Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Мрт

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)
Про напрям
Команда
Процедура проходження МРТ
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Використовуємо МРТ апарати найвищого класу.

МРТ Siemens Magnetom Vida 3 Тесла
 • Сила магніту МРТ Magnetom Vida  є в два рази більшою, ніж у стандартних МРТ – 3 проти 1,5 Тесла (Тесла – одиниця вимірювання магнітної індукції). Це забезпечує надзвичайну чіткість та деталізацію зображення при меншій тривалості обстеження.
 • Така МР-томографія – це золотий стандарт обстеження при підозрі на онкологічні захворювання печінки, підшлункової залози, нирок, прямої та товстої кишки, гінекологічних захворюваннях, для МРТ молочної залози.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)  Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Чітке зображення МРТ черевної порожнини в клініці "Оберіг" у порівнянні зі "звичайним" МРТ

 • На апараті Magnetom Vida можна проводити МРТ рухомих органів: серця, легенів і кишківника. Раніше МРТ не використовували для дослідження цих органів через їхню рухливість.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)  Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Чітке зображення МРТ грудної клітки в клініці "Оберіг" у порівнянні зі "звичайним" МРТ

 • Технологія "псевдо-ПЕТ" використовується для діагностики метастатичних уражень, лімфоми.
 • ️Magnetom Vida дає можливість проводити обстеження без затримки дихання, що є важливим для дітей та пацієнтів у важкому стані.
 • А також він працює набагато тихіше, ніж звичайні МРТ.
 • Дослідження проводяться за коротший період часу.
 • Маємо можливість проводити МРТ пацієнтам вагою до 200 кг.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

 • Апарат є більш просторим, ніж звичайні МРТ.
МРТ Siemens Magnetom Sempra (1,5 Тесла) - це:
 • Зменшення тривалості сеансу й підвищення точності МРТ.

  • Програмне забезпечення за допомогою штучного інтелекту автоматично коригує позицію пацієнта, концентруючись на об’єкті дослідження (тому чи іншому органі, що обстежується) й уникаючи похибок при невеликій зміні положення тіла.
 • Зменшення гучності процедури.

  • Функція Quiet Suite дозволяє до 97% знизити гучність процедури, а неврологічні та кістково-м’язові дослідження проводити майже безшумно.
 • Апарат дозволяє проводити МРТ пацієнтам, для яких раніше це було проблематично:

  • людям похилого віку з болями, людям з тривожністю, а також часто тим, хто має металеві імпланти. Ми можемо обстежувати всіх, незалежно від віку, захворювань, позиціонування органів.
 • Апарат має окремі програми для проведення спеціалізованих досліджень. Серед них:

  • Ортопедія. Ortho Suite передбачає покращену візуалізацію м’яких тканин за наявності металів (що підходять для МРТ) при ортопедичних дослідженнях.
  • Ангіографія. Апарат призначений також для обстеження вен й артерій, яке можна виконувати з та без контрастної речовини (Angio Suite).
  • Неврологія. Програма Neuro Suite дозволяє якісніше й швидше оцінювати тканини мозку для діагностики головного болю, обстеження судин, дослідження пухлин, неврологічних розладів, болю в спині, захворювань міжхребцевих дисків. При цьому процедура проходить майже безшумно.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

МРТ-онкоскринінг хребта

Команда
Мацієвський Тарас Євстахійович Мацієвський Тарас Євстахійович
 • Лікар-радіолог
 • Завідувач Діагностичним відділенням
 • 24 роки медичного стажу
Дічко Наталія Сергіївна Дічко Наталія Сергіївна
 • Лікар-радіолог
 • Спеціаліст з МРТ, КТ
 • 14 років медичного стажу
Болгова Інга Міервалдісовна Болгова Інга Міервалдісовна
 • Лікар-радіолог
 • Категорія вища
 • 34 роки медичного стажу
Микитенко Ірина Юріївна Микитенко Ірина Юріївна
 • Лікар-радіолог
 • 26 років медичного стажу
Лисенко Олександр Васильович Лисенко Олександр Васильович
 • Лікар-радіолог
 • Категорія вища
 • 37 років медичного стажу
Ковратко Максим Миколайович Ковратко Максим Миколайович
 • Лікар-радіолог
 • 7 років медичного стажу
Процедура проходження МРТ

Шановний пацієнте!

