Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Біопсія підшлункової залози

Біопсія підшлункової залози

ПЕРЕВАГИ ПРОВЕДЕННЯ БІОПСІЇ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Крізьшкірна біопсія підшлункової залози проводиться інтервенційним радіологом з багаторічним досвідом діагностичних і лікувальних втручань під контролем УЗД.
  • У відділенні ендоскопії та малоінвазивної хірургії виконується трансдуоденальна біопсія підшлункової залози (через дванадцятипалу кишку ендоскопічним шляхом).
  • Власний патогістологічний центр з досвідченими лікарями-гістологами.
  • Сучасне обладнання, комфорт і безпека.


Біопсія підшлункової залози проводиться в тому разі, коли у пацієнта виявлено пухлиноподібне утворення. Отримані в результаті процедури зразки клітин або тканин досліджуються в лабораторії  лікарем-гістологом.


Діагноз раку підшлункової залози інколи буває сумнівним, оскільки деякі захворювання на УЗД можуть виглядати як онкологічні. Біопсія пухлини підшлункової залози дозволяє точно визначити, чи вона є доброякісною чи злоякісною.


Біопсія показана і тоді, коли можна сказати, що у пацієнта рак, з високою ймовірністю. По-перше, перед операцією в будь-якому разі обов’язкова морфологічна верифікація діагнозу. По-друге, дослідження зразку тканин підшлункової залози визначає тактику подальшого лікування, в тому числі, неоад’ювантної (доопераційної) хіміотерапії.

ВИДИ БІОПСІЇ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

В залежності від локалізації пухлини, використовуються різні види біопсії. Забір тканин може бути здійснений під час ендоскопічного дослідження під контролем ендосонографії (ендоскопічного УЗД). Для цього необхідний спеціальний ендоскоп з УЗ-датчиком і біопсійною голкою. Він просувається в дванадцятипалу кишку, після чого виконується прокол підшлункової залози і забір клітин.


Ще один малоінвазивний метод – крізьшкірна біопсія підшлункової залози. В даному випадку голка вводиться через невеликий розріз на шкірі під місцевою анестезією. Біопсія обов’язково робиться під контролем УЗД, що забезпечує безпечність процедури і точну траєкторію голки.


Може бути проведена тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАІБ) або трепанбіопсія, для якої використовується більш товста голка. ТАІБ дозволяє отримати клітини, а трепанбіопсія – стовпчик тканин для морфологічного дослідження. Вибір методу залежить від особливостей захворювання, і для кожного пацієнта рішення приймається індивідуально.


Біопсія підшлункової залози може мати не тільки діагностичну, але і лікувальну мету. За її допомогою виконують пункцію і дренування кіст, а також рідинних скупчень і абсцесів, які є ускладненнями гострого панкреатиту.


Біопсія пухлини підшлункової залози проводиться натщесерце, після маніпуляції пацієнт декілька годин знаходиться під спостереженням лікаря.


Якщо вам необхідна біопсія – звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг» за телефоном:

(044) 521 30 03