Ендоскопічна резекція слизової оболонки і підслизова дисекція нейроендокринних пухлин травного каналу

Ендоскопічна резекція слизової оболонки і підслизова дисекція нейроендокринних пухлин травного каналу

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

Нейроендокринні пухлини (НЕП) травного каналу — досить рідкісне захворю¬вання. Своєчасна діагностика й лікуван¬ня НЕП травного каналу є актуаль¬ною проблемою. Виявлення НЕП ус¬кладнене відсутністю характерних ознак і симптомів. Найбільш ефективним методом діагностики є ендоскопічне дослід¬ження з прицільною біопсією. Для визначення стадії НЕП застосовують ендоскопічне УЗД. За умови обме¬ження пухлини слизовою оболон¬кою і підслизовим прошарком ефек¬тивне лікування забезпечують ендо¬скопічні мініінвазивні втручання ендоскопічна резекція слизової оболонки (ЕРСО) та ендоскопічна підслизова дисекція (ЕПД).

В данному дослідженні вивчено ефективність ЕРСО та ЕПД нейроендокринних пухлин (НЕП) травного каналу. В період 2009 — 2013 рр. в клініці лікували 5 хворих з приводу НЕП, у 2 — вона локалізувалася у шлунку, в 1 — в ампулі дванадцятипалої кишки (ДПК), в 1 — у термінальному відділі клубової кишки (ТВКК), в 1 — у прямій кишці. Всі хворі оперовані з використанням ендоскопічних технологій: новоутворення шлунка видалені шляхом ЕРСО з застосуванням дистального ковпачка, новоутворення ДПК і прямої кишки — шляхом ЕПД, новоутворення ТВКК — шляхом ЕРСО. Мініінвазивне ендоскопічне видалення НЕП є ефективним методом лікування.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Спасибі величезне Владиславу Олександровичу за проведену операцію, так само величезне спасибі за обстеження, яке допомогло встановити причину моєї хвороби, я зробила в Лондоні 2 даремні операції, і тільки на Україні мені допомогли. Величезне спасибі всій команді, медперсоналу денного стаціонару, і Інні Борисівні за терпіння і гарне обслуговування.

Тетяна