Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Ендометріоз

Ендометріоз

Ендометріоз - це захворювання, при якому слизова оболонка, що вистилає матку з середини розростається за межі порожнини матки. Зустрічається генітальний ендометріоз (в статевих органах), рідше зустрічається ендометріоз і в інших локалізаціях.


Під час розвитку ендометріозу клітини ендометрію через маткові труби (під час місячних), під час оперативних втручань, з потоком крові, вростаючи, потрапляють в незвичні місця, де далі вростають в тканини, особливо якщо тканини були раніше пошкоджені (наприклад , післяопераційні рубці).


Існує велика кількість теорій походження ендометріозу, що зайвий раз підтверджує загадковість цього захворювання - єдиної теорії не існує! Закид менструальних виділень через маткові труби відбувається практично у кожної жінки під час місячних (шматочки ендометрію потрапляють в черевну порожнину і знищуються клітинами імунної системи жінки ), але далеко не в кожній розвивається ендометріоз, що свідчить про те, що для розвитку цього захворювання необхідні певні інші умови, такі як гормональні порушення, імунологічні зміни, генетична схильність.


У цих умовах клітини ендометрію, що потрапили в черевну порожнину, приживаються де завгодно і продовжують функціонувати, що призводить до розвитку запальної реакції навколо цих вогнищ, утворення спайок, тазового болю.


Ендометріоз, як правило, виникає у молодих жінок (30-45 років) і рідко спостерігається у жінок в менопаузі. Це відбувається тому, що для розвитку цього захворювання потрібні естрогени - гормони, кількість яких значно зменшується у жінок старшого віку.


Поширеність ендометріозу досить висока - до 25% жінок.


Частота ендометріозу в середньому становить 5-10 % жінок, але серед пацієнток з безпліддям - 25-30%, а при наявності хронічного тазового болю - 60-80%.


Причини складнощів із зачаттям при ендометріозі можуть бути як в наявності виразного спайкового процесу внутрішніх статевих органів, так і можуть бути пов'язані з певними імунологічними, гормональними змінами, які спостерігаються у таких пацієнток.


Ендометріоз виглядає приблизно ось так:

Ендометріоз
Ендометріоз

Діагностика ендометріозу:


На жаль, діагностувати ендометріоз не так просто. Найбільш достовірним діагностичним методом вважається МРТ- діагностика. На підставі одного ультразвукового дослідження з точністю встановити діагноз ендометріоз - складно.


Найбільш поширеними і достовірним методом діагностики ендометріозу, також використовуваний в клініці « Оберіг», вважається діагностична лапароскопія.


Читати докладніше про діагностику ендометріозу


Лікування ендометріозу:


Пацієнткам з ендометріозом, які страждають від кровотеч і болів рекомендують пройти курс гормонального лікування , що зменшує симптоматику: протизаплідні таблетки, препарати , що приглушують роботу яєчників і / або тільки продукування естрогенів.


При цьому безсимптомні форми ендометріозу не вимагають гормональної корекції.


Також при сильних кровотечах можливо гістероскопічне глибоке видалення ендометрію.


Тактику лікування ендометріозу лікар зможе визначити, враховуючи такі фактори як вік жінки, локалізацію і ступінь розповсюдження ендометріозу, вираженість симптомів і тривалість захворювання, необхідність відновлення / збереження дітородної функції, наявність супутніх гінекологічних захворювань, ефективність попереднього лікування, загальний стан здоров'я жінки.


Хірургічне лікування ендометріозу в клініці «Оберіг» проводять як відкритим (лапаротомним ) доступом, так і за допомогою малоінвазивних технологій (лапароскопії ). Для наших лікарів лапароскопія залишається методом першого вибору, так як він є не тільки менш травматичним для жінки, а й забезпечує кращу видимість для хірурга. Крім цього після лапароскопії рідше утворюються спайки і ускладнення. Також при складних випадках ендометріозу до оперуючи гінекологів під час операції можуть бать залучені хірурги інших спеціальності (абдомінальний хірург).


Ендометріоз - непростий гінекологічний діагноз , який мають лікувати професійні та досвідчені лікарі - гінекологи. Довіряйте своє здоров'я лікарям Центру Здоров'я Жінки клініки « Оберіг». Телефонуйте:

(044) 521 30 03


Читати "Міфи про ендометріоз"