Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Гінеколог

Гінеколог
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Будь-яка жінка знає про те, що два рази на рік їй слід відвідувати лікаря-гінеколога. Як вибрати серед існуючої кількості лікарів «свого» лікаря?

Підхід лікарів Центру Здоров'я жінки клініки «Оберіг» відрізняється від того, який жінка часто зустрічає в поліклініках і жіночих консультаціях. Ми виділяємо дещо інші завдання під час огляду жінки. Нижче наведено кілька істотних відмінностей:

МИ НЕ ЛІКУЄМО УРЕАПЛАЗМОЗ І МІКОПЛАЗМОЗ

«Як же так? - Запитаєте Ви, - адже це одні з найпоширеніших захворювань у жінок»! А чи знаєте Ви, що в цивілізованій Європі взагалі відсутній діагноз уреаплазмоз або мікоплазмоз? Жінкам навіть не призначають відповідні аналізи, тобто їх просто не діагностують. За своєю суттю уреа - і мікоплазма є умовно патогенними мікроорганізмами, які при збігу деяких факторів можуть розмножуватися і виявлятися клінічними симптомами. Якщо жінка не відчуває дискомфорту (немає ніяких клінічних проявів), абсолютно недоцільно проходити тривале, дороге і відверто токсичне лікування цих «умовних» захворювань. Також уреаплазма не чинить ніякого впливу на можливість жінки завагітніти і велика помилка жінок - домагатися повного зникнення цих мікроорганізмів в надії завагітніти. У цьому випадку причину потрібно шукати в іншому.

Дізнайтеся більше про інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і «комерційні» діагнози – серйозну проблему сьогоднішньої медицини. Читайте статтю «Лікувати не можна помилувати» – ставимо коми на прийомі у гінеколога».

НАША ОСНОВНА МЕТА - ВБЕРЕГТИ ЖІНКУ ВІД РАКУ, ЗБЕРІГШИ ЇЇ РЕПРОДУКТИВНУ ФУНКЦІЮ.

Як би страхітливо це не звучало, але ризику розвитку раку статевих органів мають жінки будь-якого віку. У клініці «Оберіг» лікар в першу чергу проведе ряд обстежень для виявлення так званих передракових станів для їхнього усунення.

Рак шийки матки - небезпечне захворювання, яке зазвичай розвивається роками на тлі передракових змін. У всьому світі діагноз важка дисплазія (інтраепітеліальне пошкодження) прирівнюється до передракових станів, що вимагає невідкладного лікування. Пам'ятайте, що такий діагноз можна поставити виключно в лабораторії після проведення цитологічного аналізу, а не «на око». Виконавши кольпоскопічне дослідження з пробою по Шиллеру (йодна проба) лікар може тільки припустити наявність дисплазії у пацієнтки, але обов'язково повинен підтвердити діагноз цитологічно або гістологічно.

Для виключення раку яєчників на прийомі у гінеколога обов'язкове виконання трансвагінального ультразвукового дослідження, при якому може бути виявлена пухлина яєчників, і також оцінена поширеність процесу. Природно, чим раніше буде виявлено злоякісний процес у жінки, тим більше шансів на ефективне лікування захворювання.

Рак тіла матки (рак ендометрію) на огляді у лікаря-гінеколога виявляється за допомогою абдомінального ультразвукового дослідження, а також біопсії.

Ось і відповідь на питання, що повинно бути обов'язковими складовими на прийомі у лікаря-гінеколога: фізикальний огляд, кольпоскопія для вивчення стану шийки матки, проба по Шиллеру (за потребою), цитологія (аналіз клітин епітелію), ультразвукові дослідження для оцінки стану тіла матки і придатків.

МИ НЕ ВИКОРИСТОВУЄМО ЗАГАЛЬНОПРИЙНЯТІ «ВАРВАРСЬКІ» МЕТОДИ.

Такий «варварський » метод вчорашнього дня як вишкрібання (кюретаж), який часто використовують для діагностики (одержання матеріалу з порожнини матки) або лікування (наприклад, при матковій кровотечі ) ніколи не використовувався в Центрі здоров'я жінки клініки «Оберіг». Його замінює такий сучасний метод діагностики та лікування як гістероскопія. Методика нешкідлива для жіночого здоров'я, менш травматична і дозволяє провести точну діагностику і лікування. Використовується лікарями дуже часто при різних патологіях, починаючи від контролю стану слизової до більш складних втручаннях при поліпах, ендометріозі, субмукозних міомах і т.д.