В «Універсальній клініці «Оберіг» всі МРТ-дослідження виконуються у відповідності до європейських протоколів. Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати лікарю-радіологу всю необхідну клінічну інформацію, дані попередніх КТ- та МРТ- та інших досліджень і направлення на дослідження від Вашого лікуючого лікаря, в якому сформульовано клінічне пошукове завдання.

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)–це високоінформативний діагностичний метод, в основі якого лежить явище ядерно-магнітного резонансу.

Сутність методу полягає в тому, що сигнали, які генеруються в тілі людини ядрами атомів водню при застосуванні радіочастотних імпульсів в магнітному полі, приймаються та використовуються для відтворення зображень внутрішніх органів. Потенційно небезпечні види іонізуючого випромінювання в МРТ не використовуються. В нашій клініці дослідження проводяться на томографах: MAGNETOM VIDA 3,0 Тесла та MAGNETOM SEMPRA 1,5 Тесла, фірми виробника Siemens Healthineers. Ніяких больових відчуттів пацієнт при дослідженні не відчуває.

Якщо Ви боїтесь замкнутого простору, Вас може супроводжувати родич або інша довірена особа, яка може знаходитися поряд з Вами під час дослідження.

БЕЗПЕКА ТА РИЗИКИ

Магнітне поле МРТ-системи притягує металеві предмети, до складу яких входить залізо, що може спричинити їх переміщення з високою швидкістю та поранення пацієнта і медичного персоналу. Магнітне поле томографу може притягувати будь-які предмети у Вашому тілі, що містять залізо, наприклад металеві кліпси на судинах, фіксатори, металеві та магнітні імплантати, які можуть змінити положення і спричинити пошкодження оточуючих тканин. Магнітне поле може пошкодити або порушити роботу імплантованих електронних приладів, таких як слухові апарати, водії ритму серця та ін. У випадках наявності залізних предметів в організмі - перед МРТ-дослідженням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем-радіологом.

ВИКОРИСТАННЯ КОНТРАСТНОГО ПІДСИЛЕННЯ

Використання контрастного підсилення підвищує інформативність дослідження. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об'ємі від 5 до 20 мл. Контрастні засоби, що використовуються в МРТ, можуть бути причиною алергічних або побічних реакцій (нудота та блювота, висипка, почервоніння на шкірі та слизових оболонках). Можливим є розвиток віддалених реакцій, таких як слабкість, пітливість, блідість шкірних покривів, судоми. Звичайно ці реакції виражені слабо або помірно і достатньо легко піддаються медикаментозному лікуванню. Анафілактоїдні реакції є вкрай рідкими (0,01-0,1%), однак можуть бути важкими і навіть летальними. Слід попередити лікаря, якщо у Вас були випадки побічних або алергічних реакцій на контрастні, лікарські або будь-які інші речовини, про перенесені оперативні втручання та про наявність у Вас проблем із здоров'ям, які можуть перешкоджати застосуванню контрастного засобу, а саме серцево-судинна або ниркова недостатність, серповидно-клітинна анемія та інші. Невеликим є ризик виникнення інфекційного запалення в місці ін'єкції та ушкодження судини з формуванням гематоми або потрапляння контрастного засобу під шкіру.

ВАГІТНІСТЬ ТА ГОДУВАННЯ ГРУДДЮ

Слід попередити лікаря, якщо є вірогідність вагітності або Ви годуєте дитину груддю. Будь-якого шкідливого впливу на вагітність та плід магнітних полів, що використовуються, не встановлено. Однак вагітним пацієнткам слід проводити МРТ-дослідження тільки за наявності медичних показань. Якщо використовується МРТ-дослідження з контрастним підсиленням, рекомендується не годувати дитину груддю протягом наступних 36-48 годин після дослідження.

Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські препарати у звичайному для Вас режимі. При дослідженні органів черевної порожнини/заочеревинного простору чи органів малого тазу необхідно утриматися від прийому твердої їжі протягом 3-4 годин перед дослідженням. При дослідженні органів тазу сечовий міхур має бути помірно наповненим; перед дослідженням інших ділянок тіла сечовий міхур слід опорожнити. МРТ молочних залоз жінкам дітородного віку проводиться між 7-м та 12-м днем менструального циклу. Діти віком до 5 років можуть потребувати седації або наркозу. Питання стосовно проведення седації або наркозу слід попередньо узгодити з анестезіологом.

При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматись від накладання макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням.

При наявності у Вас нижче зазначених предметів, їх необхідно зняти та залишити в шафі:

 • Гаманці, кредитні та інші магнітні картки
 • Електронні прилади, слухові апарати, мобільні телефони
 • Металеві прикраси, годинники, окуляри, шпильки для волосся
 • Ручки, скріпки, ключі, монети
 • Будь-які предмети одягу та взуття з металевими пряжками, замками та інші.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Більш детальний протокол дослідження Вам пояснить рентген-лаборант безпосередньо перед дослідженням. Під час дослідження дихання має бути спокійним за виключенням випадків, коли використовуються методики із затримкою дихання.

Ділянка тіла, що досліджується, поміщається в спеціальну котушку, після чого пацієнт переміщується до центру магніту. Дослідження зазвичай триває 15-30 хвилин, в деяких випадках до 60 хвилин, і складається з декількох серій сканування. Під час сканування Ви будете чути ритмічний звук працюючого сканера, що є нормальним. Для отримання якісних зображень важливо, щоб Ви під час сканування не рухалися і залишалися спокійними. Є нормальним, якщо Ви будете відчувати незначне тепло в тій ділянці, що досліджується. Під час сканування за Вами буде спостерігати медичний персонал.

Якщо виникне необхідність у контрастному підсилені, перед дослідженням Вам поставлять спеціальний катетер у ліктьову вену. Під час дослідження контрастний засіб буде введено автоматично або вручну. При цьому Ви можете відчувати тепло або жар в кінцівках або внизу живота, що є нормальним і не повинно викликати у Вас занепокоєння. Вказані відчуття проходять самостійно. У випадку виникнення відчуття болю в місці введення контрастного засобу або відчуття задухи слід негайно викликати рентген-лаборанта шляхом натиснення на кнопку виклику. Не слід намагатися самостійно покинути тунель магніту.

Жодних обмежень звичайного режиму після дослідження не вимагається. Після введення контрастного засобу Вам слід залишатися в клініці протягом 30 хвилин.

Діючи у Ваших інтересах, зберігаючи конфіденційність Вашої особистої інформації, видача результатів завжди здійснюється при наявності документів, що засвідчують особу пацієнта (паспорт, посвідчення водія або пенсійне посвідчення). У разі отримання результатів дослідження іншою особо (родичем або іншою контактною особою) окрім документа, що засвідчує іншу особу обов'язково додається заповнена стандартна форма довіреності/розписки, яку можна отримати на рецепції.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) Чому "Оберіг"?

У новому корпусі клініки “Оберіг” використовується апарати найвищого класу – МРТ Magnetom Vida 3 Тесла, а також Siemens Magnetom Sempra 1,5 Тесла.

Сила магніту Magnetom Vida є в два рази більшою ніж у стандартних МРТ – 3 проти 1,5 Тесла.

Це забезпечує надзвичайну чіткість та деталізацію зображення при меншій тривалості обстеження - і потрібне для особливих випадків.

На апараті Magnetom Vida можна проводити МРТ серця, легенів і кишківника. Раніше МРТ не використовували для дослідження цих органів через їхню рухливість.

Magnetom Vida дає можливість проводити обстеження без затримки дихання, що є важливим для дітей та пацієнтів у важкому стані.

А також він працює тихіше ніж звичайні МРТ.

