Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

МРТ шийного відділу

МРТ шийного відділу
Показання до МРТ шийного відділу
Показання до МРТ шийного відділу

МРТ шийного відділу хребта - інструментальний метод діагностики, заснований на використанні явища магнітного резонансу, який не супроводжується рентген-навантаженням та є високо інформативним способом дослідити стан хребців, міжхребцевих дисків, шийного відділу спинного мозку, м’яких тканин при захворюваннях та травмах цього відділу хребта.

Показаннями до проведення МРТ шийного відділу хребта є наступні клінічні ситуації:

  • травми, пошкодження шийного відділу хребта

  • діагностика дегенеративних змін шийного відділу хребта

  • діагностика грижових змін та протрузій у міжхребцевих дисках шийного відділу хребта

  • пошук вогнищ демієлінізації в спинному мозку при  розсіяному склерозі, а також рання діагностика цього захворювання

  • пухлини шийного відділу хребта

  • метастази в кістки хребта при онкологічному захворюванні

  • аномалії розвитку шийного відділу хребта

  • специфічні та неспецифічні запальні захворювання із ураженням кістково-хрящових структур хребта  (хвороба Бехтерева, ревматоїдний артрит).

МРТ шийного відділу хребта може виконуватися як на апараті 1,5 Тесла, так і на апараті 3 Тесла. 

МРТ шийного відділу МРТ шийного відділу

МРТ шийного відділу хребта — діагностика та лікування у київській клініці «Оберіг»

Шийний відділ хребта — це одна з найбільш рухливих і одночасно найбільш вразлива частина хребта. Він складається із семи хребців, які позначаються C1-C7. Кожен з них має свої особливості будови, які забезпечують широкий діапазон рухів головою.

Основними хворобами шийного відділу є: остеохондроз, радикуліт, м'язові спазми, спондильоз, грижі міжхребцевого диска. Для точної діагностики захворювань використовують різні методи дослідження:

  • МРТ шийного відділу дає змогу отримати детальні зображення всіх м'яких тканин, включно з міжхребцевими дисками, зв'язками, м'язами, спинним мозком. Виявити грижі, запальні процеси, пухлини, оцінити стан кровотоку у спинному мозку.
  • Рентгенографія. Допомагає оцінити стан кісткових структур хребта, виявити переломи, вивихи, деформації, звуження міжхребцевих отворів.
  • Комп'ютерна томографія. Демонструє стан міжхребцевих дисків, корінців спинного мозку, допомагає виявити грижі, пухлини та інші патологічні зміни.

Додатково використовують електронейрографію, щоб оцінити провідність нервових імпульсів з нервових волокон. УЗД для оцінювання стану м'яких тканин шиї, м'язів, судин. Дуплексне сканування судин шиї, щоб виявити можливі порушення кровотоку.

Що бачить лікар на МРТ шийного відділу хребта

Магнітно-резонансна томографія дає змогу отримати детальні зображення структур шийного відділу хребта та виявити різноманітні патології. Це допомагає діагностувати причини болю, оніміння або інших неврологічних симптомів у пацієнтів.

МРТ шийного відділу демонструє будову шиї зі всіма змінами, що відбулися у структурах:

  • Атлант (C1) — перший хребець без тіла. Він зчленується з черепом і забезпечує рухи головою.
  • Аксис (C2) — другий хребець. Має осьовий відросток, навколо якого обертається атлант, що дає нам змогу повертати голову.
  • C3-C7 хребці мають типову будову для усіх хребців, але відрізняються меншими розмірами та наявністю отворів у поперечних відростках для проходження хребетних артерій.

Шийний відділ є опорою для черепа, забезпечує його стійке положення. Завдяки унікальній будові перших двох хребців ми можемо здійснювати різноманітні рухи головою: кивати, повертати, нахиляти. Хребетний канал у шийному відділі містить спинний мозок, який відповідає за передачу нервових імпульсів між головним мозком та тілом. Через отвори в поперечних відростках шийних хребців проходять хребетні артерії, які живлять головний мозок.

Проблеми, які можна побачити з допомогою МРТ шийного відділу хребта:

  1. Кістки хребців (тіла та дуги): положення та форму, наявність дегенеративних змін (остеофіти, звуження міжхребцевих отворів), переломи або інші травматичні ураження.
  2. Міжхребцеві диски: структуру та стан (дегенерація, протрузії, грижі), звуження міжхребцевих проміжків.
  3. Спинний мозок: положення та форму, наявність стиснення або патологічних змін, аномалії розвитку.
  4. Нервові корінці: стан, наявність компресії.
  5. М'які тканини: стан м'язів, зв'язок, фасцій, наявність патологічних утворень (кісти, пухлини).

На жаль, шийний відділ через особливості будови досить часто схильний до різних захворювань і травм.

МРТ шийного відділу хребта: Київ та регіони України можуть пройти обстеження у клініці «Оберіг»

Серед проблем з шиєю можна виділити ті, що найбільш дошкуляють хворим. Остеохондроз — дегенеративно-дистрофічне захворювання міжхребцевих дисків, що проявляється болями у шиї та голові, обмеженням рухливості. Грижа міжхребцевого диска може здавлювати нервові коріння, спричиняючи сильний біль у голові та шиї. Спондильоз призводить до звуження хребетного каналу та здавлення спинного мозку. На жаль внаслідок ДТП, падінь, спортивних травм легко набуваються переломи, вивихи, розтягнення зв'язок.

Своєчасне і детальне МРТ шийного відділу відіграє важливу роль у лікуванні цієї ділянки тіла. Візуалізація структур допомагає точніше виявити наявні зміни та локалізувати проблему, діагностувати захворювання, які складно визначити іншими методами досліджень.

Детальна інформація, отримана з МРТ, дає змогу лікарям клініки «Оберіг» ретельно планувати тактику лікування, виявляти оптимальні підходи та методи. Повторні МРТ-обстеження допомагають своєчасному коригуванню терапію.

Звертайтеся на діагностику у клініку «Оберіг». Телефонуйте, щоб дізнатися яка на МРТ шийного відділу хребта ціна за номером телефона, вказаним на сайті.