Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Командна робота високопрофесійних лікарів для ефективного лікування атопічного дерматиту, який є стійким і складним захворюванням.
  • Спеціалісти Дитячого алергоцентру допоможуть визначити наявність алергічної причини дерматиту.
  • Педіатрична служба з лікарями, які вміють знайти підхід до кожної дитини.
  • При необхідності – консультації інших спеціалістів, в тому числі, досвідченого дерматолога.


Атопічний дерматит – це захворювання, яке починається переважно у дітей. Дев’ять з десяти маленьких пацієнтів вперше стикаються з захворюванням у віці до 5 років.

АЛЕРГІЯ І АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ

Багато батьків вважають, що атопічний дерматит викликається харчовою алергією. Це розповсюджена, але неправильна думка. Механізм розвитку атопічного дерматиту – інший. Зв'язок між алергенами і атопічним дерматитом існує, але він є складним і неочевидним.


Причини атопічного дерматиту мультифакторні, не однозначні. Вважається, що велике значення має спадковість. Батьки, які самі страждали на атопічний дерматит, частіше мають дітей з цим захворюванням.


Свій внесок робить і генетично обумовлене порушення функції верхнього шару шкіри (епідермісу). Епідерміс – перша лінія захисту організму від впливу факторів навколишнього середовища. Повноцінний епідерміс не дозволяє проникнути всередину подразнюючим речовинам, алергенам і мікроорганізмам.

СИМПТОМИ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

Атопічний дерматит перебігає з періодами загострення і ремісії, коли стан шкіри покращується. Симптоми атопічного дерматиту у кожної дитини – індивідуальні. Загальними для всіх пацієнтів є сухість, почервоніння шкіри, висипання і свербіж. Через сильну сухість шкіра може потріскатися. Розчісування уражених захворюванням ділянок шкіри призводить до приєднання бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції.


Атопічний дерматит може виникати на будь-якій ділянці тіла. Але існують характерні для захворювання місця. У немовлят – це зазвичай обличчя і волосиста частина голови. У дошкільнят і дітей молодшого віку атопічний дерматит розвивається на згинах ліктів і колін.

ДІАГНОСТИКА АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

Немає однозначного дослідження, за допомогою якого можна одразу сказати, чи є у дитини атопічний дерматит чи ні. Потрібна сукупність досліджень (в тому числі, дослідження крові, а інколи навіть біопсія шкіри) і огляд спеціаліста (існують великі та малі критерії атопічного дерматиту).

ЛІКУВАННЯ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

На жаль, на даний момент не існує методів лікування, які дозволяють позбавитися від атопічного дерматиту раз і назавжди. Лікар призначає ліки, які покращують стан шкіри і дозволяють тримати симптоми під контролем.


Для зняття свербежу і зменшення запалення використовуються мазі або креми, які містять кортикостероїди. Але важливо притримуватися рекомендацій лікаря: довготривале нанесення мазей і кремів з кортикостероїдами має побічні ефекти, такі як витончення і подразнення шкіри. Також призначаються антигістамінні препарати у вигляді, як таблеток, так і місцевих засобів.


Атопічний дерматит – стійке захворювання. Пацієнти часто змушені пробувати різні підходи до лікування, перш ніж разом зі своїм лікарем знайдуть ефективний шлях боротьби з атопічним дерматитом.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАГОСТРЕНЬ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

Шкіра дитини повинна бути завжди зволоженою. Тому для щоденного догляду необхідно використовувати емоленти (зволожуючі креми або мазі). Емоленти щедро наносять після купання на вологу шкіру, попередньо легко просушивши її рушником. Засоби, які містять жир, перешкоджають втрати води шкірою.


В дитячій кімнаті необхідно підтримувати прохолодний і вологий мікроклімат. Уникайте тканин і речовин, які викликають подразнення. Одяг повинен бути з м’яких натуральних матеріалів, наприклад, бавовни. Використовуйте гіпоалергенні засоби для прання без віддушек і барвників.


Пацієнтам радять не приймати душ або ванну довше 10-15 хвилин, митися теплою, але, в жодному разі, не гарячою водою. Рекомендується поставити фільтр, який очищує воду від хлору, оскільки він має сильну подразнюючу дію.


Якщо ваша дитина страждає на атопічнийдерматит, не займайтесь самолікуванням! Це може погіршити її стан. Звертайтесь до досвідчених спеціалістів Педіатричної служби Універсальної клініки «Оберіг» за номером:

(044) 521 30 03