Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Вертебропластика, Кіфопластика та Стентопластика (VBS)

Вертебропластика, Кіфопластика та Стентопластика (VBS)

Як ми вже зазначали вище, сильні болі у спині є найчастішою скаргою пацієнтів з остеопорозом. Ці болі можуть бути спричинені переломами тіл хребців, що призводять до деформації окремих хребців, але можуть також із часом призвести до деформації всього хребта («вдовиний горб»). 

Компресійний перелом хребта
Компресійний перелом хребта

Болі в спині при даній патології викликані наростаючою нестабільністю, яка може спричиняти прогресуючу деформацію хребців. Оскільки окістя хребців містить багато больових нервових закінчень, пацієнти відчувають сильний біль.


Такий стан значно погіршує якість життя пацієнтів, обмежуючи рухову активність.


Як правило, у перші 3-6 тижнів варто спробувати зменшити біль за допомогою консервативних методів. До них належать: призначення знеболюючих медикаментів (у вигляді таблеток, ін’єкцій або пластирів), препарати для лікування остеопорозу, щадний руховий режим, корсетотерапія, лікувальна гімнастика, фізіопроцедури.


Якщо ці заходи виявилися безуспішними, або існує непереносимість певних препаратів, можна розглядати питання про проведення вертебропластики, кіфопластики чи стентопластики (VBS). 


Вертебропластика — це мінімально інвазивна операція, метою якої є фіксація перелому хребця й усунення болю, викликаного цим переломом. Процедура вертебропластики проводиться через прокол шкіри (на відміну від відкритого втручання із застосуванням розрізу). У тіло зламаного хребця вводиться спеціальна голка, через неї в хребець подається кістковий цемент, що заповнює місце розлому й застигає протягом 10 хвилин.

Етапи вертебропластики
Етапи вертебропластики

Введений цемент дозволяє стабілізувати хребці зсередини, що веде до швидкого і тривалого полегшення болю (ефективність процедури до 90%).


Операція виконується під місцевою анестезією, у деяких випадках під легким внутрішньовенним наркозом. Тривалість процедури близько 1 години. Через 2-3 години пацієнти можуть підніматися на ноги. 

Вертебропластика під контролем КТ-флюороскопії
Вертебропластика під контролем КТ-флюороскопіх

На відміну від вертебропластики, при кіфопластиці у тіло зламаного хребця спочатку вводиться спеціальний балон (балонна кіфопластика), який роздувається під тиском, що призводить до певного виправлення деформації й утворення в тілі хребця порожнини. Балон здувається і видаляється, а в порожнину, що утворилася, вводиться цемент.

 

Переваги балонної кіфопластики наступні: можливість цілеспрямованого виправлення деформації, менший ризик поширення цементу за межі хребця. 

Етапи кіфопластики
Етапи кіфопластики

Стентування тіла хребця або Стентопластіка (процедура VBS - vertebral body stenting) поєднує в собі принципи балонної кіфопластікі і судинного стента. Замість балона в тіло зламаного хребця вводиться стент - сітчаста титанова трубка, що розширюється. Стент розширюється, що призводить до виправлення деформації і відновленню висоти тіла хребця. Потім система доставки від'єднується від стента і витягується з тіла пацієнта. Встановлений стент може бути заповнений кістковим цементом, або використовуватися без цементування.

Стентування тіла хребця
Стентування тіла хребця

ДО ПЕРЕВАГ СТЕНТОПЛАСТИКИ (VBS) НАЛЕЖАТЬ:

  • Можливість цілеспрямованого виправлення деформації.
  • Відсутність ризику виходу цементу за межі хребця (якщо цемент не використовується) або значне зниження такого ризику, оскільки використовується менша кількість цементу і він вводиться в підготовлену порожнину в межах стента.
  • Зниження ризику розвитку переломів суміжних хребців.


У клініці «Оберіг» вказані втручання (вертебропластика, балонна кіфопластика, стентопластика) проводяться під контролем комп’ютерно-томографічної флюороскопії (на 64-зрізовому мультиспіральному комп’ютерному томографі компанії Toshiba), що дозволяє значно підвищити точність введення голки і максимально знизити ризик ускладнень. Телефонуйте:

(044) 521 30 03