Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Інсульт

Інсульт
Про напрям
Команда
Про напрям

Телефонуйте +38 044 521 30 03.

1. Точна діагностика - запорука успішного лікування.

Чому так важливо точно діагностувати інсульт? Характер інсульту - крововилив або інфаркт мозку визначити на око важко, кожен п'ятий клінічний діагноз, поставлений досвідченим лікарем, виявляється помилковим. Наприклад, доктор приймає крововилив у мозок за інфаркт мозку і призначає хворому препарати, що розріджують кров. У результаті хворий вмирає тільки тому, що його неправильно лікували.

Точний діагноз можна поставити тільки при обстеженні за допомогою комп'ютерного томографа або МРТ. Своєчасна діагностика винятково важлива, оскільки екстрені заходи можуть істотно зменшити наслідки удару.

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» надає можливість пройти повну діагностику для виключення або підтвердження діагнозу інсульт, а також для визначення його типу (ішемічний або геморагічний). Діагностика триває близько 4 годин, і включає: обов'язкову МРТ- або/та МСКТ-діагностику головного мозку, для визначення типу інсульту, а також локалізації вогнища, повний набір лабораторних аналізів, ЕКГ та консультацію невролога, який після проведення всіх діагностичних процедур дає свій висновок і рекомендації, як лікувати інсульт.

2. Інтенсивна терапія в гострому періоді.

Гострий інсульт відноситься до невідкладних станів та від того, якими будуть дії в перші години і дні «судинної катастрофи» залежить подальша доля пацієнта, а нерідко і його життя. Лікування інсульту головного мозку в спеціалізованому блоці нашої клініки забезпечує постійний контроль за життєво важливими функціями організму - диханням, серцевою діяльністю, роботою нирок і т.д. Інсульт - це завжди потужний стрес для організму, що загострює всі хронічні захворювання. Наприклад, якщо у людини був цукровий діабет у легкій формі, коли достатньо приймати таблетовані препарати, то після інсульту хворого доводиться переводити на інсулін. Страждають всі органи і системи і необхідно підтримувати їх роботу, а також боротися з такими грізними ускладненнями інсульту як порушення ковтання, що призводять до важкої пневмонії, з тромбозами через непорушність хворого. Все це можливо в умовах нашого центру, оснащеного сучасними дихальними апаратами, моніторами стеження за роботою серця, насиченням крові киснем, показниками крові та ін. Крім того, повний доступ до сучасної діагностичної бази (КТ, МРТ, ультразвукове дослідження серця, судин, ЕЕГ, клінічна, біохімічна лабораторія) дозволяють своєчасно коригувати наявні порушення і своєчасно розпізнавати загрозливі для життя ускладнення.

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг», впроваджуючи досвід кращих інсультних центрів світу, керується принципом ранньої мобілізації пацієнта. Це в свою чергу, означає, що як тільки всі життєвоважливі показники пацієнта стабілізувалися, його можна піднімати з лікарняного ліжка і починати ранню реабілітацію, спрямовану на відновлення порушених функцій і нейтралізації наслідків інсульту. Це дає максимально позитивний прогноз для відновлення пацієнта.

Як попередити повторні інсульти і подальше прогресування первинних процесів (атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, тромбозу та ін.)? Основою медикаментозної терапії після інсульту є вторинна профілактика. В першу чергу медикаментозна терапія після ішемічного інсульту спрямована на зниження згортувальної активності крові і запобігання утворенню тромбів, тому, в усіх без винятку пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) повинна проводитися антиагрегантна і / або антикоагулянтна терапія. У разі виявлення артеріальної гіпертензії (підвищеного артеріального тиску) у пацієнта, який переніс інсульт, в алгоритм вторинної профілактики додають антигіпертензивні препарати. Порушення ліпідного обміну (холестерину і фракцій) додають до алгоритму необхідність застосування препаратів, що нормалізують ліпідний обмін - статинів. Таким чином, мінімум тріада засобів (антиагреганти / антикоагулянти, антигіпертензивні препарати і статини) і становлять суть лікування медикаментами після інсульту. Чим суворіше пацієнти дотримуються рекомендації лікаря щодо прийому медикаментів для вторинної профілактики, тим ефективніше запобігання розвитку повторних інсультів. Тобто, вторинна профілактика інсульту і є синонімом постінсультного медикаментозного лікування. Всі інші ліки, які призначаються в цей період, не впливають на прогноз захворювання і, часто, навіть шкодять хворому.

3. Реабілітація після інсульту.

