Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Реабілітація після інсульту в умовах Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг»

Реабілітація після інсульту в умовах Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг»

Інсульт виникає раптово і часто супроводжується значним порушенням функціонування організму – це так звана судинна катастрофа, яка завжди вимагає невідкладної допомоги. При появі перших симптомів інсульту – не зволікайте, негайно викликайте карету швидкої допомоги і наполягайте на госпіталізації в спеціалізований Інсультний центр

В цей, так званий найгостріший період, який триває 3-6 годин після виникнення перших симптомів, критично важлива невідкладна госпіталізація у спеціалізований центр, де є можливість термінового виконання комп’ютерної томографії (КТ) і, при необхідності, проведення тромболізису (відновлення кровотоку в ураженій частині мозку) та інтенсивного лікування в умовах інсультного блоку. Наступний період – підгострий – настає у разі стабілізації функціонування мозку та гемодинаміки, і триває до 7-10 днів з моменту виникнення інсульту. В цей період розпочинаються активні реабілітаційні заходи та здійснюється комплекс профілактики типових ускладнень (пневмонії, інфекцій сечовивідних шляхів, тромбоемболічних ускладнень та ін.), встановлюється тип та підтип інсульту і формується алгоритм вторинної профілактики. Третій період – реабілітаційний, або відновний – починається з моменту закінчення найгострішого періоду і триває максимально довго, іноді до кінця життя пацієнта. Саме з початком третього періоду формується прогноз та розробляється і починає активно виконуватись індивідуальна програма реабілітації пацієнта з інсультом.

Реабілітація після інсульту в умовах Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг»


Програма реабілітації пацієнта з інсультом спрямована на відновлення втрачених чи порушених внаслідок інсульту функцій (рухових, чутливих, мовлення, ковтання та ін.). Слід зауважити що прогрес у відновленні (реабілітації) в першу чергу залежить від критичного ступеня збереженості клітин і зв’язків у мозку, які постраждали під час інсульту. Якщо ці структури і зв’язки збереглися або пошкоджені частково – процес від-новлення йде швидко і успішно. В разі значних ушкоджень відновлення може бути не таким швидким або неповним. Але мозок – надзвичайно пластична і не до кінця зрозуміла конструкція, тож завжди є можливість покращити функціонування пацієнта: як наслідок активної реабілітації. 

Отже, під відновленням після інсульту ми, як і весь розвинутий світ, розуміємо мультидисциплінарний комплекс фізичної, психічної та соціальної реабілітації, який починається якомога раніше (часто вже у перші дні після інсульту), триває безперервно та з високою інтенсивністю протягом тривалого часу до досягнення максимально можливого результату. Реабілітація в Інсультному центрі клініки на стаціонарному етапі здійснюється мульти-дисциплінарною командою фахівців (кінезотерапевтів, ерготерапевтів, логопедів, нейропсихологів, фізіотерапевтів та ін.) за участі родичів пацієнта, з урахуванням його особистих потреб за спеціально розробленою індивідуальною програмою реабілітації. Основою програми є активність у всьому, починаючи з ранньої вертикалізації пацієнта до інтенсивних занять з відновлення рухових функцій та мовлення, навичок догляду та самообслуговування, контролю та корекції психоемоційних функцій пацієнта з інсультом. Усі дії спрямовані на підвищення самооцінки і якості життя пацієнта та його оточуючих. Це і є сучасна концепція реабілітації пацієнтів з інсультом. 

Основою медикаментозної терапії після інсульту є вторинна профілактика, направлена на запобігання повторення інсульту. У першу чергу, медикаментозна терапія після ішемічного інсульту направлена на зниження згортувальної активності крові та запобігання утворенню тромбів. Саме тому у всіх без виключення пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт або транзиторну ішемічну атаку (ТІА), повинна проводитися антиагрегантна та/або антикоагулянтна терапія. У разі виявлення артеріальної гіпертензії (підвищеного артеріального тиску) у пацієнта, який переніс інсульт, в алгоритм вторинної профілактики додають антигіпертензивні препарати. Порушення ліпідного обміну (холестерину і фракцій) додають до алгоритму необхідність застосування препаратів, які нормалізують ліпідний обмін, статинів. Отже, як мінімум, тріада засобів (антиагреганти/антикоагулянти, антигіпер-тензивні препарати і статини) становить суть лікування медикаментами після інсульту. Чим ретельніше пацієнти дотримуються рекомендацій лікаря щодо прийому медикаментів для вторинної профілактики, тим більший позитивний результат у запобіганні розвитку повторних інсультів. Тобто, вторинна профілактика і є синонімом післяінсультного медикаментозного лікування. Усі інші ліки, які призначаються в цей період, не впливають на прогноз захворювання і, часто, навіть шкодять хворому. 

Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» чітко дотримується вищенаведених правил лікування інсульту і реабілітації пацієнтів, які перенесли інсульт, що підтверджується досягненням справді європейських результатів у нашій роботі. 

Не зволікайте, звертайтеся до Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг» – ми завжди допоможемо Вам!

Реабілітація після інсульту в умовах Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг»