Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Колоноскопія: підготовка для дітей

Колоноскопія: підготовка для дітей

Від того, наскільки ретельно пацієнт підготує кишечник до колоноскопії, безпосередньо залежить інформаційна цінність результатів дослідження.

Шановний пацієнт / представник, родич пацієнта! Уважно ознайомтеся з процедурою підготовки і поставте всі Ваші запитання Вашому лікуючому лікарю / лікуючому лікарю пацієнта перед початком підготовки.

Для проведення колоноскопії в стані медикаментозного сну необхідно пройти консультацію анестезіолога. З собою на консультацію необхідно принести результати аналізів (загальний аналіз крові, глюкоза крові) і електрокардіограму. Консультацію потрібно пройти заздалегідь (запис попередній).

Перед тим, як починати підготовку до дослідження, Вам необхідно придбати в аптеці:

 • 30 мл рідкого симетикону (Еспумізан);
 • Пікопреп (порошок у пакетиках / саше).

Зверніть увагу! При підготовці кишечника НЕ МОЖНА ГОЛОДУВАТИ, а слід дотримуватися чітких рекомендацій до режиму харчування.

ЗА 3 ДОБИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ:

Виключити з раціону:

Овочі (в будь-якому вигляді), фрукти (малина, смородина, виноград, ківі), зелень, ягоди, гриби, квасоля, горох, чорний хліб, насіння, горіхи, газовані напої, молоко, м'ясо і рибу в соусі, ковбасу, будь-які каші, макаронні вироби.

Можна:

Бульйон, відварні м'ясо, риба та пташине філе, сир, сухарі з білого хлібу, домашнє печиво без волокон, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м’якоті, кисіль. 

Продовжуйте приймати послаблюючі препарати, якщо Ви зазвичай їх приймаєте. Допускається навіть деяке збільшення їхньої дози.

Заборонено приймати активоване вугілля та препарати, що містять залізо!

ДВОЕТАПНА ПІДГОТОВКА

День перед дослідженням

 • О 15.00 – останній прийом їжі.
 • О 19.00 – прийом 1 пакетика / саше Пікопрепу.
 • Після чого з 19.00 до 21.00 випивають не менше 6 склянок прозорої рідини об'ємом 250 мл кожна.

День дослідження

 • Час прийому 2 пакетика / саше в таблиці. 
 • Після чого протягом 2-х годин випивають не менше 3 склянок прозорої рідини об'ємом 250 мл кожна.

Час початку другого етапу підготовки до колоноскопії з урахуванням початку дослідження:

початок КС
прийом 2-го пакета
10:00
з 5:00
11:00
з 6:00
12:00
з 7:30
13:30
з 8:30
14:30
з 9:30

Прозора рідина (що включає в себе):

Негазована вода, освітлений яблучний, виноградний сік, кисіль, чай, компот.

Прийом Пікопрепу необхідно закінчити не пізніше, ніж за 5 годин до початку проведення колоноскопії. Останній прийом прозорої рідини повинен бути не пізніше, ніж за 4 години до початку проведення колоноскопії.

Для якісного очищення препаратом:

Змінювати пропорції (зменшувати кількість прозорої рідини) НЕ МОЖНА!

Інструкція по розведенню вмісту пакета / саше Пікопрепу:

 • Вміст пакету / саше розчиняють в ємності води кімнатної температури (150 мл). Суміш перемішують протягом 2-3 хвилин. Розчин Пікопрепу в ємності набуває білуватий колір, стає мутним зі слабким апельсиновим запахом. Цей розчин готовий до застосування. Якщо розчин нагрівся, потрібно почекати, поки він не охолоне до температури, придатної для пиття.
 • В останню порцію прозорої рідини додати 30 мл рідкого симетикону (Еспумізан).
 • Приблизно через 1 годину після початку прийому з'являться безболісні рідкі випорожнення.
 • Випорожнення завершиться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози Пікопрепу.

Зверніть увагу! Якщо в процесі підготовки, Ви відчуваєте спрагу (бажання попити), можете абсолютно спокійно пити прозору рідину, не міцний чай (можна солодкий) у бажаному об’ємі.

У ДЕНЬ ПЕРЕД ДОСЛІДЖЕННЯМ:

Можна вживати тільки рідку їжу (фільтрові м'ясні бульйони, киселі, освітлені соки без м'якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої).

У ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Додаткове пиття дозволено без обмежень. Якщо дослідження проводиться в стані медикаментозного сну (анестезії) і / або разом з ЕГДС, припинити пити необхідно не пізніше, ніж за 4 години до початку процедури.

Прибути в Клініку ЗА 1 ГОДИНУ ДО ПОЧАТКУ дослідження для оформлення медичної документації.

ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ:

Починати прийом їжі можна не раніше ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу.

Зверніть увагу! Записавшись  на ендоскопічне дослідження, Ви повинні будете здійснити передоплату в розмірі вартості послуг, без урахування будь-яких маніпуляцій, які можуть бути виконані в ході процедури. Рахунок потрібно оплатити протягом 24 годин з моменту здійснення запису, якщо кошти не поступають, то запис анулюється. В разі відміни за 3 доби до обстеження, кошти залишаються на авансі. В іншому випадку, кошти не повертаються.

Є два варіанти оплати:

а) При наявності «Особистого кабінету» Ви можете сплатити послугу на сайті через Особистий кабінет пацієнта.

б) В разі відсутності «Особистого кабінету» Вам буде відправлена смс з кодом  для оплати та посиланням на наш сайт, де Ви можете здійснити оплату. Якщо у Вас немає можливості сплатити послугу шляхом переведення коштів з банківської карти, Вам буде направлено рахунок з реквізитами для оплати через банк.