Як проводиться біопсія молочної залози?
30 серпня 2021
30 серпня 2021
Якщо при обстеженні молочних залоз (УЗД, мамографії чи МРТ) лікарка виявила підозрілі знахідки, вона може рекомендувати біопсію – забір тканин для дослідження в лабораторії. Це потрібно, щоб провести патогістологічне дослідження, яке дасть зрозуміти, чи немає ознак злоякісності.
Призначення біопсії – не однозначний сигнал, що це злоякісне утворення. Наприклад, це може виявитися складною фіброаденомою чи радіальним рубцем (зміни, які деформують тканини грудей). На УЗД чи мамографії вони можуть давати картину, яка виглядає підозрілою. А після дослідження виявиться, що нічого страшного немає. Якщо ж припущення про злоякісність підтверджуються – ми почнемо своєчасне лікування.
Згідно з міжнародними протоколами, тонкоголкова біопсія використовується лише для рідинних утворень – для аспірації кіст (відсмоктування їхнього вмісту). У випадку солідних («твердих») утворень потрібно робити тільки товстоголкову біопсію. Для процедури використовується спеціальний пристрій – «пістолет», у який вставляється голка. Лікар контролює точність введення голки за допомогою УЗД чи мамографії. Наш мамограф має технологію HD Breast Biopsy + InSpect, яка прискорює та полегшує процедуру біопсії; біопсія може проводитися в будь-якому положенні пацієнтки, в тому числі сидячи та лежачи.
Усі наші пацієнтки говорять, що очікування виявилось страшнішим, ніж сама біопсія.
Ми завжди пояснюємо, що робимо. Перед процедурою лікар дає послухати звук спрацьовування «пістолета», щоб жінка була до нього готовою.
Біопсію проводять під місцевим знеболенням. Лікар не почне введення голки, доки не переконається, що ви не відчуваєте болю.
Коли голка досягне новоутворення, лікар зробить 4-8 «клацань», щоб забрати стовпчики тканини. Вас попередять перед кожним «клацанням». Якщо буде дискомфортно – лікар додасть знеболювальний препарат.
Результати патогістологічного дослідження будуть готові за 7-10 днів. Їх можна переглянути в особистому кабінеті на сайті. Крім того, вам обов’язково зателефонує лікар і пояснить свої рекомендації.
Записатися на біопсію можна за номером +38 044 521 3003.
Автор(ка) статті