Після важкого інсульту люди стають іншими. Більшість хворих страждають від жорстокої депресії. Особливо важко доводиться тим, хто звик вести активний спосіб життя. Їм неймовірно складно пристосуватися до нових умов під назвою «життя після інсульту». Деякі стають агресивними, дратівливими, несправедливими до близьких. Інсульт, як будь-яка важка хвороба, випробовує людину на міцність і ніхто не вправі судити тих, хто не може витримати цей іспит.

Під відновленням після інсульту Інсультний центр клініки «Оберіг», як і весь розвинений світ, має на увазі мультидисциплінарний комплекс фізичної, психічної та соціальної реабілітації, який починається якомога раніше (часто вже в перші дні після інсульту), продовжується неперервно і з високою інтенсивністю протягом тривалого часу до досягнення максимально можливого результату. Реабілітацію в Інсультному центрі клініки на стаціонарному етапі здійснює мультидисциплінарна команда фахівців (кінезотерапевтів, ерготерапевтів, логопедів, нейропсихологів, фізіотерапевтів та ін.), за участю родичів пацієнта, з урахуванням його потреб за спеціально розробленою індивідуальною програмою реабілітації. Основою програми є активність у всьому, починаючи з ранньої вертикалізації пацієнта до інтенсивних занять по відновленню рухових функцій і мови, навичкам догляду і самообслуговування, контролю та корекції психоемоційних функцій пацієнта з інсультом. Всі дії направлені на підвищення самооцінки і якості життя пацієнта і його оточуючих.

З пацієнтами Інсультного центру одночасно працює до 5 різних фахівців, як лікарів, так і реабілітологів. Щодня пацієнт проводить від 3-х до 5-ти годин, займаючись різними реабілітаційними практиками - тільки так можна досягти бажаного результату і максимального відновлення.

Інсульт — не вирок! Доведено Інсультним центром клініки «Оберіг»! Якщо у Вас або Вашого близького стався інсульт, пам'ятайте: максимально швидка госпіталізація в спеціалізований Інсультний центр в рази збільшує шанси пережити це важке захворювання!

Команда
Фломін Юрій Володимирович Фломін Юрій Володимирович
 • Лікар-невролог Інсультного центру
 • Завідувач Інсультного центру
 • Доктор медичних наук
 • Заслужений лікар України
 • 28 років медичного стажу
Кущенко Олександр Олександрович Кущенко Олександр Олександрович
 • Фізичний терапевт
 • Кандидат наук з фізичного виховання та спорту (Доктор філософії)
Защипась Юлія Петрівна Защипась Юлія Петрівна
 • Логопед Інсультного центру
 • Старший логопед Інсультного центру
Гуляєва Марина Віталіївна Гуляєва Марина Віталіївна
 • Керівниця науково-організаційного відділу Інсультного центру
 • Заслужений лікар України
 • 32 роки медичного стажу
Брацейко Сергій Дмитрович Брацейко Сергій Дмитрович
 • Фізичний терапевт
 • Старший фізичний терапевт Інсультного центру
 • 10 років медичного стажу
Папп Інна Ігорівна Папп Інна Ігорівна
 • Логопед Інсультного центру
Чечель Тарас Олегович Чечель Тарас Олегович
 • Фізичний терапевт
 • 4 роки медичного стажу
Кабанов Віталій Сергійович Кабанов Віталій Сергійович
 • Фізичний терапевт
 • 6 років медичного стажу
Гаврилів Ірина Романівна Гаврилів Ірина Романівна
 • Лікар-невролог Інсультного центру
 • Кандидат медичних наук
 • 24 роки медичного стажу
Царенко Юлія Олександрівна Царенко Юлія Олександрівна
 • Логопед Інсультного центру
Інсульт Чому "Оберіг"?

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» - це медичний підрозділ, який має всі необхідні лікувально-діагностичні та професійні ресурси для надання допомоги пацієнтові з інсультом на будь-якому етапі - будь-то діагностика інсульту, інтенсивна терапія інсульту в гострому періоді чи реабілітація після інсульту.

Телефонуйте +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
С уважением, Чеколдина В.В.

03.10.2012

Гаврылив Ирина Романовна

Я, Чеколдіна Валентина Василівна, мама Чеколдіна Сергія Борисовича. Мій син переніс ішемічний інсульт. До Вас ми приїхали з Баку. Хочу від усього серця подякувати Вашому інсультном...

Євген Сачлі

31.05.2021

Кабанов Виталий Сергеевич

Хочу висловити подяку Віталію Сергійовичу за колосальну роботу по реабілітації, професіоналізм, знання та прискипливу увагу до стану пацієнтів (впевнен, що не тільки мене) під час...

