Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Торакальна хірургія

Торакальна хірургія
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Торакальна хірургія отримала свою назву від давньогрецького слова «θώραξ» і латинського слова «thorax», що означають грудну клітку. Таким чином, до сфери компетенції торакальної хірургії відносяться захворювання грудної клітки, її органів і структур.

Як в Україні, так і за кордоном, один з основних напрямків діяльності в торакальної хірургії – діагностика та оперативне лікування злоякісних і доброякісних новоутворень легень, і, насамперед – раку легенів.

Не секрет, що рак легенів стабільно займає перші місця в структурі онкологічних захворювань як у чоловіків, так і у жінок. Тому сприяє цілий ряд причин, таких як куріння, несприятливе екологічне середовище, і, багато в чому, складна і запізніла діагностика захворювання з огляду тривалого безсимптомного періоду на ранніх стадіях захворювання.

У зв'язку з цим необхідно відзначити важливість проведення щорічного профілактичного обстеження, спрямованого на виявлення захворювання на ранній стадії.

У клініці «Оберіг» Ви можете скористатися програмою «Онко check-up». Також рекомендуємо звернутися до фахівців, якщо у Вас відзначається тривалий неминаючий кашель, кровохаркання, повторні пневмонії, безпричинна втрата ваги.

Необхідно відзначити, що навіть таке грізне захворювання, як рак легені, у багатьох випадках виліковне! І фактор часу, і професіоналізм лікарів грають тут важливу роль.

Якщо у Вас або у Вашого лікаря виникла підозра щодо цього діагнозу, або він вже встановлений – не панікуйте! Зверніться до фахівця. Зокрема, Ви можете записатися на прийом до торакального хірурга Універсальної клініки «Оберіг», котрий володіє всім необхідним арсеналом діагностичних і лікувальних засобів. Діагностика більшості захворювань органів грудної клітки, і раку легені в тому числі, базується на таких дослідженнях, як комп'ютерна томографія та фібробронхоскопія.

У клініці «Оберіг» можливе виконання відеофібробронхоскопіі з максимальною чіткістю зображення і діагностичною цінністю дослідження, взяттям зразка тканини / пухлини (біопсія) з метою гістологічного дослідження.

Також фахівцями клініки виконується сучасна Мультизрізова спіральна комп'ютерна томографія (МСКТ), що дозволяє провести високоточне обстеження за менший час і з меншим променевим навантаженням.

При виникненні необхідності в морфологічної верифікації діагнозу можливе виконання різних видів біопсій – трансторакальної пункційної біопсії, у тому числі під контролем УЗД і МСКТ, а також проведення повноцінного патогістологічного дослідження на базі клініки.

Одним з прогресивних, що володіють високою діагностичною цінністю, і в той же час малотравматичних для пацієнта методів обстеження є (відео) медіастіноскопія, що дозволяє на належному рівні визначити стадію раку легенів шляхом біопсії лімфатичних вузлів середостіння або ж самої пухлини. Також метод застосовується для встановлення точного морфологічного діагнозу при медіастінальних лімфоаденопатіях (збільшенні лімфатичних вузлів середостіння) неуточненого характеру, таких як саркоїдоз, лімфогранулематоз та ін.

Для лікування пацієнтів з накопиченням рідини в плевральній порожнині, пов'язаним з пухлинними захворюваннями, ми використовуємо хімічний плевродез

Звичайно, спектр можливої допомоги пацієнтам із захворюваннями органів грудної клітки не обмежується раком та іншими пухлинами легенів. ТПЦ готовий запропонувати як діагностичну, так і хірургічну допомогу пацієнтам з пухлинами і кістами середостіння (тимома, невринома, целомічна кіста перикарда та ін.), міастенією, доброякісними новоутвореннями стравоходу (лейоміома), пухлинами і запальними процесами грудної стінки (ребер, грудини, м'яких тканин), бульозною емфіземою і спонтанним пневмотораксом, бронхоектатичною хворобою, ексудативними плевритами і перикардитами (скупчення рідини в плевральній порожнині або порожнині перикарда) неясного і уточненого характеру, дисемінованими інтерстиціальними процесами в легенях (такими, як ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт), метастатичним ураженням легенів, долонним, або пальмарним, гіпергідрозом (патологічною підвищеної пітливістю кистей рук) та багатьома іншими захворюваннями.

І головне, пам'ятайте: безвихідних ситуацій не буває! Довірте своє здоров'я професіоналам! Не зволікайте з візитом до лікаря, від цього може залежати шанс на одужання, а іноді навіть життя. 

Лікарі
Лінчевський Олександр Володимирович Лінчевський Олександр Володимирович
 • Торакальний хірург
 • Лікар-хірург
 • Кандидат медичних наук
 • 23 роки медичного стажу
 • Перший заступник генерального директора клініки "Оберіг"
Торакальна хірургія Чому "Оберіг"?

