Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Еластографія

Еластографія

Еластографія – один з найбільш сучасних методів ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити пружність тканин. Це корисний інструмент для дослідження поверхнево розташованих органів (молочних і слинних залоз, лімфовузлів, м’яких тканин), а також оцінки ступеню фіброзу при хронічних захворюваннях печінки.


Еластографію називають «віртуальною пальпацією». Еластичні (пружні) властивості тканини змінюються при різних захворюваннях і при старінні. За допомогою ультразвукового датчика досвідчений лікар ніби «прощупує» орган.

Рисунок 1

Після комп’ютерної обробки інформація передається на екран монітора, де ділянки з різними механічними властивостями відображаються різним кольором. Таке зображення називається «еластограма». В досліджуваному об’ємі тканин можливо провести кількісні вимірювання і, шляхом порівняння з еталонними значеннями, зробити висновок про наявність патології і її характер (рис.1).

БІОПСІЯ ЧИ ЕЛАСТОГРАФІЯ?

Однією з головних задач еластографії є диференційна діагностика утворень молочних залоз, м’яких тканин, лімфовузлів. За допомогою еластографії можливо розділити пацієнтів на 2 великі групи: які потребують біопсії і які підлягають динамічному спостереженню.


Біопсія передбачає забір зразка тканин через прокол, тобто є «інвазивним» методом діагностики. В Універсальній клініці «Оберіг» вона виконується тільки за строгими показаннями.


Використовуючи еластографію, вдається мінімізувати кількість «інвазивних» втручань, які можуть супроводжуватися рядом ускладнень. В разі виявлення утворень з задовільними критеріями еластометрії, пацієнти підлягають моніторингу відповідно до стандартних протоколів і алгоритмів діагностики.


Іншим дуже важливим призначенням еластографії є оцінка пружних властивостей паренхіми печінки у пацієнтів з хронічними гепатопатіями (захворюваннями печінки). При тривалому хронічному запальному процесі в органі можливий розвиток сполучної тканини, тобто фіброз. Від його важкості залежить прогноз перебігу хвороби і, найголовніше, схема лікування.


Біопсія печінки є «золотим стандартом» оцінки фіброзу і його стадіювання, а також активності некро-запального процесу. Але вона має ряд недоліків, в тому числі, ймовірність ускладнень. Зразок тканини, взятий для морфологічного дослідження, дуже малий і представляє 1/50 000 об'єму всього органу.


Тому наразі розвиваються «неінвазивні» методи діагностики фіброзу печінки, які дозволяють проводити дослідження багаторазово в динаміці. Одним з них є еластографія, яка входить в обов’язковий стандарт діагностики фіброзу печінки у пацієнтів з хронічними вірусними гепатитами (рис.2).

Рисунок 2

В процесі лікування такі пацієнти потребують динамічного спостереження і оцінки ефективності лікування за допомогою еластографії. Еластографія печінки дозволяє оцінити фіброз печінки неінвазивним способом (на відміну від біопсії) настільки часто, наскільки це необхідно. Вона безпечна і комфортна для пацієнта.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ЕЛАСТОГРАФІЇ?

Якісне дослідження можливе при наявності сучасного ультразвукового обладнання і спеціалістів – експертів.


Діагностичне відділення Універсальної клініки «Оберіг» обладнане ультразвуковою системою експертного класу Aplio 500 (TOSHIBA, Японія), яка дозволяє виконувати еластографію зсувної хвилі відносно до багатьох органів і тканин, які зазвичай досліджуються методами ультразвукової діагностики.


Дослідженню підлягають пацієнти з хронічними захворюваннями печінки, утвореннями молочних залоз, щитоподібної залози, м’яких тканин, ураженням периферійних лімфовузлів.


У нас приймають досвідчені лікарі ультразвукової діагностики, які мають Європейські сертифікати з ультразвукової діагностики і систематично підвищують професійний рівень на міжнародних Конгресах і практичних Європейських курсах.


В Універсальній клініці «Оберіг» використовується еластографія зсувної хвилі(SWE), розроблена компанією TOSHIBA (рис.3).


Рисунок 3Однією з головних відмінностей еластографії зсувної хвилі, розробленою компанією TOSHIBA, є відображення розповсюдження зсувних хвиль на дисплеї. Даний режим дозволяє провести найбільш коректний вибір ділянок для вимірювання, що підвищує достовірність досліджень.


Еластографія печінки, так само як і дослідження органів черевної порожнини, проводиться строго натщесерце. На вимірювання еластографії печінки впливають різні фактори, які обов’язково необхідно враховувати: зріст, вага, вік, наявність діабету 2 типу, активність некро-запального процесу, тому при відвідуванні лікаря необхідно надати цю інформацію. Наші спеціалісти проводять дослідження і, головне, багатовекторний аналіз отриманих результатів з врахуванням всіх Ваших індивідуальних даних.


Звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг» для проведення сучасних мультипараметричних ультразвукових досліджень з вивченням пружних властивостей органів і тканин (еластографією)! Ми забезпечуємо високу якість обстеження і надійність результатів, які вкрай важливі для постановки остаточного діагнозу і лікування. Запишіться на прийом за номером:

(044) 521 30 03