Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Інсульт

Інсульт
Про напрям
Команда
Про напрям

Телефонуйте +38 044 521 30 03.

1. Точна діагностика - запорука успішного лікування.

Чому так важливо точно діагностувати інсульт? Характер інсульту - крововилив або інфаркт мозку визначити на око важко, кожен п'ятий клінічний діагноз, поставлений досвідченим лікарем, виявляється помилковим. Наприклад, доктор приймає крововилив у мозок за інфаркт мозку і призначає хворому препарати, що розріджують кров. У результаті хворий вмирає тільки тому, що його неправильно лікували.

Точний діагноз можна поставити тільки при обстеженні за допомогою комп'ютерного томографа або МРТ. Своєчасна діагностика винятково важлива, оскільки екстрені заходи можуть істотно зменшити наслідки удару.

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» надає можливість пройти повну діагностику для виключення або підтвердження діагнозу інсульт, а також для визначення його типу (ішемічний або геморагічний). Діагностика триває близько 4 годин, і включає: обов'язкову МРТ- або/та МСКТ-діагностику головного мозку, для визначення типу інсульту, а також локалізації вогнища, повний набір лабораторних аналізів, ЕКГ та консультацію невролога, який після проведення всіх діагностичних процедур дає свій висновок і рекомендації, як лікувати інсульт.

2. Інтенсивна терапія в гострому періоді.

Гострий інсульт відноситься до невідкладних станів та від того, якими будуть дії в перші години і дні «судинної катастрофи» залежить подальша доля пацієнта, а нерідко і його життя. Лікування інсульту головного мозку в спеціалізованому блоці нашої клініки забезпечує постійний контроль за життєво важливими функціями організму - диханням, серцевою діяльністю, роботою нирок і т.д. Інсульт - це завжди потужний стрес для організму, що загострює всі хронічні захворювання. Наприклад, якщо у людини був цукровий діабет у легкій формі, коли достатньо приймати таблетовані препарати, то після інсульту хворого доводиться переводити на інсулін. Страждають всі органи і системи і необхідно підтримувати їх роботу, а також боротися з такими грізними ускладненнями інсульту як порушення ковтання, що призводять до важкої пневмонії, з тромбозами через непорушність хворого. Все це можливо в умовах нашого центру, оснащеного сучасними дихальними апаратами, моніторами стеження за роботою серця, насиченням крові киснем, показниками крові та ін. Крім того, повний доступ до сучасної діагностичної бази (КТ, МРТ, ультразвукове дослідження серця, судин, ЕЕГ, клінічна, біохімічна лабораторія) дозволяють своєчасно коригувати наявні порушення і своєчасно розпізнавати загрозливі для життя ускладнення.

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг», впроваджуючи досвід кращих інсультних центрів світу, керується принципом ранньої мобілізації пацієнта. Це в свою чергу, означає, що як тільки всі життєвоважливі показники пацієнта стабілізувалися, його можна піднімати з лікарняного ліжка і починати ранню реабілітацію, спрямовану на відновлення порушених функцій і нейтралізації наслідків інсульту. Це дає максимально позитивний прогноз для відновлення пацієнта.

Як попередити повторні інсульти і подальше прогресування первинних процесів (атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, тромбозу та ін.)? Основою медикаментозної терапії після інсульту є вторинна профілактика. В першу чергу медикаментозна терапія після ішемічного інсульту спрямована на зниження згортувальної активності крові і запобігання утворенню тромбів, тому, в усіх без винятку пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) повинна проводитися антиагрегантна і / або антикоагулянтна терапія. У разі виявлення артеріальної гіпертензії (підвищеного артеріального тиску) у пацієнта, який переніс інсульт, в алгоритм вторинної профілактики додають антигіпертензивні препарати. Порушення ліпідного обміну (холестерину і фракцій) додають до алгоритму необхідність застосування препаратів, що нормалізують ліпідний обмін - статинів. Таким чином, мінімум тріада засобів (антиагреганти / антикоагулянти, антигіпертензивні препарати і статини) і становлять суть лікування медикаментами після інсульту. Чим суворіше пацієнти дотримуються рекомендації лікаря щодо прийому медикаментів для вторинної профілактики, тим ефективніше запобігання розвитку повторних інсультів. Тобто, вторинна профілактика інсульту і є синонімом постінсультного медикаментозного лікування. Всі інші ліки, які призначаються в цей період, не впливають на прогноз захворювання і, часто, навіть шкодять хворому.

3. Реабілітація після інсульту.

