Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Викривлення носової перегородки

Викривлення носової перегородки

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ВИКРИВЛЕННЯ НОСОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Отоларингологи з великим досвідом, які постійно вдосконалюють свою майстерність на міжнародних семінарах і майстер-класах.
  • Ендоскопічне хірургічне лікування викривлення носової перегородки з використанням апаратури німецької фірми KARLSTORZ, одного з провідних світових виробників ендоскопів, медичних інструментів і приладів.
  • Септопластика виконується під загальним наркозом, який здійснюється з використанням найбільш сучасних препаратів і анестезіологічного обладнання.


Носова порожнина людини поділяється на дві однакові частини перегородкою, яка складається з кісток і хряща. В організмі не буває повної симетрії. У більшості з нас перегородка не є ідеально рівною. Вона може відхилятися ліворуч/праворуч або мати ділянки викривлення у вигляді так званого гребню або шипа.


Зазвичай це не викликає жодних неприємних відчуттів. Але для деяких людей викривлення носової перегородки стає причиною порушень дихання і частих загострень синуситів.

СИМПТОМИ ВИКРИВЛЕННЯ НОСОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ

Перш за все, це закладеність однієї або обох ніздрів, яка порушує носове дихання, через що людина змушена дихати ротом. Закладеність посилюється при застудах або алергіях, які викликають набряк слизової оболонки носа, додатково звужуючи носові ходи. З віком прояви викривлення носової перегородки посилюються у зв’язку з ослабленням компенсаторних можливостей організму.


Також пацієнт може скаржитися на хропіння, погану якість сну через неможливість повноцінного дихання. Внаслідок порушення вентиляції придаткових пазух носа, у пацієнтів часто зустрічається хронічний синусит.

ПРИЧИНИ ВИКРИВЛЕННЯ НОСОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ

У деяких людей носова перегородка викривляється ще під час внутрішньоутробного розвитку. Викривлення може сформуватися також в дитячому віці. Викривлення носової перегородки часто виникає внаслідок побутових і спортивних травм носа.

ДІАГНОСТИКА ВИКРИВЛЕННЯ НОСОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ

Діагностику викривлення носової перегородки проводить ЛОР-лікар. Він оглядає порожнину носа за допомогою спеціальних медичних інструментів. Якщо є супутні захворювання придаткових пазух носа, може знадобитись комп’ютерна томографія (КТ).

ЛІКУВАННЯ ВИКРИВЛЕННЯ НОСОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ

Лікування викривлення носової перегородки необхідне тільки тоді, коли є скарги. Якщо викривлення не викликає дискомфорту, нічого робити не потрібно. Лікування бажано проводити у віці старше 15 років, після закінчення росту скелету обличчя.


Єдиний спосіб вирівняти носову перегородку – це операція. Найбільш щадний і сучасний метод хірургічного лікування – ендоскопічна септопластика. Хірург випрямляє перегородку і поміщає її посередині носа.


Лікування викривленої перегородки належить до області ЛОР-хірургії. Одночасно з септопластикою можна провести зміну форми і/або розміру носа – ринопластику. В даному випадку операція здійснюється спільними зусиллями спеціалістів ЛОР-хірургії і пластичної хірургії.


Септопластика виконується під загальним наркозом і займає близько години. Розрізи робляться всередині носа, тому на обличчі не залишається жодних шрамів. В ході операції використовуються спеціальні інструменти і ендоскоп, який забезпечує візуальний контроль на всіх етапах втручання.


Ендоскопічна ЛОР-хірургія – сучасна технологія, яка підвищує якість виконання септопластики. Викривлення носової перегородки часто супроводжує збільшення нижніх носових раковин, тому при необхідності одночасно виконується операція для їхньої корекції.


Перегородка фіксується в правильному положенні спеціальними пластинками (сплінтами), і в ніс вводяться тампони, які видаляють через 24-72 години. Протягом декількох тижнів після хірургічного втручання рекомендується уникати сильного фізичного навантаження.


Прийнявши рішення про хірургічне лікування викривлення носової перегородки, ви значно покращите якість свого життя – зможете легко і вільно дихати носом. Запишіться на консультацію до лікаря-отоларинголога в Універсальну клініку «Оберіг» по телефону:

(044) 521 30 03