Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Внутрішньопротокові папіломи молочної залози

Внутрішньопротокові папіломи молочної залози

Внутрішньопротокова папілома — це утворення всередині молочної протоки грудей. Ці новоутворення є доброякісними (не раковими) і зазвичай безболісними, хоча вони можуть викликати незвичайні виділення із сосків. Іноді папіломи виникають в обох грудях або може бути кілька папілом у кількох протоках молочної залози.

Внутрішньопротокові папіломи з’являються у чоловіків і жінок. Частіше вони зустрічаються у жінок віком від 35 до 55 років.

Мамологічний центр “Оберегу” забезпечує повний цикл лікування внутрішньопротокових папілом та інших хвороб молочних залоз — від профілактичних оглядів, скринінгових і діагностичних обстежень, біопсій із патогістологічним вивченням до щадних органозберігаючих операцій, терапії з доведеною ефективністю та реабілітації.  

Симптоми внутрішньопротокової папіломи

У багатьох випадках папіломи не мають симптомів і виявляються під час скринінгових обстежень. Найбільш поширеним симптомом є незвичайні виділення із сосків. Ви можете відчути невелику шишку за соском або ваш лікар може знайти її під час огляду.

Ці симптоми дуже схожі на ознаки інших пухлин молочної залози. Важливо звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте ущільнення в грудях, адже будь-яку пухлину потрібно обстежувати, щоб переконатися в її безпечності або отримати вчасне й менш затратне лікування.

Як внутрішньопротокові папіломи впливають на ризик раку молочної залози?

Наявність однієї папіломи не підвищує ризик раку молочної залози, якщо вона не містить інших змін грудей, таких як атипова гіперплазія. Однак у разі множинних папілом ризик раку грудей трохи зростає. Ваш мамолог розповість, як часто слід проходити обстеження та як зменшити ризики появи раку молочної залози.

Діагностика

Щоб обстежити папілому, вам можуть порекомендувати мамографію або УЗД молочних залоз. Також може знадобитися магнітно-резонансна томографія (МРТ) грудей і біопсія.

УЗД молочних залоз ми проводимо на апаратах експертного класу Siemens, призначених саме для обстеження молочних залоз. Дослідження проводять кваліфіковані лікарки УЗД та мамологи, тож ми впевнені в якості візуалізації й тлумаченні результатів.

Мамографію виконуємо на одному з кращих у світі мамографів MAMMOMAT Revelation від Siemens. Виявлення змін у молочних залозах на нашому пристрої є на 30% ефективнішим завдяки найбільшому куту сканування при проведенні томосинтезу. Пристрій також дозволяє забезпечити 3D-реконструкцію грудей, а сама процедура проходить безболісно. 

Лікар також може запропонувати біопсію утворення, щоб виключити злоякісність. Для процедури використовується спеціальний пристрій – “пістолет”, у який вставляється голка. Лікар контролює точність введення голки за допомогою УЗД чи мамографії. Наш мамограф має технологію HD Breast Biopsy + InSpect, яка прискорює та полегшує процедуру біопсії; біопсія може проводитися в будь-якому положенні пацієнтки, в тому числі сидячи та лежачи. Під час процедури використовується знеболення. Наші пацієнтки говорять, що очікування та уявлення про процедуру виявляється набагато страшнішим, ніж сама біопсія. 

Патогістологічне дослідження після біопсії проводиться так само у клініці “Оберіг”. Розуміючи переживання пацієнток під час очікування результату, ми прагнемо якомога швидше і без втрати якості сформувати заключення.

Лікування внутрішньопротокової папіломи

Те, чи потрібно лікувати папіломи, залежить від їх розміру, кількості і чи викликають вони дискомфорт.

Іноді лікар  може рекомендувати операцію з видалення папіломи і протоки, в якій вона утворилася. Це щадна операція без пошкодження здорової тканини. При цьому наші фахівці подбають про те, щоб зберегти форму й зовнішній вигляд грудей.

Операція зазвичай проводиться під загальним наркозом. Після втручання виникає невелика рана біля ареоли (темніша ділянка шкіри навколо соска) зі швом. Можуть бути синці. Однак із часом це зникає. Після операції ви можете відчувати біль протягом декількох днів. Ваш лікар дасть вам інструкції щодо догляду за раною.

Як правило, після видалення внутрішньопротокової папіломи жінці не потрібно повертатися до клініки. Пацієнткам із множинними внутрішньопротоковими папіломами або тим, чиї внутрішньопротокові папіломи містили атипові клітини, швидше за все, лікарі рекомендуватимуть повторний огляд.