Після важкого інсульту люди стають іншими. Більшість хворих страждають від жорстокої депресії. Особливо важко доводиться тим, хто звик вести активний спосіб життя. Їм неймовірно складно пристосуватися до нових умов під назвою «життя після інсульту». Деякі стають агресивними, дратівливими, несправедливими до близьких. Інсульт, як будь-яка важка хвороба, випробовує людину на міцність і ніхто не вправі судити тих, хто не може витримати цей іспит.

Під відновленням після інсульту Інсультний центр клініки «Оберіг», як і весь розвинений світ, має на увазі мультидисциплінарний комплекс фізичної, психічної та соціальної реабілітації, який починається якомога раніше (часто вже в перші дні після інсульту), продовжується неперервно і з високою інтенсивністю протягом тривалого часу до досягнення максимально можливого результату. Реабілітацію в Інсультному центрі клініки на стаціонарному етапі здійснює мультидисциплінарна команда фахівців (кінезотерапевтів, ерготерапевтів, логопедів, нейропсихологів, фізіотерапевтів та ін.), за участю родичів пацієнта, з урахуванням його потреб за спеціально розробленою індивідуальною програмою реабілітації. Основою програми є активність у всьому, починаючи з ранньої вертикалізації пацієнта до інтенсивних занять по відновленню рухових функцій і мови, навичкам догляду і самообслуговування, контролю та корекції психоемоційних функцій пацієнта з інсультом. Всі дії направлені на підвищення самооцінки і якості життя пацієнта і його оточуючих.

З пацієнтами Інсультного центру одночасно працює до 5 різних фахівців, як лікарів, так і реабілітологів. Щодня пацієнт проводить від 3-х до 5-ти годин, займаючись різними реабілітаційними практиками - тільки так можна досягти бажаного результату і максимального відновлення.

Інсульт — не вирок! Доведено Інсультним центром клініки «Оберіг»! Якщо у Вас або Вашого близького стався інсульт, пам'ятайте: максимально швидка госпіталізація в спеціалізований Інсультний центр в рази збільшує шанси пережити це важке захворювання!

Команда
Фломін Юрій Володимирович Фломін Юрій Володимирович
 • Лікар-невролог Інсультного центру
 • Завідувач Інсультного центру
 • Кандидат медичних наук
 • Заслужений лікар України
 • 28 років медичного стажу
Царенко Юлія Олександрівна Царенко Юлія Олександрівна
 • Логопед Інсультного центру
Гуляєва Марина Віталіївна Гуляєва Марина Віталіївна
 • Керівниця науково-організаційного відділу Інсультного центру
 • Заслужений лікар України
 • 32 роки медичного стажу
Папп Інна Ігорівна Папп Інна Ігорівна
 • Логопед Інсультного центру
Гаврилів Ірина Романівна Гаврилів Ірина Романівна
 • Лікар-невролог Інсультного центру
 • Кандидат медичних наук
 • 24 роки медичного стажу
Чечель Тарас Олегович Чечель Тарас Олегович
 • Фізичний терапевт
 • 4 роки медичного стажу
Защипась Юлія Петрівна Защипась Юлія Петрівна
 • Логопед Інсультного центру
 • Старший логопед Інсультного центру
Кабанов Віталій Сергійович Кабанов Віталій Сергійович
 • Фізичний терапевт
 • 6 років медичного стажу
Брацейко Сергій Дмитрович Брацейко Сергій Дмитрович
 • Фізичний терапевт
 • Старший фізичний терапевт Інсультного центру
 • 10 років медичного стажу
Кущенко Олександр Олександрович Кущенко Олександр Олександрович
 • Фізичний терапевт
 • Кандидат наук з фізичного виховання та спорту (Доктор філософії)
Інсульт Чому "Оберіг"?

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» - це медичний підрозділ, який має всі необхідні лікувально-діагностичні та професійні ресурси для надання допомоги пацієнтові з інсультом на будь-якому етапі - будь-то діагностика інсульту, інтенсивна терапія інсульту в гострому періоді чи реабілітація після інсульту.

Телефонуйте +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
С уважением, Чеколдина В.В.

03.10.2012

Гаврылив Ирина Романовна

Я, Чеколдіна Валентина Василівна, мама Чеколдіна Сергія Борисовича. Мій син переніс ішемічний інсульт. До Вас ми приїхали з Баку. Хочу від усього серця подякувати Вашому інсультном...

Євген Сачлі

31.05.2021

Кабанов Виталий Сергеевич

Хочу висловити подяку Віталію Сергійовичу за колосальну роботу по реабілітації, професіоналізм, знання та прискипливу увагу до стану пацієнтів (впевнен, що не тільки мене) під час...

Євген Сачлі

22.06.2020

Гаврылив Ирина Романовна

Безмірно вдячна Ірині Романівні за кваліфіковане лікування, професіоналізм, індивідуальний підхід і моральну підтримку.