Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Алергічний риніт

Алергічний риніт

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Дитячий алергоцентр для маленьких пацієнтів, який працює в тісному співробітництві з клінічно-діагностичною лабораторією та Педіатричною службою.
  • Лікування за допомогою алерген специфічної імунотерапії (СІТ) – єдиного методу, який дозволяє зменшити або повністю відмовитися від прийому лікарських препаратів.
  • Точна діагностика, яка дозволяє відрізнити алергічний риніт від захворювань з подібними симптомами.
  • Визначення алергенів за допомогою провокаційних проб.


Риніт – це запалення слизової оболонки носу, яке викликає набряк, нежить (водянисті слизові виділення), чхання. Короткі епізоди риніту зазвичай пов’язані з гострою респіраторною вірусною інфекцією. Причиною хронічного риніту часто буває алергічна реакція.


Алергічний риніт зустрічається у кожної п’ятої людини. Особливо вразливі перед захворюванням люди, які також страждають на  бронхіальну астму або атопічний дерматит. Крім того, ризик підвищує наявність родичів з алергічним ринітом.


Захворювання може виникнути в будь-якому віці. Але найчастіше люди вперше стикаються з алергічним ринітом в дитячі або молоді роки. З часом інтенсивність симптомів може змінюватися. В житті пацієнтів бувають періоди, коли їх нічого не турбує.


Алергічний риніт суттєво погіршує якість життя, порушує якість сну (відповідно, викликає денну втому), сприяє розвитку бронхіальної астми і синуситу, а у дітей – отиту. Правильне лікування може позбавити від проявів алергії, тому немає жодної необхідності терпіти дискомфорт!

ПРИЧИНИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Алергічний риніт викликається запальною реакцією слизової оболонки носу на маленькі частинки, які вдихаються разом з повітрям, – алергени. У деяких людей також виникає реакція в легенях (астма) і очах (алергічний кон’юнктивіт).


Алергічна реакція характеризується надмірною активацією тучних клітин (мастоцитів) і базофілів. Ці клітини виробляють запальні речовини, такі як гістамін, що викликають накопичення рідини в тканинах носу (закладення), свербіж, нежить, чхання.


Алергічний риніт може бути сезонним або цілорічним. Алергени, які провокують сезонний алергічний риніт, – це пилок рослин, а також спори грибкової плісняви. Алергічний риніт, пов'язаний з пилком, називають полінозом. Він розвивається, переважно, навесні або влітку, під час цвітіння рослин. Цілорічний алергічний риніт викликається пиловими кліщами, тарганами, тваринами, пліснявою.


Алергічна реакція продовжується до тієї пори, доки алерген залишається в порожнині носу. Тому якщо людина рідко контактує з алергеном, вона тільки епізодично стикається з алергічним ринітом. Наприклад, при алергії на котів – після візиту до друзів, що тримають цього домашнього улюбленця. Якщо ж алерген присутній в оточуючому середовищі постійно, то і риніт буде хронічним.

СИМПТОМИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Ознаки алергічного риніту у кожного пацієнта відрізняються. Хоча термін «риніт» відноситься тільки до носа, багато людей відчувають дискомфорт в очах, горлі, вухах. Прояви алергічного риніту включають:


Ніс – водянисті виділення, закладення, чхання, свербіж, постназальний синдром (стікання слизу по задній стінці глотки), втрата смаку, відчуття тиску або болю в обличчі.


Очі – почервоніння, свербіж, відчуття «піску», набряк і посиніння шкіри під очима.


Горло і вуха – біль в горлі, охриплість, закладення вух, свербіж в горлі і вухах.


Сон – дихання через рот, часті прокидання, денна втома, складнощі з концентрацією.


У випадку цілорічного риніту переважають такі симптоми як постаназальний синдром, постійне закладення носу і поганий сон.

ДІАГНОСТИКА АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Діагноз «алергічний риніт» можна поставити, базуючись на огляді хворого. Інколи алерген вдається визначити, проаналізувавши час і особливості появи симптомів. Якщо це неможливо, використовуються шкірні проби.


Під шкіри вводяться різні алергени (наприклад, через прокол – так званий «прік-тест»). Якщо у людини є алергічна реакція, виникає невелика припухлість в області введення певного алергену. Також вияснити причину захворювання можна за допомогою аналізу крові, при якому визначається кількість антитіл до алергенів.

ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Для кожного пацієнта лікування алергічного риніту підбирається індивідуально і залежить від того, чи відомий алерген, і як часто людина з ним контактує. Якщо алергія виникає епізодично і пов’язана з сезонними явищами, достатньо симптоматичної терапії. Простий спосіб покращити самопочуття – промивати ніс соляним розчином 1-2 рази на день, щоб очистити слизову оболонку від алергенів.


Цілорічний алергічний риніт потребує більш ґрунтовного підходу. Лікування включає два кроки. По-перше, необхідно по можливості усунути вплив алергенів (позбавитися від плісняви або тарганів в будинку, проводити щоденне вологе прибирання і т.д.). По-друге, приймати лікарські препарати, які можуть бути в різних формах: спреїв для носу або таблеток. В більшості випадків, це дозволяє тримати симптоми алергії під контролем.


Найбільш сучасний і перспективний метод лікування алергічного риніту – імунотерапія. Вона ефективна у випадку найбільш розповсюджених видів алергії – на пилок, лупу котів і собак, пилових кліщів і плісняву.


Суть імунотерапії – «привчити» імунну систему правильно реагувати на алергени, знизити її чутливість. Для цього невеликі дози алергенів регулярно вводяться в організм за допомогою ін’єкцій або таблеток, які кладуть під язик. Схема лікування розробляється для кожного пацієнта індивідуально. В результаті симптоми стають менш вираженими або взагалі зникають.


Імунотерапія здатна допомогти багатьом людям з алергічним ринітом. У дітей вона може попередити розвиток бронхіальної астми в подальшому житті. Однак імунотерапія вимагає тривалого часу і терпіння. Курс лікування займає 3-4 роки, але при цьому його ефект зберігається не менше 8-10 років.


Позбавтесь від алергії, звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг»! Запишіться на прийом до висококваліфікованих лікарів-алергологів по телефону:

(044) 521 30 03