Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

МРТ м'яких тканин шиї

МРТ м'яких тканин шиї
Показання до МРТ м'яких тканин шиї
Показання до МРТ м'яких тканин шиї

МРТ м'яких тканин шиї виконується за призначенням лікаря. МРТ м'яких тканин шиї дозволяє візуалізувати органи та тканини цієї ділянки: язик, слюнні залози, гортань, гортаноглотку, щитоподібну залозу,  м'язи, підшкірно-жирову клітковину, судини та лімфовузли. 

Показаннями до проведення МРТ м'яких тканин шиї є наступні клінічні ситуації:

  • запальні процеси даної ділянки;
  • доброякісні та злоякісні процеси цієї області;
  • аутоімунні захворювання;
  • лімфаденопатії при метастазах та при запальній етіології захворювань;
  • травматичні ураження;
  • сторонні тіла в рото- або носоглотці;
  • здавлення нервових стовбурів;
  • аномалії розвитку;
  • післяопераційні ураження тощо.

Для запису телефонуйте: 044 521 30 03

МРТ м'яких тканин шиї МРТ м'яких тканин шиї

МРТ шиї – безболісна процедура, точний діагноз

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) шиї сучасний та ефективний метод діагностики, що дає можливість отримати високоточні зображення структур шийного відділу хребта та прилеглих тканин. Процедура безболісна, безпечна, неінвазивна та дуже інформативна, що робить її незамінною в діагностиці багатьох захворювань.

З допомогою МРТ шиї лікарі швидко виявляють різні патології хребців, міжхребцевих дисків, спинного мозку, судин та м'яких тканин, що оточують хребет. Універсальна клініка «Оберіг» пропонує зробити МРТ шиї в Києві на високоякісному обладнанні за прийнятною ціною. Діагностичну процедуру проводять кваліфіковані медичні працівники.

Показання для призначення МРТ шиї

Обстеження на магнітно-резонансному томографі призначається за наявності таких симптомів:

  • біль в шийному відділі хребта, що може свідчити про наявність грижі міжхребцевого диска, остеохондрозу або інших патологій;
  • головний біль та запаморочення можуть бути причиною компресії судин або нервів у шийному відділі хребта;
  • порушення чутливості у вигляді оніміння, поколювання або слабкості у руках можуть бути проявами патологій спинного мозку або нервових корінців;
  • травми шийних хребців, міжхребцевих дисків або спинного мозку;
  • пухлини або підозра на наявність новоутворень чи метастазів у цій частині тіла;
  • запальні процеси, що можуть бути причиною таких захворювань, як мієліт або арахноїдит.

Саме МРТ шиї єдиний спосіб точно встановити той чи інший діагноз, тому його призначають у комплексному обстеженні шийного відділу хребта.

Переваги МРТ шиї

У порівнянні з іншими методами діагностики магнітно-резонансна томографія має низку суттєвих переваг:

  1. Висока роздільна здатність апарату дає можливість отримати чіткі й детальні зображення та виявити навіть найменші патологічні зміни.
  2. Безпечність обстеження через відсутність іонізувального випромінювання, що притаманно для рентген-апаратів.
  3. Можливість дослідження м'яких тканин. МРТ шиї дає змогу детально оцінити стан не тільки кісткових структур, а й м'якотканинних елементів, таких як міжхребцеві диски, нерви та судини.
  4. Комфорт та безболісність. Процедура неінвазивна, тобто не потребує хірургічного втручання або інших інвазивних методів.

Єдиний недолік МРТ шиї – ціна, тому часто пацієнти нехтують рекомендаціями лікарів пройти дане обстеження. Але таке зволікання може коштувати набагато дорожче, адже інші методи не дають такої чіткої картини захворювань шийного відділу, як магнітно-резонансна томографія.

Особливості процедури МРТ шиї

МРТ шиї не потребує спеціальної підготовки. Проте, якщо планується використання контрастної речовини, лікар може порекомендувати утриматися від їжі за кілька годин до обстеження. Також важливо повідомити лікарю про алергію на контрастні речовини, схильність до клаустрофобії та наявність в тілі металевих імплантатів, кардіостимуляторів або інших пристроїв, які можуть взаємодіяти з магнітним полем томографа. Сама процедура проводиться на спеціальному обладнанні й займає від 20 до 40 хвилин.

Результати МРТ шиї зазвичай готові за кілька годин або на наступний день після обстеження. Лікар-радіолог аналізує отримані зображення та складає висновок, який потім передається профільному лікарю, який призначає лікування. На основі результатів може розроблятися найбільш ефективний план лікування.

МРТ шиї в Києві на новітньому обладнанні із залученням кваліфікованих медпрацівників проводять в універсальній клініці «Оберіг». Обстеження проводять на апаратах найвищого класу – Siemens Magnetom Vida 3 Тесла та Siemens Magnetom Sempra (1,5 Тесла). Аби записатися на обстеження треба мати направлення від лікаря на МРТ шиї. Ціна процедури залежить від типу обладнання та тривалості процедури, необхідності введення контрастної речовини. Вартість може змінюватися залежно від конкретних умов обстеження, таких як терміновість, додаткові послуги або консультація лікаря.