Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Магнитно-резонансная томография (МРТ)

Магнитно-резонансная томография (МРТ)
О направлении
Команда
Процедура прохождения МРТ
О направлении

Запись по номеру +38 044 521 30 03.

Используем аппараты высокого класса - МРТ и КТ от компании Siemens.

✔️Сила магнита МРТ Magnetom Vida есть в два раза больше, чем у стандартных МРТ - 3 против 1,5 Тесла (Тесла - единица измерения магнитной индукции).

Это обеспечивает чрезвычайную четкость и детализацию изображения при меньшем продолжительности обследования.

✔️На аппарате Magnetom Vida можно проводить МРТ сердца, легких и кишечника. Ранее МРТ не использовались для исследования этих органов через их подвижность.

✔️Magnetom Vida дает возможность проводить обследование без задержки дыхания, что важно для детей и пациентов в тяжелом состоянии.

✔️А также он работает тише, чем обычные МРТ.

МРТ Siemens Magnetom Sempra 1,5 Тесла - это

✔️Уменьшение продолжительности сеанса и повышения точности МРТ.

Программное обеспечение с помощью искусственного интеллекта автоматически корректирует позицию пациента, концентрируясь на объекте исследования (том или ином органе, который обследуется) и избегая ошибок при небольшом изменении положения тела.

✔️Уменьшение громкости процедуры.

Функция Quiet Suite позволяет до 97% снизить громкость процедуры, а неврологические и костно-мышечные исследования проводить почти бесшумно.

✔️Аппарат позволяет проводить МРТ пациентам, для которых раньше это было проблематично: пожилым людям с болью, людям с тревожностью, а также часто тем, кто имеет металлические импланты. Мы можем обследовать всех, независимо от возраста, заболеваний, позиционирование органов.

Команда
Мациевский Тарас Евстафьевич Мациевский Тарас Евстафьевич
 • Врач-радиолог
 • Заведующий Диагностического отделения
 • 20 лет медицинского стажа
Лысенко Александр Васильевич Лысенко Александр Васильевич
 • Врач-радиолог
 • Категория высшая
 • 36 лет медицинского стажа
Ковратко Максим Николаевич Ковратко Максим Николаевич
 • Врач-радиолог
 • 9 лет медицинского стажа
Дичко Наталья Сергеевна Дичко Наталья Сергеевна
 • Врач-радиолог
 • Специалист по МРТ, КТ
 • 10 лет медицинского стажа
Болгова Инга Миервалдисовна Болгова Инга Миервалдисовна
 • Врач-радиолог
 • Категория высшая
 • 33 года медицинского стажа
Микитенко Ирина Юрьевна Микитенко Ирина Юрьевна
 • Врач-радиолог
 • 23 года медицинского стажа
Процедура прохождения МРТ

Шановний пацієнте!

В «Універсальній клініці «Оберіг» всі МРТ-дослідження виконуються у відповідності до європейських протоколів. Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати лікарю-радіологу всю необхідну клінічну інформацію, дані попередніх КТ- та МРТ- та інших досліджень і направлення на дослідження від Вашого лікуючого лікаря, в якому сформульовано клінічне пошукове завдання.

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)–це високоінформативний діагностичний метод, в основі якого лежить явище ядерно-магнітного резонансу.

Сутність методу полягає в тому, що сигнали, які генеруються в тілі людини ядрами атомів водню при застосуванні радіочастотних імпульсів в магнітному полі, приймаються та використовуються для відтворення зображень внутрішніх органів. Потенційно небезпечні види іонізуючого випромінювання в МРТ не використовуються. В нашій клініці дослідження проводяться на томографах: MAGNETOM VIDA 3,0 Тесла та MAGNETOM SEMPRA 1,5 Тесла, фірми виробника Siemens Healthineers. Ніяких больових відчуттів пацієнт при дослідженні не відчуває.

Якщо Ви боїтесь замкнутого простору, Вас може супроводжувати родич або інша довірена особа, яка може знаходитися поряд з Вами під час дослідження.

БЕЗПЕКА ТА РИЗИКИ

Магнітне поле МРТ-системи притягує металеві предмети, до складу яких входить залізо, що може спричинити їх переміщення з високою швидкістю та поранення пацієнта і медичного персоналу. Магнітне поле томографу може притягувати будь-які предмети у Вашому тілі, що містять залізо, наприклад металеві кліпси на судинах, фіксатори, металеві та магнітні імплантати, які можуть змінити положення і спричинити пошкодження оточуючих тканин. Магнітне поле може пошкодити або порушити роботу імплантованих електронних приладів, таких як слухові апарати, водії ритму серця та ін. У випадках наявності залізних предметів в організмі - перед МРТ-дослідженням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем-радіологом.

