Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Гістеросальпінгографія і підготовка до дослідження

Гістеросальпінгографія і підготовка до дослідження

Гістеросальпінгографія (метросальпінгографія) — це високоінформативний рентгенологічний метод дослідження матки та маткових труб з використанням рентгенконтрастного засобу. Контрастний засіб вводиться через цервікальний канал, в результаті чого на рентгенограмах отримують зображення, що дозволяє оцінити стан порожнини матки та прохідність маткових труб. У нашій клініці дослідження проводяться на цифровому рентгенівському апараті Ultimax фірми Toshiba, що забезпечує високу якість зображень.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Під час проведення маніпуляції особлива увага приділяється комфорту жінки під час процедури. Процедура гістеросальпінгографії не повинна супроводжуватися больовими відчуттями та дискомфортом! Для цього проводиться знеболення вагінальної частини шийки матки місцевим анестетиком (лідокаїн-спрей, або гель з лідокаїном). У цервікальний канал вводиться балон-катетер та виконується оглядовий знімок малого тазу. Після цього під контролем рентгеноскопії лікар повільно вводить контрастний засіб у порожнину матки. В процесі заповнення матки та маткових труб виконується необхідна кількість (зазвичай 2-3) рентгенівських знімків. Зазвичай, дослідження триває недовго (до 15-20 хвилин). 


Жодних обмежень звичайного режиму функціонування після дослідження немає. Однак, після введення контрастного засобу Вам необхідно знаходитись під наглядом медичного персоналу не менше 30 хвилин для контролю індивідуальних реакцій на контрастну речовину. Результати дослідження Ви можете отримати в реєстратурі наступного робочого дня (за виключенням суботи, неділі та святкових днів).

БЕЗПЕКА ТА РИЗИКИ

Ефективна радіаційна доза при дослідженні складає 4,8-9,6мзв. Гістеросальпінгографія протипоказана при вагітності. Щоб запобігти проведенню дослідження під час вагітності, процедуру виконують на 7-10 дні від першого дня останньої менструації. Інші протипокази: ознаки гострого запального процесу органів малого тазу, маткова кровотеча. 


Клініка «Оберіг» має все необхідне для надання невідкладної допомоги в разі виникнення побічних реакцій, що можливі вкрай рідко. Необхідно попередити лікаря, якщо Ви маєте алергічні реакції на йод, контрастні речовини чи медикаменти, їжу та ін., хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, нирок, крові, щитовидної залози, цукровий діабет, які можуть зашкодити застосуванню контрастних засобів.

ПІДГОТОВКА ДО ОБСТЕЖЕННЯ

Спеціальної підготовки до дослідження не вимагається. Зручніше виконувати його в уранішні години після легкого сніданку. Безпосередньо перед процедурою необхідно помочитися. 


До початку обстеження Ви повинні надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх обстежень лікарю-гінекологу.


Лікарі Центру Здоров’я Жінки зроблять все залежне, щоб процедура пройшла для жінки комфортно та мала високу інформаційну цінність. Телефонуйте:

(044) 521 30 03