• Головна
  • Новини
  • Нетримання сечі у жінок (incontinentia) - незручна проблема, яка має ефективні шляхи діагностики та лікування!

Нетримання сечі у жінок (incontinentia) - незручна проблема, яка має ефективні шляхи діагностики та лікування!

9 липня 2012 р.

Нетримання сечі у жінок (incontinentia) - одна з найбільш поширених і складних проблем у сучасній урогінекології. Близько 25% жінок зрілого віку, які звертаються щорічно до уролога чи гінеколога, вказують на симптоми мимовільного виділення сечі при фізичному навантаженні. А іноземні дослідження стверджують, що загальний відсоток жінок, що страждають цією патологією, може досягати 50%.

Розрізняють декілька типів нетримання сечі:

Стресове нетримання сечі - мимовільне підтікання сечі при кашлі, сміху, бігу і інших фізичних діях. Характерною особливістю є відсутність позиву до сечовипускання. Ургентне нетримання сечі характеризується мимовільним підтіканням сечі, якому передує непереборно сильний заклик до сечовипускання. Хворі скаржаться на те, що не встигають добігти до туалету при виникненні такого бажання. Змішане нетримання сечі - наявність у однієї і тієї ж пацієнтки декількох типів нетримання сечі. Цей тип особливо характерний для жінок старшого віку.

Недержание мочи у женщин (incontinentia)
Недержание мочи у женщин (incontinentia)

Данськими вченими було проведено дослідження, результати якого показали, що серед досліджуваної групи жінок у віці 45 років, 22% страждає нетриманням сечі і тільки 3% шукають ефективного лікування! Ця цифра шокує! Адже жінка з нетриманням сечі починає обмежувати себе від повноцінного життя: вона боїться довго перебувати на людях, через часті позивів в туалет, вона не може спокійно чхнути, голосно засміятися, адже все це може спровокувати неконтрольоване підтікання сечі. Такі жінки стають більш замкнутими, закомплексованими. Згодом жінкам стає ніяково розповісти про свою проблему лікаря - і це стає нормою їхнього життя! Насправді, сучасна медицина пропонує ефективні діагностику та лікування цього неприємного патологічного стану.

В універсальній клініці «Оберіг» існують всі умови не тільки для лікування нетримання сечі (як хірургічного, так і медикаментозного), але і для проведення комплексу уродинамічних досліджень, без яких неможливо встановити причину розвитку нетримання сечі, а, отже, і неможливо визначити показання до найбільш ефективного методу лікування.

Існує багато причин розвитку нетримання сечі, серед них: ослаблення м'язів тазового дна, зниження тонусу тазового дна, синдром гіперактивного сечового міхура та багато інших. Залежно від цього лікар повинен призначити належне лікування: хірургічне, медикаментозне або не медикаментозне. У країнах Європи уродінаміческіе дослідження є обов'язковою процедурою, визначеною законодавством охорони здоров'я, при вирішенні питання оперативного лікування жінок з нетриманням сечі.

Ця проблема є мультидисциплінарної, адже нею займаються як урологи, так і гінекологи, а часто навіть і психоневрологи. На жаль, в Україні на сьогоднішній день в клінічній практиці не застосовується обов'язкове проведення уродінаміческіе досліджень для діагностики нетримання сечі.

Усвідомлюючи, значення цієї медико-соціальної проблеми, ми робимо свій внесок у її діагностику та лікування. Розвиток сучасних медичних технологій - це навчання та обмін досвідом в першу чергу. Так, нещодавно лікар-уролог Універсальної клініки «Оберіг», Ігор Михайлович Роздобудько, успішно пройшов стажування на базі 1-го медичного університету м. Санкт-Петербург (кафедра урології), де вивчав сучасні методи використання уродинамічних досліджень для діагностики нетримання сечі у жінок, що дозволяє нам бути в авангарді надання допомоги пацієнткам з нетриманням сечі. Уродінаміческіе дослідження в універсальній клініці «Оберіг» проводяться на єдиному в Україні комплексі для уродинамічних досліджень DELPHIS IP (Laborie, Канада). Після проведення уродінаміческіе досліджень, консиліум лікарів урологів і гінекологів приймає рішення про тактику лікування нетримання сечі. Якщо вибрано хірургічне лікування, ми з гарними результатами виконуємо весь спектр операцій при нетриманні сечі - від пластики промежини і кольпорафіі до сучасних малоінвазивних методик з використанням «вільної петлі»: ТVT, TVT-O.

Лікарі Універсальної клініки «Оберіг» переконані, що жінки повинні усвідомлювати, що проблема нетримання сечі не може бути вирішена сама собою. Її треба лікувати! Не соромтеся розповісти лікареві про свої проблеми! Універсальна клініка «Оберіг» вже сьогодні готова Вам з цим допомогти!

Телефонуйте і записуйтеся на прийом до лікарів уролога чи гінеколога, наш телефон 044 390-03-03.

Направлення:
Гінекологія, Урогінекологія
Відділення:
Центр здоров'я жінки (гінекологія та акушерство)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»