Євген Сачлі

22.06.2020

Гаврылив Ирина Романовна

Безмірно вдячна Ірині Романівні за кваліфіковане лікування, професіоналізм, індивідуальний підхід і моральну підтримку.

Що таке інсульт

Згідно з статистикою щороку близько 16 мільйонів людей переносять інсульт. Це гостре порушення кровообігу в головному мозку. Судина, яка переносить кров і кисень блокується кров’яним згустком або розривається. Кисень перестає надходити, починається відмирання клітин мозку, уражається центральна нервова система. Інсульт — це серйозне захворювання, яке може призвести до інвалідності або смерті. Слід знати, що при закорковуванні артерії гине лише невелика ділянка мозку, зона клітин навколо ще залишається живою. Але якщо не надати своєчасного лікування, ці клітини також загинуть. Причини інсульту різні: гіпертонія, цукровий діабет, атеросклероз, хвороби серця, ожиріння, високий рівень холестерину. 

Виділяють два види інсульту: ішемічний та геморагічний (крововилив). Ішемічний зустрічається у 85% випадків. У першому випадку судина в мозку перекривається повністю або частково. У другому випадку спостерігається проникнення крові в тканини мозку. 

Симптоми інсульту

Зазвичай симптоми інсульту виникають раптово. Як розпізнати хворобу:

 • обвисає одна сторона обличчя, людина не може посміхнутись;
 • виникає слабкість м’язів з однієї сторони тіла;
 • вимова стає нерозбірливою та плутаною;
 • втрачається рівновага та координація;
 • людина не може підняти руки вгору;
 • з’являється сильний головний біль;
 • рідше виникає сонливість, нудота, блювота.

При виникненні одного з цих симптомів потрібно негайно викликати швидку. Дуже важливо, щоб хворий отримав максимально оперативну допомогу в найближчі години. В деяких випадках у хворих спостерігають ішемічні атаки. Вони тривають деякий час і потім зникають. Це попередження про можливий майбутній інсульт.

Як проходить лікування інсульту

Майже 6 мільйонів людей щорічно помирає від інсульту, багато стають інвалідами й втрачають працездатність. Тому, щоб уникнути найгіршого сценарію, до приїзду швидкої хворого потрібно положити на ліжко і підняти голову на 20-30 градусів. Слід звільнити шию від одягу та забезпечити спокій. Якщо виникає блювота, повернути голову вбік, а потім очистити рот від блювотних мас. 

Через те, що рух крові судинами ускладнений, починають відмирати клітини в мозку, а це загрожує повним або частковим паралічем, порушенням мови, психічними розладами. Тому своєчасне та правильне лікування дуже важливе.

Спочатку лікарі надають невідкладну допомогу та відновлюють кровотік в ураженій частині. Вводять спеціальний препарат, який розчиняє згусток крові та здійснюють необхідні реанімаційні заходи. Таке лікування ефективне в перші 3-4 години після появи перших ознак. Також призначають препарати, які розріджують кров.

Реабілітація після інсульту: що варто знати

Коли стан пацієнта нарешті стабільний, потрібно розпочинати реабілітацію після інсульту. Що використовують:

 • прийом медикаментів;
 • фізіотерапія, масажі, лікувальна фізкультура;
 • рефлексотерапія.

Ефективність процедур залежить від ступеня ураження, віку пацієнта та стану його здоров’я. Вилікувати пошкодження мозку неможливо, але можна навчитись заново контролювати своє тіло та відновити максимальну незалежність. В більшості випадків фізична реабілітація після інсульту дозволяє пацієнту повернутись до нормального життя. Дуже важливий комплексний підхід.

Центр реабілітації після інсульту в Києві розробляє індивідуальний план відновлення відповідно до конкретного випадку. Це складний процес, який вимагає допомоги від багатьох спеціалістів: фізіотерапевта, логопеда, психолога. 

Профілактика інсульту

Знизити ризик виникнення інсульту допоможуть правила профілактики:

 • здоровий раціон: багато овочів, фруктів, насіння, горіхи;
 • фізична активність та контроль над вагою;
 • відмова від шкідливих звичок;
 • зменшення рівня стресу;
 • регулярний контроль над рівнем холестерину, цукру та артеріального тиску.

Потрібно своєчасно лікувати усі захворювання, не допускати переходу в хронічний стан. Слід дотримуватись усіх рекомендацій лікаря. 

Інсульти - це поширена та небезпечна патологія. Реабілітація після інсульту в Києві можлива у нашому центрі “Оберіг”. У нас працюють профільні фахівці, які допоможуть відновити всі функції організму та повернутись до повноцінного життя. Реабілітація необхідна, адже без неї ризик повторного інсульту збільшується в кілька разів.