• Головна
  • Новини
  • XXV Гастростудія: коли підключатися психіатру в лікуванні пацієнта з функціональною диспепсією?

XXV Гастростудія: коли підключатися психіатру в лікуванні пацієнта з функціональною диспепсією?

25 квітня 2019 р.

В конференц-залі Універсальної клініки «Оберіг» 25 квітня 2019 року відбулася XXV Гастростудія для гастроентерологів, терапевтів, лікарів загальної практики. Захід був присвячений складному питанню: коли підключатися психіатру в лікуванні пацієнта з функціональною диспепсією? Актуальність теми визначається високою частотою функціональної диспепсії в популяції та значним зниженням якості життя хворих.

Функціональна диспепсія – це порушення травлення, не пов’язане з органічними причинами (виразковою хворобою, пухлинами, холециститом, хронічним панкреатитом і т.д.). В залежності від скарг виділяють два основних види функціональної диспепсії: синдром епігастрального болю і постпрандіальний дистрес-синдром. В першому випадку переважають помірні або виражені болі, печіння в верхній частині живота, а в другому – відчуття переповненості шлунку і швидкого насичення. Пацієнти з функціональною диспепсією часто мають більш високий рівень тривожності та депресії порівняно зі здоровими людьми.

Симптоми функціональної диспепсії
Симптоми функціональної диспепсії

Захід розпочався з виступу гастроентеролога Альянової Тетяни Сергіївни, аспірантки кафедри внутрішньої медицини №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Вона представила доповідь «Функціональна диспепсія: характеристика психологічного стану пацієнтів та морфологічні зміни в біоптатах гастродуоденальної зони залежно від типу ФД». Після цього керівник Гастроцентру клініки «Оберіг» професор Соловйова Галина Анатоліївна розповіла про сучасні алгоритми діагностики та лікування функціональної диспепсії. Гастростудія завершилась виступом керівника Центру психосоматики та депресій кандидата медичних наук Малярова Сергія Олександровича «Кому вирішувати питання про функціональність психосоматичного гастроентерологічного розладу?».

Соловйова Г.А.
Соловйова Г.А.

Маляров С.О.
Маляров С.О.
Альянова Т.С.
Альянова Т.С.
Направлення:
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»