Оперативне лікування можливе як традиційним способом (за допомогою торакотомії або стернотомії) – в умовах сучасно оснащеної операційної з усім необхідним спектром інструментарію та обладнання, так і з використанням малоінвазивних технологій, що істотно зменшують операційну травму і дискомфорт для пацієнта і знижують ризики ускладнень. До таких технологій, перш за все, відноситься VATS (Video-Assisted Thoracic Surgery) – при цьому операція виконується без стандартного «повнорозмірного» хірургічного доступу шляхом введення через «проколи» ендовідеокамери та інструментарію. Для виконання таких операцій торакальне відділення Клініки «Оберіг» оснащено найсучаснішим обладнанням високої чіткості провідних світових виробників.

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Yuriy Boldyryev

18.09.2021

Линчевский Александр Владимирович

Отличный доктор и прекрасный человек! Александр Владимирович очень внимательный и опытный. Он помог мне лучше понять текущее состояние моих легких и был первым хирургом, который на...

Що таке торакальна хірургія

Частина тіла, утворена ребрами, грудиною і грудним відділом хребта — це грудна клітина. Цей м’язово-кістковий каркас захищає життєво важливі органи людини. Травми, захворювання чи новоутворенні в цій області загрожують здоров’ю та життю пацієнта. 

Область медицини, яка займається лікуванням захворювань і травм органів грудної клітини — це торакальна хірургія. Хірург проводить операції на легенях, бронхах, трахеї, діафрагмі та стравоході. Виняток — серце та аорта. 

Торакальна хірургія надає допомогу при ушкодженнях тканин та органів, запальних процесах та онкології. Найчастіше пацієнт потрапляє до хірурга після направлення інших спеціалістів: терапевта, пульмонолога чи гастроентеролога. Також про розвиток захворювання можуть свідчити наступні симптоми:

 • травма грудної клітини;
 • біль, задишка, хрипи;
 • спазми, важко робити вдих та видих;
 • затяжний кашель з виділенням крові, мокротиння, гною.

Своєчасне звернення до спеціаліста часто рятує життя, навіть у таких складних випадках як рак легенів.

Які захворювання лікує торакальна хірургія

Торакальна хірургія охоплює великий спектр операцій. Їх ділять на два основні види: діагностичні (для підтвердження діагнозу) та лікувальні. Діагностичні процедури дозволяють оцінити клінічну картину та обрати оптимальний вид хірургічного втручання. Перелік захворювань, які потребують допомоги торакального хірурга:

 • емфізема легень — патологічний стан, який характеризується збільшенням об’єму альвеол;
 • спонтанний пневмоторакс — накопичення повітря в плевральній порожнині;
 • абсцес легень — формування заповнених гноєм порожнин в легеневій тканині;
 • кіста легень — утворення порожнини в легенях;
 • флегмона шиї — гнійне запалення клітковини;
 • лейоміома — пухлина стравоходу доброякісного характеру;
 • стеноз — звуження просвіту трахеї та бронхів.

Ці та інші небезпечні захворювання можуть стати причиною летального кінця, тому потребують негайної допомоги хірурга. В зоні ризику курці, любителі електронних цигарок, пацієнти з хронічними захворюваннями легень. 

Методи торакальної хірургії

Ціни торакальної хірургії залежать від складності конкретного випадку та виду операції. Які методи застосовують:

 1. Торакотомія. Розкриття плевральної порожнини здійснюється через розтин грудної клітини. Проводиться на різних ділянках в залежності від локалізації захворювання. Може бути бічний розріз, по передній стінці та задній. Пацієнт лежить на спині або на боку. Сучасні методи дозволили зменшити розмір розрізу до мінімум — 10 см.
 2. Торакоскопія. Ендоскопічне дослідження плевральної порожнини та легень. Застосовується лапароскоп зі встановленою на кінці камерою. Можливе взяття матеріалу для біопсії.
 3. Торакоабдомінальна хірургія. Операційне втручання, яке допомагає зберегти здоров’я та життя пацієнтів з легеневими кровотечами, травмами грудної клітини, пошкодженнями трахеї та бронхів. 

Видаляє доброякісні або злоякісні пухлини в органах грудної порожнини торакальний онколог. 

Якщо дозволяють покази, в торакальній хірургії використовується малоінвазивне лікування. Доступ в грудну клітину здійснюється через проколи або мінімальні розрізи. Це мало травматична операція з коротким періодом реабілітації.

Торакальна хірургія в Києві: відновлення після операції

Тривалість відновлення після операції залежить від ступеня захворювання та виду операції. Якщо це було мініінвазивне втручання, пацієнт може вставати з ліжка уже через кілька годин після процедури. Реабілітація після відкритої операції триває довше. Для знеболення лікар приписує спеціальні препарати, також необхідна терапія медикаментами.

Післяопераційний план відновлення складається індивідуально. Що сюди входить:

 • легка фізична активність;
 • відмова від цигарок та алкоголю, здорове харчування;
 • приймання ліків, регулярне спостереження у лікаря.

Торакальна хірургія — одна зі спеціалізацій нашого центру «Оберіг». Проводимо первинну консультацію, в клініці доступні новітні методи діагностики. Наші фахівці — лікарі з багаторічним досвідом роботи допоможуть обрати оптимальний варіант схеми лікування та повернутись до повноцінного життя.