Хвороби крижів і куприка можуть спричиняти сильний біль і значно обмежувати рухливість нижніх кінцівок. Магнітно-резонансна томографія (МРТ крижів та куприка) — це діагностичне дослідження, яке дає лікарям змогу отримати детальні зображення цієї ділянки хребта, а саме м'яких тканин, включно з міжхребцевими дисками й нервовим корінням. Окрім цього дослідження, лікарем може бути призначено рентгенографію, яка дає змогу оцінити стан кісткових структур. Чи комп'ютерну томографію, яка значно більше за рентген деталізує кісткові тканини.
Криж і куприк — це кістки, які знаходяться в нижній частині хребта. Вони відіграють важливу роль у підтримці нашої постави, розподілі навантаження та захисті внутрішніх органів. Криж є широкою трикутною кісткою, яка складається з п'яти хребців, що зрослися. З'єднує хребет із тазом, забезпечуючи стабільність та рухливість. Сполучається з тазовими кістками, утворюючи міцний таз. Передає вагу тіла на нижні кінцівки. Захищає спинний мозок і нерви.
Куприк — це невелика кістка, розташована нижче крижів. Вона утворена з декількох рудиментарних хребців, що зрослися. Він є рудиментом хвоста, який був у наших далеких предків. До нього прикріплюються деякі м'язи тазового дна. Основною функцією є пом’якшення деяких видів навантаження на таз.
Куприк та крижі є фундаментом нижньої частини хребта, забезпечуючи стабільність та амортизацію під час руху, а також слугують точкою прикріплення для багатьох м'язів та зв'язок. Проблеми куприка й крижів можуть бути досить неприємними та болючими.
Кокцигодинія — це стан, за якого найбільш виражений больовий синдром локалізується в ділянці куприка.
Основні причини кокцигодинії:
Ознаками кокцигодинії є біль у ділянці куприка, особливо при сидінні та вставанні, зміна ходи, намагання розподіляти вагу, щоб мінімізувати дискомфорт.
Отже, проблеми куприка й крижів, як-от кокцигодинія і перелом куприка, можуть бути досить серйозними, тому при появі симптомів варто якомога швидше звернутися до лікаря для обстеження та призначення відповідного лікування.
Ознаки захворювань крижів і куприка:
МРТ крижів може показати дегенеративні зміни міжхребцевих дисків, запалення крижово-клубового зчленування, переломи, забиті місця, вивихи, доброякісні й злоякісні новоутворення, випинання пульпозного ядра диска за межі каналу хребта, запалення чи подразнення нервових корінців.
Зазвичай спеціальної підготовки для проведення дослідження не потрібно.
Пацієнта обов'язково запитують про наявність будь-яких металевих імплантатів у тілі й просять зняти металеві предмети (каблучки, сережки тощо).
Хід процедури:
Процедура займає 30-60 хвилин, залежно від обсягу сканування. Зображення МРТ крижів дають змогу оцінити стан хребців, дисків, зв'язок й інших м'яких тканин в ділянці крижів і куприка. Лікар-радіолог аналізує отримані дані й складає докладний висновок для лікаря. Вся процедура безболісна й не інвазивна.
У новому корпусі клініки «Оберіг» встановлено сучасні томографи преміумкласу: МРТ Magnetom Vida 3 Тесла, Siemens Magnetom Sempra 1,5 Тесла. Це гарантує найвищу точність діагностики та деталізацію зображень. Вам завжди допоможе наш привітний та кваліфікований персонал.