Запис за номером +38 044 521 30 03.
Коли звертатися до дитячого психіатра?
Допомога дитячого психіатра необхідна в наступних випадках:
Затримка психічного та мовного розвитку
Проблеми спілкування, комунікативної поведінки
Розлад аутистичного спектру
Порушення соціальної адаптації дитини
Непосидючість, неуважність, імпульсивність
Дратівливість, запальність, поганий настрій, емоційна нестабільність
Страхи, підвищена тривожність, панічні стани
Нав'язливі думки і дії
Агресія, конфліктність, непослух, негативізм
Психосоматичні розлади
Порушення харчової поведінки – нервова анорексія і булімія
Психози – біполярні розлади, дитяча шизофренія і шизотипічний розлад
Розумова відсталість
Тики та синдром Жиль де ля Туретта
Порушення сну
Нічне нетримання сечі і калу
Тривалість консультації становить 1 годину. Бажана участь і мами, і тата.
Як проходить консультація дитячого психіатра?
Збираючись в клініку, візьміть з собою результати попередніх обстежень, якщо вони проводилися. Дітям молодшого віку поясніть, з яким доктором вони зустрінуться в поліклініці (наприклад, доктор, який займається почуттями, доктор, «який розмовляє»), і що не буде болючих процедур з використанням голок. Розвійте страхи дитини ( «мене покладуть в лікарню», «мене покарають», «мене заберуть від батьків» і т.п.).
Спочатку батьки і дитина розповідають про свої проблеми, потім доктор детально опитує сім'ю і дитину, збирає основні анамнестичні дані – відомості про перебіг вагітності, проходження основних етапів психомоторного розвитку, як дитина адаптувалася і як поводиться, займається в дитячому колективі (дитячий сад, школа).
Після цього доктор розмовляє з дитиною, обстежує її та потім повторно спілкується з батьками, висловлюючи свої припущення про наявність у малюка психічного розладу.
Якщо потрібно додаткове обстеження – огляд дитячим неврологом, логопедом, психологом, корекційним педагогом, ЕЕГ, МРТ, то лікар направляє до відповідного фахівця.
Після закінчення діагностичного обстеження дитячий лікар психіатр дає свої рекомендації, і складається план лікувально-реабілітаційних заходів. Це може бути комунікативно-мовленнєва терапія, поведінкова терапія, сенсорно-інтеграційна терапія, тренінг батьківської компетенції.
Основним завданням дитячого лікаря-психіатра є створення терапевтичного альянсу фахівців і сім'ї дитини, яка має ті чи інші психологічні проблеми.