворювання не носять такий яскраво виражений характер як у дорослих, і запальний процес в апендиксі розвивається набагато швидше, ніж у дорослих. Тому набагато частіше він закінчується перитонітом (розлитим запаленням черевної порожнини) та іншими ускладненнями.


Апендицит може зустрічатися у всіх вікових групах, тим не менш, у перші 2 роки життя він зустрічається дуже рідко. У наступні роки частота захворювання наростає, досягаючи свого піку в 8-12 років.


Причинні фактори виникнення апендициту різноманітні: так можливий розвиток апендициту на тлі будь-яких перенесених соматичних запальних захворювань, введення і зміна раціону харчування дитини, так само провокуючими факторами розвитку можуть бути аномалії відростка (неправильне положення, перегини), попадання в просвіт червоподібного відростка чужорідних тіл (калові камені, кісточки, паразити). Червоподібний відросток складається переважно з лімфатичної тканини і будь-який запальний процес в шлунково-кишковому тракті може призвести до апендициту.


В молодшій віковій групі (до 3-4 років) захворювання починається з нібито звичайних симптомів: дитина хвилюється, не спить. Проте за деякий час у неї з’являються багаточисельні приступи нудоти, підвищується температура. Нерідко це все супроводжується рідкими випорожненнями зі слизом. Скарги на біль у правому боці, які є характерними для гострого апендициту у дорослих, в цьому віці майже не зустрічаються. Зазвичай, дитина скаржиться на біль навколо пупку, дитина не спить, згортається калачиком, «стукає» ніжками та нервує при зміні положення тіла.


Якщо Ваша дитина поскаржилася на біль в животі, то ні в якому разі НЕ МОЖНА прикладати на хворе місце ГРІЛКУ і давати дитині знеболюючі. Тепло в багато разів збільшить швидкість розвитку запального процесу і буде сприяти виникненню ускладнень, а препарати, що знижують біль можуть призвести до розмиття симптомів самого апендициту. Коли у дитини з’являються перераховані симптоми (біль, розлад шлунку, температура, нудота та слабкість) необхідна термінова консультація дитячого хірурга. В усіх випадках гострого апендициту необхідна операція. Гідної альтернативи оперативному лікуванню гострого апендициту не існує.


Лікування гострого апендициту у дітей


Сучасна дитяча хірургія, вже не повинна асоціюватися з великими операціями і розрізами, які надалі залишаються на все життя у вигляді рубця (підпис хірурга). Розвиток нових технологій призвів до заміни розрізів на маленькі проколи черевної стінки. Це означає, що операція проводиться безшовно, а апендицит видаляється через невеликий прокол, розміром 5-7 мм. Операція займає менше години і вже через кілька днів після неї дитина навіть не пам'ятає про те що сталася з ним.


При стандартному методі хірургічного лікування робиться розріз у правій здухвинній області з виведенням апендикса назовні з наступним його видаленням. При важких формах нерідко використовують великі серединні розрізи нижче пупка. Лапароскопічний метод дає хірургу ряд переваг, таких як мініатюрна камера, яка допоможе оглянути всю черевну порожнину для виключення іншої патології, максимальне усунення запального процесу при важких формах апендициту, дозволить прибрати весь гній при перитоніті, робота інструментами діаметром 3-5мм призводить до дбайливого ставлення до органів черевної порожнини.


Перевага даної методики це косметичний і естетичний вигляд після оперативного втручання. А також даний метод корекції апендициту настільки малотравматичний, що вже через 1-2 дні пацієнт може бути виписаний додому.


У Центрі Інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології ми використовуємо такі малотравматичні методики при оперативному лікуванні дітей будь-якого віку. Ми знаємо, як мінімізувати страждання дитини і обсяг втручань хірурга. Якщо Ви шукаєте експертний центр у сфері дитячої хірургії та урології - зверніться до Універсальної клініки «Оберіг» і ми знайдемо найбільш оптимальне рішення проблеми для Вашої дитини! Госпіталізація цілодобово! Телефонуйте:

(044) 521 30 03