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов

11.09.2020

Мациевский Тарас Евстафьевич

Дякую Тарасу Євстахійовичу за його професіоналізм, людяність!!!!

14.08.2019

Болгова Инга Миервалдисовна

Делал МРТ грудного отдела. Отличный сервис по соответствующей цене. Спасибо доктору Болговой И. М.

Тетяна

17.12.2015

Болгова Инга Миервалдисовна

Я звернулася в клініку «Оберіг» для діагностики МРТ молочних залоз. За останній тиждень я втратила сон і спокій, оскільки в нашому обласному онкодиспансері на мамографії мені поста...

МРТ у Києві: що таке, як працює

МРТ (магнітно-резонансна томографія) — це метод діагностики, який використовується для детальної візуалізації внутрішніх органів та тканин людського тіла. Апарат працює за допомогою сильного магнітного поля та радіочастот, дає змогу отримати тривимірну модель будь-якої частини тіла. МРТ — безпечний метод, оскільки не використовує іонізуючого випромінювання, що шкодить організму. Процедура МРТ в «Оберіг» клініці відбувається в спеціально обладнаному кабінеті, де розташовується апарат. Перед процедурою спеціаліст запитує про медичну історію та можливі протипоказання. При потребі надається одяг, який не містить металевих деталей, оскільки метал впливає на якість зображення. Персонал пояснює як проходить прийом і відповідає на питання хворого.

Пацієнт нерухомо лежить на столі, який поступово просувається в тунель апарату МРТ. Якщо потрібно вивчити певну частину тіла, хворого фіксують за допомогою ременів або подібного обладнання. Важливо лежати спокійно та не рухатися. Під час процедури лікар постійнона зв’язку. Може попросити дихати ритмічно або затримати дихання на деякий час. Апарат збирає дані про тіло, комп’ютер обробляє їх та перетворює на зображення. Після закінчення обстеження можна повернутися до звичного ритму життя. Результати аналізує радіолог. Ціна МРТ і тривалість процедури залежить від типу дослідження та кількості зображень, що необхідно отримати. Зазвичай триває від 30 до 90 хвилин.

МРТ у Києві: технічні характеристики апаратури

Головний компонент МРТ — магніт, який створює потужне магнітне поле, необхідне для проведення процедури. Магніти бувають постійними або супровідними. Інші елементи:

 1. Градієнтні котушки — містяться всередині магніту, необхідні для створення змінного магнітного поля. Відповідають за точне визначення місцезнаходження тканин у тілі пацієнта.
 2. Радіочастотні котушки — використовуються для генерації радіочастотних імпульсів, що потрібні для взаємодії з молекулами води в організмі.
 3. Комп’ютер — обробляє дані, отримані від котушок МРТ, передає зображення на монітор.

Характеристики МРТ включають:

 • Силу магніту — вимірюється в теслах (T), визначається здатністю магніту створювати магнітне поле. Зазвичай, магніти МРТ мають силу від 0,5 до 3 Т.
 • Роздільна здатність — вимірюється в міліметрах (мм). Середнє значення — 0,5–3 мм. Відповідає за точність картинки.
 • Частота кадрів — швидкість, з якою МРТ формує зображення. Вимірюється в мілісекундах. Параметр залежить від типу технології, яку використовують.

Для підвищення чіткості зображення використовують контрастні речовини. Від цього також залежить ціна МРТ.

Які хвороби виявляє МРТ у Києві

Важливо пам’ятати, що перед процедурою необхідно повідомити лікаря про всі медичні препарати, які приймаєте, та про можливі алергічні реакції. Крім того, треба сказати персоналу про наявність імплантів, стентів або інших металевих предметів у тілі, оскільки вони впливають на результат і призводять до неприємних наслідків. МРТ виявляє різноманітні хвороби та патології в організмі:

 • захворювання мозку: інсульт, деменція, епілепсія, пухлинні новоутворення;
 • хвороби спинного мозку та нервів: грижа міжхребцевого диска, радикулопатія, мієліт;
 • серцево-судинні патології: коронарна хвороба серця, аневризма аорти, порушення кровообігу;
 • рак легенів, пневмонія, бронхіт;
 • хвороби кісток та суглобів: артрит, остеомієліт, сколіоз;
 • захворювання органів черевної порожнини: рак печінки, запальні захворювання кишківника, холецистит;
 • патології м’язів та м’язово-скелетної системи: міозит, дистрофія м’язів, тендиніт.

