Ендоскопічна підслизова дисекція єдиним блоком гігантських пухлин, що латерально розповсюджуються, (LST) товстої кишки

Ендоскопічна підслизова дисекція єдиним блоком гігантських пухлин, що латерально розповсюджуються, (LST) товстої кишки

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

Пухлини товстої кишки, які латерально розповсюджуються, (LST) часто досягають гігантських розмірів і підлягають, як правило, хірургічному лікуванню в об’ємі геміколектомії. При цьому вузлуватий (гранулярний) тип пухлини (LST-G) досить часто пізно інвазує і метастазує. Це дає можливість ендоскопічного видалення таких пухлин. Виправданими є ендоскопічна резекція єдиним блоком, а також по частинах. Остання, однак, не дозволяє провести адекватну оцінку чистоти країв і повноти резекції пухлини.

Рекомендації японського ендоскопічного товариства віддають перевагу ендоскопічній підслизовій дисекції (ESD) великих переважно плоских утворень товстої кишки. Такі операції дозволяють видаляти утворення єдиним блоком (розширена біопсія) незалежно від їхнього розміру, наявності фіброзу нижніх тканин, в тому числі неглибокої інвазії підслизового шару. Недоліками методу, порівняно з ендоскопічною резекцією, є вкрай високі вимоги до навичок операційної бригади, дорогий одноразовий інструментарій, значна тривалість втручання, дещо більш високий відсоток ускладнень (в тому числі, перфорацій). Тим не менш, з недавнього часу в Японії ESD покривається медичним страхуванням і, як наслідок, починає достатньо широко використовуватися. Ціль роботи: вивчити можливості ESD при гігантських LST товстої кишки.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Моя безмірна вдячність доктору Яковенку Владиславу Олександровичу за високий рівень професіоналізму. Його прагнення домогтися найкращого результату для пацієнта - це і є золотий стандарт в медицині. Ще раз дякую.

Лариса Станіславівна