Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Офтальмолог

Офтальмолог
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Офтальмологічний кабінет клініки «Оберіг», який оснащений офтальмологічним обладнанням провідних світових фірм Alcon (США), Topcon (Японія), забезпечує проведення на сучасному рівні та в повному обсязі діагностики стану органу зору. Завдяки досконалому діагностичному комплексу, з високою діагностичною об’єктивністю проводиться підбір окулярів.

Орган зору не є відокремленою частиною всього організму і тому загальна патологія відображається і на його стані. Професійна співпраця спеціалістів кабінету з лікарями-кардіологами, невропатологами, ендокринологами, спеціалістами по КТ та МРТ-діагностиці дає можливість з високим ступенем достовірності встановити причини порушень стану органу зору і провести його своєчасне лікування.

Лікарі
Шаргородська Ірина Василівна Шаргородська Ірина Василівна
  • Лікар-офтальмолог
  • Глаукоматолог
  • Доктор медичних наук
  • Професор кафедри офтальмології та оптометрії Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця
  • 33 роки медичного стажу
Склярова Анастасія Іванівна Склярова Анастасія Іванівна
  • Лікар-офтальмолог
  • Лікар-офтальмолог дитячий
  • 15 років медичного стажу
Офтальмолог Чому "Оберіг"?

Комплексне офтальмологічне обстеження, яке проводиться в клініці «Оберіг», сприяє своєчасному виявленню зорових порушень, сховані аномалії рефракції, діагностику «офісного синдрому», який часто асоціюється з синдромом «сухих очей».

Система надання послуг дозволяє проводити амбулаторні офтальмологічні оперативні втручання, лікування і діагностику захворювань оболонок ока.

Відгуки наших пацієнтів

Офтальмолог у Києві: як проходить прийом

Офтальмолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань ока. Здійснює огляд очей,вимірює зір, призначає ліки, проводить хірургічні втручання, якщо є необхідність. Лікар офтальмолог може займатися науковими дослідженнями та викладанням. Спеціаліст у цій галузі повинен мати медичну освіту та спеціальну післядипломну підготовку.

Прийом починається із заповнення медичної анкети, де пацієнт вказує персональні дані, історію хвороби, наявність інших захворювань, які медикаментозні препарати приймає. Далі офтальмолог обстежує очі з використанням різних інструментів, таких як офтальмоскоп або біомікроскоп. Це дає змогу оцінити стан зору та виявити можливі проблеми.

Якщо під час огляду були виявлені порушення, офтальмолог у Києві рекомендує додаткові дослідження або тестування для отримання більш детальної інформації. Це включає комп’ютерну периметрію, тонометрію, визначення гостроти зору. Після отримання необхідної інформації, спеціаліст обговорює з пацієнтом його ситуацію та можливі методи терапії, зокрема призначення лікарських препаратів, використання окулярів, контактних лінз, хірургічна операція.

Що лікує лікар офтальмолог?

Офтальмолог займається вивчення і лікуванням патологій, пов’язаних з органом зору:

  • міопія, гіперметропія, астигматизм;
  • захворювання рогівки (кератоконус, рубеоз, кератит);
  • склерит (гостре запалення склери);
  • ретинопатія;
  • вікова макулярна дегенерація;
  • діабетична ретинопатія;
  • глаукома, катаракта;
  • кон’юнктивіт, кератит.

Лікар офтальмолог у Києві допомагає при порушеннях функції очей, що виникли після травми або механічного пошкодження. Додатково спеціаліст проводить регулярні профілактичні огляди для спостереження за розвитком патології та раннього виявлення захворювань.

Які методи діагностики використовує лікар офтальмолог

Для оцінки здоров’я очей та виявлення можливих захворювань, застосовують різноманітні прийоми діагностики:

  1. Офтальмоскопія — дозволяє оглянути очне дно, включно із сітківкою. Цей метод неінвазивний, полягає в направленні пучка світла через зіницю на сітківку. Виявляє ретинопатію, глаукому та інші патології.
  2. Периметрія — інформативна методика дослідження. Оцінює стан зорової системи, як добре пацієнт бачить на різних ділянках, виявляє ознаки можливої втрати зору.
  3. Тонометрія — визначає тиск рідини всередині ока, в оболонках рогівки та склер. Важливий тест для пацієнтів, у яких підвищений ризик розвитку глаукоми. Безпечний і безболісний.
  4. Біомікроскопія — виконується з допомогою щілинної лампи в темному приміщенні, дає можливість оглянути рогівку та сітківку. Обов’язково входить в обстеженняпід час підготовки до операції.
  5. Перевірка зору. Офтальмолог у Києві застосовує спеціальні таблиці. Кожне око досліджується окремо.
  6. УЗД органів зору — демонструє точну картину стану очей. Методика безпечна, підходить для людей різного віку. Процедура триває 15–20 хвилин.