МИ ГАРАНТУЄМО БЕЗПЕКУ!

Про безпеку пацієнтки на прийомі у лікаря-гінеколога твердять на кожному кроці. У клініці «Оберіг» мінімізовані всі ризики зараження жінки під час прийому. Ми використовуємо одноразовий інструментарій, а той, що підлягає використанню, кілька разів проходить дезінфекцію високого рівня і пакетну стерилізацію. Все це гарантує жінці інфекційну безпеку. І все ж нашою основною відмінністю залишається активне використання всіх сучасних методик , спрямованих на збереження репродуктивної функції жінки при виборі методики операцій (лапаро- і гістероскопія ). Жінка повинна бути впевнена, що навіть під час рутинного прийому у лікаря-гінеколога вона в безпеці, і що лікар вибере для неї найбільш сучасний і бережливий метод діагностики та лікування.

Лікарі
Ліщук Володимир Данилович Ліщук Володимир Данилович
  • Лікар-гінеколог
  • Керівник Центру здоров'я жінки
  • Кандидат медичних наук
  • Заслужений лікар України
  • Категорія вища
  • 40 років медичного стажу
Ковальчук Людмила Олександрівна Ковальчук Людмила Олександрівна
  • Лікар-гінеколог
  • 12 років медичного стажу
Ященко Людмила Борисівна Ященко Людмила Борисівна
  • Лікар-гінеколог
  • Кандидат медичних наук
  • 19 років медичного стажу
Новосад Анна Вікторівна Новосад Анна Вікторівна
  • Лікар-гінеколог
  • Кандидат медичних наук
  • 18 років медичного стажу
Гінеколог Чому "Оберіг"?

Команду Центру формують акушери-гінекологи та онкогінекологи. Керівник Центру здоров’я жінки Володимир Ліщук - визнаний експерт з лікування ендометріозу. Нашими постійними консультантами є Реваз Бочоришвілі (доктор медицини, Франція) та Маріо Мальцоні (один з провідних гінекологів світу, Італія). 

Підхід лікарів Центру Здоров'я жінки клініки «Оберіг» відрізняється від того, який жінка часто зустрічає в поліклініках і жіночих консультаціях. Ми виділяємо дещо інші завдання під час огляду жінки. Ми виступаємо категорично проти комерційних діагнозів й бездоказового лікування. Ми використовуємо щадні сучасні методи діагностики й лікування, гарантуємо безпеку, доброзичливе й відкрите ставлення для кожної пацієнтки.

Відгуки наших пацієнтів

Що робить гінеколог

Гінеколог — це кваліфікований фахівець, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні внутрішніх та зовнішніх органів репродуктивної системи жінок. Проводить профілактичні огляди, включно з вагінальним дослідженням, пап-тестом та ультразвуковим обстеженням, щоб виявити проблеми в організмі жінки. Також лікує інфекції, запальні процеси, дисфункції менструального циклу та раку. Уперше відвідати гінеколога рекомендують у 14–15 років і обов’язково після початку статевого життя. Але якщо в дівчинки виникли проблеми зі здоров’ям, надто рання менструація, патологічні виділення, треба потрапити на огляд у гінеколога якомога раніше.

Щорічне відвідування фахівця є необхідним для збереження жіночого здоров’я та профілактики захворювань. Обстеження допомагає знайти хворобу ще на ранній стадії, відповідно лікування ефективніше, швидше й дешевше. Рідинна цитологія виявляє ознаки раку шийки матки. Огляд у гінеколога необхідний для консультації та підтримки щодо різних аспектів: сексуальної функції, репродуктивності. Також спеціаліст веде вагітність, відстежує стан жінки й майбутньої дитини.

При яких симптомах потрібен огляд у гінеколога

Є кілька ознак, які вказують на захворювання та є причиною для термінового відвідування спеціаліста:

  • незвичні виділення зі статевих органів;
  • кровотеча, свербіж, неприємний запах;
  • больовий синдром, дискомфорт,біль під час статевого акту;
  • незвичайні симптоми, пов’язані з менструацією, наприклад, сильна кровотеча, довготривала відсутність менструації, збій менструального циклу;
  • ЗСПШ: герпес, хламідіоз, гонорея, сифіліс, СНІД;
  • складнощі з вагітністю,повторні викидні;
  • патологічні зміни в молочних залозах.

