Історія успішного лікування колоректального раку

Історія успішного лікування колоректального раку

Лікар-хірург
Завідувач відділенням загальної та абдомінальної хірургії
28 років медичного стажу
Кандидат медичних наук, доцент
Заслужений лікар України

Людмила Петрівна у віці 64 років вперше, за наполяганням сина, зробила колоноскопію, хоча вже два роки її турбували виділення крові зі стільцем. При дослідженні, які виконав Владислав Яковенко, на відстані 21 см від ануса виявлена пухлина, яка циркулярно звужує просвіт кишки, взята біопсія, за результатами якої встановлено діагноз – помірно диференційована аденокарцинома сигмовидної кишки.

Проведено передопераційне обстеження, що включає в себе МСКТ-онкоскринінг (комп'ютерну томографію грудної та черевної порожнини), при якому не виявлено віддалених метастазів.

Хворій була виконана лапароскопічна сигмоідектомія з лімфаденектомією (видаленням регіонарних лімфатичних вузлів) з первинним анастомозом. Операція, проведена завідувачем відділенням хірургії Миколою Менделем і лікарем проктологом Андрієм Луциком, пройшла успішно, і на 6 день пацієнтка поїхала додому.

2011 рік: лапароскопічна резекція сигмовидної кишки, хірурги – Микола Мендель і Андрій Луцик
2011 рік: лапароскопічна резекція сигмовидної кишки, хірурги – Микола Мендель і Андрій Луцик

За результатами гістологічного дослідження (а воно включало в себе дослідження видалених 12 лімфатичних вузлів, пухлини і країв резекції) був підтверджений радикальний обсяг операції і встановлено, що у пацієнтки досить рання, друга стадія захворювання. За сучасними онкологічним стандартами, такі пухлини не підлягають хіміотерапевтичному лікуванню.

Описаний випадок стався в 2011 році, і це була перша лапароскопічна операція при раку товстої кишки в нашій клініці «Оберіг». З тих пір хірургами клініки виконані безліч успішних лапароскопічних і відкритих операцій на товстій кишці.

А Людмила Петрівна регулярно проходила диспансерний нагляд в клініці, і в цьому році, через шість років після операції, ніяких ознак рецидиву захворювання або виникнення метастазів немає. Їй виповнилося 70 років, і ми можемо з упевненістю сказати, що її злоякісне новоутворення повністю вилікувано.

Цей приклад наочно показує важливість своєчасної діагностики раку товстої кишки, при ранніх стадіях якого можливо радикальне лікування з використанням мініінвазивних методик.

Рак виліковний. Тільки треба вчасно його виявити і правильно лікувати.

Телефонуйте в Універсальну клініку "Оберіг" за номерами 044 521 03 03 та 063 521 03 03!

Відгуки про фахівця

привіт друзі

це дійсно лікар від Бога

обіймаю вас Микола Андрійович

Михайло