Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Кіста молочної залози

Кіста молочної залози

Кіста молочної залози — доброякісне утворення в грудях, що нагадує заповнений рідиною “мішечок”. У вас може бути одна або кілька кіст одночасно. На дотик кіста часто схожа на повітряну кульку, наповнену водою, або ягоду винограду, хоча іноді вона може бути “твердою”. Деякі кісти занадто малі, щоб їх промацати, тоді як інші виростають до кількох сантиметрів — достатньо великі, щоб їх можна було відчути. Кісти з’являються через зміни рівня гормонів, а ці зміни є нормальним віковим процесом.

Приблизно чверть утворень у грудях виявляються кістами. Найчастіше їх виявляють у жінок у пременопаузі або в постменопаузному періоді на тлі прийому гормональної терапії.

Кісти не підвищують ризик раку молочної залози, але іноді їх наявність може ускладнити пошук нових ущільнень у грудях, які можуть потребувати оцінки лікаря.

Часто кісти молочної залози не потребують лікування, однак є винятки: наприклад, коли кіста велика, болюча чи приносить дискомфорт. Тож ніколи не варто нехтувати регулярними профілактичними обстеженннями грудей — мамографією чи УЗД. Мамологічний центр клініки “Оберіг” забезпечує повний цикл профілактичних обстежень, діагностики та лікування хвороб грудей.

Діагностика

У мамологічному кабінеті вам проведуть обстеження грудей, мамографію чи ультразвукове дослідження або і те, і інше.

Якщо ви молодші 40 років, вам, швидше за все, виконають ультразвукове дослідження. Тканина молочної залози молодих жінок може бути щільною, що розбить рентгенівське зображення при мамографії менш чітким. Однак деяким жінкам віком до 40 років для кращої діагностики може знадобитися мамографія. Пацієнткам після 40 років зазвичай рекомендована мамографія.

Іноді лікар може запропонувати біопсію: забрати рідину з кісти дуже тонкою голкою. Наші лікарі роблять усе, щоб процедура була комфортною. Якщо і виникає легкий біль, то він швидко минає.

Чи може кіста молочної залози бути раковою?

У переважній більшості випадків — ні. Залежно від типу кісти, є невелика можливість, що вона може містити ракові клітини. Складні кісти молочної залози викликають більше занепокоєння.

Лікування

У більшості випадків лікувати кісти не потрібно. Прості кісти молочної залози не завдають шкоди і іноді зникають самі по собі.

Якщо кіста викликає дискомфорт, лікар може відібрати рідину з неї за допомогою тонкоголкової біопсії. Часто це робиться під контролем ультразвуку або мамографії.

Однак іноді рідина може повернутися. Якщо кіста відновлюється і продовжує боліти (або виникають нові утворення), вам може знадобитися операція, під час якої лікарка-хірург видалить кісту без пошкодження здорових тканин і зовнішнього вигляду грудей.

Якщо кіста не є простою і містить не лише рідину, вам може знадобитися лікування та частіші огляди мамолога, щоб стежити за будь-якими змінами в утворенні.

Мамологічний центр “Оберегу” забезпечує повний цикл лікування хвороб молочних залоз — від профілактичних оглядів, скринінгових і діагностичних обстежень, біопсій із патогістологічним вивченням до щадних органозберігаючих операцій, терапії з доведеною ефективністю та реабілітації.