Хто такий хірург
Хірург — це лікар, який спеціалізується на лікуванні хворих через виконання операційного втручання. Хірургічна практика включає широкий спектр операцій, які вимагають високої кваліфікації та досвіду. Хірурги працюють у різних сферах медицини. Лікар хірург лікує рак, грижі, апендицит, захворювання органів травного тракту, грудної клітки, кісток та суглобів, серця та судин, виконує різні види операцій, наприклад, трансплантації органів, видалення пухлин, відновлення тканин. У загальному, хірург може усунути будь-яку проблему, яка вимагає втручання.
Зазвичай до хірурга направляє лікар-терапевт чи інший спеціаліст, який проводить діагностику та визначає, що необхідне хірургічне втручання для усунення конкретного захворювання. Ортопед може направити пацієнта до хірурга для виконання операції на кістках і суглобах, онколог — для видалення пухлини, кардіолог — для втручання на серці та судинах. Пацієнти можуть самостійно звернутися до спеціаліста з проханням про консультацію, якщо турбують певні симптоми. У цьому випадку хірург проведе огляд хворого, поставить діагноз та запропонує оптимальну стратегію.
Лікар хірург: які є спеціалісти
Хірургія — це широка галузь медицини, у якій є багато спеціалізацій, кожна спрямована на лікування конкретних захворювань та виконання певних операцій. Декілька спеціалізацій:
- Хірург-ортопед — працює з травмами, захворюваннями опорно-рухового апарату, нервовими закінченнями, займається протезуванням.
- Нейрохірург — проводить лікування патологій головного, спинного мозку та нервової системи, наприклад, видалення новоутворень, остеохондроз, компресійні переломи хребта.
- Кардіохірург — його сфера патології серцево-судинної системи.
- Лікар хірург-гастроентеролог — проводить операції при захворюваннях шлунка, кишківника та інших органів травної системи.
- Пластична хірургія — спеціалізується на відновленні, виправленні, зміні зовнішнього вигляду тіла.
- Офтальмологічна хірургія — виконує весь спектр операційних втручань для поліпшення якості зору пацієнта.
- Хірургічна гінекологія спеціалізується на захворюваннях жіночої репродуктивної системи та операційному втручанні в цій зоні.
Якщо говорити про дитячу хірургію — це розділ медицини, який відокремився за віковою ознакою, включає ортопедію, травматологію, онкологію, урологію.
Хірург про підготовку до операції
Підготовка до хірургічного втручання включає декілька етапів, триває від кількох годин до декількох тижнів, залежно від типу операції та стану здоров’я хворого. Основні кроки:
- Передопераційна оцінка. Перед запланованою операцією лікар проводить огляд та дослідження пацієнта, щоби переконатися у відсутності протипоказань. Збирає анамнез, оцінює поточний стан організму, проводить фізичний огляд.
- Додаткові дослідження. Хірург у Києві може призначити комплекс обстежень: ЕКГ, рентгенівське та УЗД дослідження, загальний аналіз крові та сечі, коагулограма, аналіз на гепатит та глюкозу.
- Постановка діагнозу. Після збору необхідної інформації, лікар ставить діагноз та визначає необхідність проведення операції.
- Підготовка пацієнта. Пацієнт повинен дотримуватись рекомендацій щодо дієти, прийому ліків, відмови від їжі та рідини на певний час, а також уникати стресів та зберігати спокій.
- Анестезія. При виборі знеболювального препарату враховується вид операції. Малоінвазивні втручання проводять під місцевою анестезією, для складних та довготривалих операцій потрібен загальний наркоз.
- Реабілітація. Пацієнт перебуває під наглядом медичного персоналу, який контролює його стан та виконує необхідні процедури.
Підготовка — важливий етап, який забезпечує успішну операцію та зменшує ризики для пацієнта. Зазвичай проводиться за допомогою інтердисциплінарного підходу, залучаючи лікарів різних спеціальностей, а також медсестер і санітарок, які гарантують якісний післяопераційний догляд. Якщо пацієнт має питання або сумніви, важливо звернутися до лікаря для отримання додаткової інформації та підтримки.
Які методи використовують хірурги
Сучасна хірургія успішно лікує захворювання, з якими не може впоратися консервативна терапія. Вибір способу залежить від захворювання та діагнозу хворого. Основні методи хірургії:
- Відкрита операція — метод, при якому лікар хірург робить розріз на шкірі та м’язах, щоб отримати доступ до операційної ділянки. Цей метод необхідний для складних операцій.
- Малоінвазивна — спеціаліст робить хірургічну рану на шкірному покриві та вводить спеціальне обладнання. Зменшуються побічні ефекти, скорочується час відновлення та не залишається шрамів.
- Лапароскопічна — це вид малоінвазивної хірургії, лікар хірург використовує лапароскоп (тонкий інструмент із камерою у вигляді трубки), щоб ввести його через невеликий розріз та провести необхідні маніпуляції.
- Роботизована — щоб здійснити операцію використовується робот. Хірург керує технікою з комп’ютера (інколи навіть віддалено) та виконує роботу через невеликі порізи на шкірі.
- Ендоскопічна — проводиться з використанням ендоскопа. Інструмент вводиться через відкритий або природний отвір у тілі.
- Лазерна — лазер застосовується як скальпель, для коагуляції (припікання) судин, знищення патологічних тканин.
Хірурги обирають метод враховуючи тип і складність патології, стан хворого, можливі ризики та ускладнення. Лише хірургія допомагає при видаленні пухлин, розкриття абсцесів, реконструкції органів, установки імплантів, корекції вад розвитку. В клініці «Оберіг» працюють досвідчені фахівці. Усі процедури та операції проводять в умовах абсолютної стерильності, хірурги керують сучасними міжнародними протоколами. Детальна інформація на сайті.
06.07.2024
Оксана Василівна проводила мені операцію по видаленню утворень молочної залози, які по результатам гітсології виявилися доброякісними. Оксана Василівна не тільки прекрасний кваліф...