Діагностичні методи можуть різнитися залежно від потреб пацієнта та конкретної проблеми з очима.

Коли потрібно звернутися до офтальмолога в Києві

Є декілька симптомів та ознак, які свідчать про те, що необхідно записатися на прийом до офтальмолога:

  • погіршення зору;
  • біль в очах;
  • свербіж, почервоніння, опухлість;
  • надмірна сльозоточивість;
  • боязнь світла;
  • сухість, відчуття стороннього тіла;
  • травми;
  • поява плям, смуг, тіней в очах;
  • дискомфорт в очах, складно сконцентрувати фокус.

Не варто ігнорувати симптоми, адже із часом вони можуть призвести до серйозних наслідків. Також консультація лікаря офтальмолога необхідна людям, які страждають на хронічні захворювання, при плануванні вагітності, якщо раніше діагностували патології очей.

Які методи лікування використовує офтальмолог у Києві

Залежно від захворювання, ступеня розвитку та стану пацієнта лікар офтальмолог приймає рішення про консервативне лікування або хірургічне втручання:

  1. Прийом медикаментів. Це краплі для очей, таблетки, ін’єкції. Досить поширені інфекційні захворювання, для їх усунення лікар офтальмолог у Києві виписує антибіотики, мазі. У разі потреби, рекомендує змінити спосіб життя.

Потрібен офтальмолог? – Київ пропонує багато рішень

На сьогодні в столиці ведуть прийоми фахівці у державних та комерційних медичних закладах: поліклініках, лікарнях, центрах. Обираючи «Оберіг», гарантовано отримаєте прийом у лікаря за індивідуальною, ефективною програмою, яка повністю відповідає стандартам. Найчастіше за консультацією та подальшим лікуванням звертаються, коли потрібна корекція зору. Так для вирішення цього завдання може запропонувати два основних методи:

  1. Традиційний (підбір контактних лінз чи окулярів).
  2. Новітній (Оперативні втручання на сітківці, рогівці, лазерна корекція).

Незамінна консультація офтальмолога в Києві, коли виявлений халязіон – специфічне новоутворення на верхній чи нижній повіці, що може лікуватися за допомогою очних крапель, масажу повік, мазей, УВЧ-терапії, або ін’єкціями чи оперативним втручанням. Фахівці багатопрофільної клініки здійснюють лікування дистрофічних захворювань сітківки та рогівки, глаукоми. Не нехтуйте цінним часом, а при появі таких симптомів швидше телефонуйте адміністратору та записуйтесь на прийом:

  • підвищена чутливість до світла;
  • спотворення зображення;
  • порушення контрастності;
  • відчуття, що коко «розпирає»;
  • почервоніння, набряки, поява ущільнень.

Які захворювання знаходяться у професійній компетенції лікаря-офтальмолога?

Перш за все, це катаракта та глаукома, що часто діагностуються разом із цукровим діабетом та з’являються у більш зрілому віці. Косоокість властива дітям та підліткам, і за умови своєчасного звернення до лікаря, призначення та дотримання лікування вона проходить. Фахівець допоможе у вирішенні проблем із захворюваннями, збудниками яких є інфекції, як халязіон, кон’юнктивіт. Дається повернути гостроту зору та радість життя пацієнтам, у яких було діагностовано міопію, задній / передній увеїт гіперметропію, відшарування склоподібного тіла. Оперативно звертаються до лікаря-офтальмолога в Києві у випадках перенесених травм, потраплянні сторонніх тіл.

Для того, щоб максимально оперативно та чітко поставити діагноз, спланувати ефективне лікування використовується комплекс методів:

  • огляд очного дна – офтальмоскопія;
  • визначення гостроти зору – візометрія;
  • огляд лампою переднього відрізка ока під суттєвим збільшенням – біомікроскопія.

За потреби може призначатися МРТ, КТ, УЗД та лабораторні аналізи, зокрема для визначення наявного клеща демодекса, що живе на віях та розповсюджує інфекцію. Додатково може призначатися консультація вузьких спеціалістів: ендокринолога, хірурга, невролога.

Переваги прийому лікаря офтальмолога в клініці «Оберіг»

  1. Індивідуальний професійний підхід, який гарантує комфорт та відсутність больових відчуттів під час діагностики, безконтактного огляду.
  2. Використання сучасних діагностичних апаратів американських брендів для отримання найбільш точних даних про функціональні та анатомічні особливості зорового апарату.
  3. Можливість пройти додаткові обстеження та консультації в цьому ж центрі.
  4. Висока ефективність лікування різноманітних хвороб очей.
  5. Демократична цінова політика.