ВИКОРИСТАННЯ КОНТРАСТНОГО ПІДСИЛЕННЯ

Використання контрастного підсилення підвищує інформативність дослідження. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об'ємі від 5 до 20 мл. Контрастні засоби, що використовуються в МРТ, можуть бути причиною алергічних або побічних реакцій (нудота та блювота, висипка, почервоніння на шкірі та слизових оболонках). Можливим є розвиток віддалених реакцій, таких як слабкість, пітливість, блідість шкірних покривів, судоми. Звичайно ці реакції виражені слабо або помірно і достатньо легко піддаються медикаментозному лікуванню. Анафілактоїдні реакції є вкрай рідкими (0,01-0,1%), однак можуть бути важкими і навіть летальними. Слід попередити лікаря, якщо у Вас були випадки побічних або алергічних реакцій на контрастні, лікарські або будь-які інші речовини, про перенесені оперативні втручання та про наявність у Вас проблем із здоров'ям, які можуть перешкоджати застосуванню контрастного засобу, а саме серцево-судинна або ниркова недостатність, серповидно-клітинна анемія та інші. Невеликим є ризик виникнення інфекційного запалення в місці ін'єкції та ушкодження судини з формуванням гематоми або потрапляння контрастного засобу під шкіру.

ВАГІТНІСТЬ ТА ГОДУВАННЯ ГРУДДЮ

Слід попередити лікаря, якщо є вірогідність вагітності або Ви годуєте дитину груддю. Будь-якого шкідливого впливу на вагітність та плід магнітних полів, що використовуються, не встановлено. Однак вагітним пацієнткам слід проводити МРТ-дослідження тільки за наявності медичних показань. Якщо використовується МРТ-дослідження з контрастним підсиленням, рекомендується не годувати дитину груддю протягом наступних 36-48 годин після дослідження.

Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські препарати у звичайному для Вас режимі. При дослідженні органів черевної порожнини/заочеревинного простору чи органів малого тазу необхідно утриматися від прийому твердої їжі протягом 3-4 годин перед дослідженням. При дослідженні органів тазу сечовий міхур має бути помірно наповненим; перед дослідженням інших ділянок тіла сечовий міхур слід опорожнити. МРТ молочних залоз жінкам дітородного віку проводиться між 7-м та 12-м днем менструального циклу. Діти віком до 5 років можуть потребувати седації або наркозу. Питання стосовно проведення седації або наркозу слід попередньо узгодити з анестезіологом.

При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматись від накладання макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням.

При наявності у Вас нижче зазначених предметів, їх необхідно зняти та залишити в шафі:

 • Гаманці, кредитні та інші магнітні картки
 • Електронні прилади, слухові апарати, мобільні телефони
 • Металеві прикраси, годинники, окуляри, шпильки для волосся
 • Ручки, скріпки, ключі, монети
 • Будь-які предмети одягу та взуття з металевими пряжками, замками та інші.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Більш детальний протокол дослідження Вам пояснить рентген-лаборант безпосередньо перед дослідженням. Під час дослідження дихання має бути спокійним за виключенням випадків, коли використовуються методики із затримкою дихання.

Ділянка тіла, що досліджується, поміщається в спеціальну котушку, після чого пацієнт переміщується до центру магніту. Дослідження зазвичай триває 15-30 хвилин, в деяких випадках до 60 хвилин, і складається з декількох серій сканування. Під час сканування Ви будете чути ритмічний звук працюючого сканера, що є нормальним. Для отримання якісних зображень важливо, щоб Ви під час сканування не рухалися і залишалися спокійними. Є нормальним, якщо Ви будете відчувати незначне тепло в тій ділянці, що досліджується. Під час сканування за Вами буде спостерігати медичний персонал.

Якщо виникне необхідність у контрастному підсилені, перед дослідженням Вам поставлять спеціальний катетер у ліктьову вену. Під час дослідження контрастний засіб буде введено автоматично або вручну. При цьому Ви можете відчувати тепло або жар в кінцівках або внизу живота, що є нормальним і не повинно викликати у Вас занепокоєння. Вказані відчуття проходять самостійно. У випадку виникнення відчуття болю в місці введення контрастного засобу або відчуття задухи слід негайно викликати рентген-лаборанта шляхом натиснення на кнопку виклику. Не слід намагатися самостійно покинути тунель магніту.

Жодних обмежень звичайного режиму після дослідження не вимагається. Після введення контрастного засобу Вам слід залишатися в клініці протягом 30 хвилин.

Діючи у Ваших інтересах, зберігаючи конфіденційність Вашої особистої інформації, видача результатів завжди здійснюється при наявності документів, що засвідчують особу пацієнта (паспорт, посвідчення водія або пенсійне посвідчення). У разі отримання результатів дослідження іншою особо (родичем або іншою контактною особою) окрім документа, що засвідчує іншу особу обов'язково додається заповнена стандартна форма довіреності/розписки, яку можна отримати на рецепції.

Магнитно-резонансная томография (МРТ) Почему "Оберіг"?

В новом корпусе клиники «Оберіг» используется аппарат высокого класса – МРТ Magnetom Vida 3 Тесла, а также Siemens Magnetom Sempra 1,5 Тесла.

Его сила магнита  в два раза больше чем у стандартных МРТ – 3 против 1,5 Тесла (Тесла – единица измерения магнитной индукции).

Это обеспечивает чрезвычайную четкость и детализацию изображения при меньшей продолжительности обследования.

На аппарате Magnetom Vida можно проводить МРТ сердца, легких и кишечника. Ранее МРТ не использовались для исследования этих органов из-за их подвижности.

Magnetom Vida дает возможность проводить обследование без задержки дыхания, что важно для детей и пациентов в тяжелом состоянии.

А также он работает тише, чем обычные МРТ.

Запись по номеру +38 044 521 30 03.