Якщо пройти МРТ в «Оберіг» клініці, можна виявити патологічні зміни, які не покажуть інші методи медичної діагностики. Апаратура постійно вдосконалюється, застосовують нові способи обробки даних.

Як підготуватися до МРТ у Києві

Щоб зробити МРТ, потрібно мати із собою посвідчення особи, направлення від лікаря та результати попередніх обстежень (якщо такі є). Щоб обстеження дало найкращий результат, варто правильно підготуватись:

 • повідомте лікаря про ліки, які приймаєте, алергію, наявність металевих предметів у тілі;
 • людям із тривожністю, рекомендують прийняти заспокійливий препарат;
 • перед прийомом необхідно зняти із себе годинник, прикраси, пірсинг, ремінь;
 • краще не їсти та не пити протягом декількох годин перед обстеженням;
 • треба одягти зручну одежу без металевих деталей;
 • для обстеження органів малого таза та черевної порожнини попередньо роблять очисну клізму;

Переваги проведення МРТ в Києві у нашій клініці

У сучасних багатопрофільних клініках особливий акцент робиться на встановлення сучасного обладнання світових фірм, яке дозволяє швидко та максимально точно отримати інформацію про стан органів. Фахівці раді запропонувати вам такі переваги:

 • максимально комфортні та зручні палати для проведення дослідження;
 • уважний професійній підхід, що дозволяє виявити онкологічні новоутворення навіть на ранній стадії, що суттєво підвищує ефективність майбутнього лікування;
 • швидке проведення діагностики без суттєвого шуму;
 • можливість обстежувати пацієнтів, вага яких до 200 кг.

Фінальна ціна МРТ прямо залежить від сучасності та функціональності програмного забезпечення, що застосовується для розшифрування знімків. Плюс, воно дозволяє коригувати влучне положення пацієнта, аби уникнути похибок при зміні тіла.

Переваги МРТ в «Оберігу» в столиці

Нові пацієнти та ті, хто вже постійно проводить діагностику чи лікування у наших фахівців, визначають такі переваги обслуговування:

 • доступна вартість на якісний метод діагностики;
 • фінальну ціну ви відразу будете знати ще перед початком процедури;
 • можливість оперативно отримати професійну консультацію вузького спеціаліста на тлі описаних результатів;
 • проведення обстеження пацієнтів з металевими імплантатами, маломобільними різного віку.

За допомогою сучасного апарату можна провести традиційне дослідження, так і з застосуванням контрасту. Цей метод ефективний для дослідження органів нервової, опорно-рухомої системи.

Окрім того, пацієнти, які відчувають страх замкнутого простору, обмеження руху, гучних сторонніх звуків можуть більш комфортно себе відчувати, оскільки діаметр камери збільшено до 70 см. Індивідуальний підхід діагностів, лаборантів дозволяє максимально підготуватися до процедури, у тому числі, з морального аспекту.

Для проведення МРТ «Оберіг» – найкраще місце

Зателефонуйте нашому адміністратору чи залиште заявку на сайті, щоб записати на максимально вдалий день і час для проведення діагностики. Перед обстеженням вам варто заповнити анкету, де вказати моменти:

 • хронічні діагнози;
 • ліки, які приймаєте;
 • можливі неврологічні реакції;
 • наявність імплантатів.

У порівнянні з рентгенівським дослідженням, органи візуалізуються завдяки розподілу ядер водню, фосфору та інших елементів у тканинах людини. Як результат, цей метод ефективний для діагностики захворювань дитини, маломобільного пацієнта. Обирайте МРТ «Оберіг», щоб дійсно бути впевненим в отриманні точного діагнозу.