Якщо турбує хоч один із симптомів, варто якомога швидше записатися до гінеколога або лікаря загальної практики для діагностики та лікування. Регулярні огляди допоможуть виявити можливі проблеми до появи симптомів та вчасно їх вирішити.

Як вибрати гінеколога в Києві

Вибір гінеколога є дуже важливим, оскільки лікар буде відповідальним за стан пацієнтки та допоможе в питаннях, пов’язаних зі статевим здоров’ям. Як знайти спеціаліста, з яким буде комфортно спілкуватися та отримувати якісну медичну допомогу:

  • Попросіть поради в друзів та родичів. Можливо хтось порекомендує хорошого та професійного лікаря.
  • Почитайте відгуки в інтернеті про гінекологів у регіоні. Це може допомогти знайти фахівця з відповідними навичками та досвідом.
  • Зателефонуйте до медичного центру або клініки та запитайте про працюючих там фахівців. Також можна запитати про розклад роботи лікарів, час очікування на візит до гінеколога та інші питання.
  • На прийомі поговоріть із лікарем про потреби й очікування та визначте, чи відповідає спеціаліст вимогам.
  • Оцініть, наскільки комфортно почуваєтесь з обраним лікарем, чи задоволені методом спілкування, розумінням ситуації та наскільки гінеколог підходить як професіонал.

Якщо пацієнтка почуває себе дискомфортно на прийомі, отримує небажані поради щодо вагітності, статевого життя та інших делікатних питань, краще спробувати знайти іншого лікаря.

Як підготуватися до огляду в гінеколога

Якщо є конкретна причина для візиту, запишіться заздалегідь, коли не буде інших справ, щоби було достатньо часу для проведення огляду та бесіди з лікарем. Кілька порад:

  • Уникайте статевих відносин та вагінальних засобів за 24 години до візиту, оскільки це впливає на результати деяких досліджень.
  • Перевірте, чи потрібно приготувати якісь документи, медичну книжку, результати попередніх обстежень.
  • Оберіть комфортний одяг, що не обмежує рухів та забезпечує легкий доступ до інтимних місць, наприклад, шорти та сорочку.
  • Не використовуйте інтимні креми або спреї перед візитом, не робіть спринцювання.
  • Намагайтеся заспокоїтися та розслабитися. Нервозність може зробити процес незручним та болісним.

Гінеколог — професійний лікар, призначений допомагати зберегти здоров’я жінки. Не соромтеся звертатися з будь-якими питаннями чи проблемами, які виникають.

Які методи діагностики використовує гінеколог

Щоб оцінити стан жіночого організму насамперед лікар збирає анамнез, просить розповісти про симптоми, спосіб життя. Потім проводиться огляд у гінеколога — фізичне обстеження статевих органів, включає вагінальний огляд, пальпацію матки та яєчників. У процесі спеціаліст може взяти мазок для подальших аналізів:

  • Бак посів — метод діагностики, за допомогою якого виявляють наявність інфекцій, бактерій, грибків.
  • Кольпоскопія — метод огляду слизової оболонки вагіни та шийки матки з використанням спеціального приладу. Дає змогу помітити аномалії та проаналізувати тканини.
  • Цитологічний скринінг — лабораторне обстеження для виявлення злоякісних новоутворень.
  • Гістероскопія — процедура огляду порожнини матки з допомогою тонкого оптичного приладу.

Також широко використовується УЗД (абдомінальне і трансвагінальне), що допомагає гінекологу обстежити яєчники, виявити пухлини, кісту, інші органічні патології. Методи діагностики дозволяють отримати повну картину стану репродуктивної системи жінки та при необхідності вчасно розпочати лікування. У клініці «Оберіг» гінеколог застосовує лише сучасні діагностичні дослідження, які абсолютно безпечні та не спричиняють дискомфорту. Наші лікарі професіонали у своїй сфері, чуйні до проблем пацієнтів та максимально делікатні. Записатися на огляд у гінеколога можна на сайті клініки й за номерами телефонів.

Гінеколог – важливий лікар в житті кожної жінки

Багатопрофільна клініка в столиці «Оберіг» пропонує записатися і пройти огляд у гінеколога, а створені умови суттєво відрізняються від тих, що і досі є в деяких жіночих консультаціях чи пологових будинках. Використовуючи професійний досвід, сучасні перевірені комфортні методи діагностики, гінеколог у Києві максимально точно ставить діагноз і признає лише потрібне лікування. А індивідуальне, доброзичливе та чуйне відношення до кожної жінки гарантує ефективність лікування. Жодних комерційних діагнозів, а лише грамотна діагностика та призначення потрібних методів лікування чи профілактики.

Коли варто проходити огляд гінеколога?

Згідно із рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я профілактичні візити пацієнтка має здійснювати мінімум двічі на рік. Окрім того, варто терміново записатися на візит у таких випадках:

  • виділення зі статевих органів, зокрема кров'янисті;
  • порушення менструального циклу;
  • різкі болі в області живота, або збоку;
  • хворобливі відчуття під час статевого акту;
  • дискомфорт: свербіж, пекучі відчуття;
  • початок менопаузи;
  • планування вагітності.

На сьогодні в столиці багато лікарів, які пропонують обстеження, і варто серед них знайти саме «свого» – людину, якій можна довіряти настільки делікатні моменти у забезпеченні свого здоров’я.

Як відбувається огляд у гінеколога?

Перш за все, пацієнтка телефонує адміністратору клініки та обирає того лікаря, до якого хоче записатися на зручний для неї час та день. На самому візиті лікар запитає про симптоматику, регулярність циклу, скарги на здоров’я. У середньому, прийом у гінеколога триває 15–30 хвилин, у рамках якого фахівець здійснює огляд зовнішніх та внутрішніх статевих органів, бере за потреби біологічні матеріали для проходження цитологічних досліджень. У комплексі це допомагає виявити навіть на ранній стадії передракові стани, призначити ефективне лікування та зробити усе, аби зберегти репродуктивну функцію та якість життя. Завдяки кольскопічному дослідженню можна визначити дисплазію, а для підтвердження матеріал відправляється на лабораторне подальше дослідження.

Зручно, що за потребою лікар гінеколог може призначити вагінальне ультразвукове дослідження, і пройти його можна у цій же кініці. Результати усіх апаратних, лабораторних досліджень дозволяє поставити максимально точний діагноз і призначити потрібні міри лікування чи профілактики.

Що відзначають пацієнтки, які пройшли огляд гінеколога у нас?

  1. Делікатний сучасний підхід, коли жінка є найвищою цінністю. Немає жодного примусу чи зухвалого ставлення.
  2. Зручні, повноцінно обладнані кабінети для комфортного візиту.
  3. Можливість здати потрібні аналізи в одному місці.
  4. Досвідчені фахівці, які не призначають нічого зайвого.
  5. Приємна цінова політика.

Обстеження пацієнток у клініці можливе у різному віці, у тому числі працює гінеколог, який спеціалізується на роботі з дівчатами, у яких ще немає встановленого постійного менструального циклу. Дуже важливо, що візит проходить у максимально комфортній психологічній обстановці, аби не нанести дитині жодної шкоди.

Чому не варто відкладати прийом у гінеколога на потім?

Перш за все, що вчасно діагностовані новоутворення на ранній стадії комплексними методами дозволяють підвищити ефективність медикаментозного лікування та зберегти репродуктивну функцію. Так, пухлини яєчників чи передраковий стан шийки матки можна вилікувати без втрати органів. Фахівець у рамках проведення фізикального огляду може виявити відхилення, навіть якщо поки вони ніяк не проявляються симптоматично і не приносять дискомфорт жінці. За потребою може проводитися «йодна проба» (за Шиллером), аби виявити дисплазію і призначити подальше лікування.

Прийом у гінеколога без жодних варварських методів

У клініці в жодному випадку не використовується кюретаж (вишкрібання), щоб отримати біоматеріал із порожнини матки для подальшого лабораторного дослідження, або лікування кровотеч. На зміну йому впроваджено гістероскопію, а забір матеріалу відбувається під анестезією, щоб жінці було максимально комфортно та безболісно. На ідеальному рівні підтримується стерильність обладнання, а для огляду використовуються виключно одноразові інструменти для забезпечення на 100% інфекційної безпеки.